Конспект ООД на тему: Професії. Молодша група. Конспект заняття «Професії» у другій молодшій групі Розмова професії з дітьми молодшої групи


Понеділок

1. Бесіда з дітьми про професію кухаря.

Мета: продовжувати розвивати пізнавальну активність, інтерес до навколишнього світу.

Завдання: 1. поговорити про професію кухаря.

2. Виховувати прагнення допомогти дорослим, виявляти інтерес до праці дорослих, процесу виготовлення та перетворення предметів; інтерес до людини, яка трудиться, бажання їй допомогти, самому освоїти прості трудові дії.

3. Виявляти дбайливе ставлення до результатів праці дорослих, вдячне почуття до людини.

Хід розмови

Вихователь: Діти, послухайте, будь ласка, мою загадку уважно і відгадайте її:

Для Єгора та Антошки

Приготую я картоплі

Смачних зроблю котлет

На друге – вінегрет

Адже я люблю готувати.

Відгадайте мене!

Діти: Кухар!

Вихователь: правильно, хлопці кухар. Ой, подивіться хто до нас у гості прийшов ... хто це?

Діти: Кухар!

Вихователь: подивіться у неї спеціальний одяг. Яка?

Діти: Одяг для кухарів.

Вихователь: є ковпак, спеціальний халат.

Вихователь: хлопці, а хто вам удома готує?

Діти: мама тато.

Вихователь: де вони готують?

Діти: на кухні.

Вихователь: правильно на кухні.

Вихователь: хлопці, у нас теж у дитячому садку є кухар, вона готує для дітей.

Вихователь: а давайте ми з вами сьогодні теж будемо "Кухарями"!?! Бажаєте?

Діти: так, хочемо!

Вихователь: що ми сьогодні з вами готуватимемо борщ чи компот? (право вибору дітям)

Діти:

Вихователь: а що нам для цього потрібно

Проводимо гру «зваримо суп»

Вихователь: хлопці, а що ще кухар робить?

Діти: печуть печива!

Вихователь: тоді одягайте фартухи – будемо кухарями.

Вихователь: треба печиво робити так: відщипнути від тіста шматочок, зліпити з нього кульку, розплющити і укласти на тацю (показую). Впораєтеся?

Діти: Так!

Вихователь: які молодці! Багато печива наліпили, всім вистачить!

Вихователь: так хлопці, кухар - це людина, яка займається приготуванням їжі. Це важлива професія.

2.Д/І «Варим компот» див.

3.П\і «Каравай»

4.Загадування загадок

Рано-вранці встає кухар. Раніше за всіх приходить він на свою роботу, адже йому потрібно встигнути приготувати сніданок. На кухні у кухаря є предмети, які йому допомагають у приготуванні. Як ти вважаєш, що це за предмети?

Полюбуйся, подивися -

Полюс північний всередині!

Там сяє сніг і лід,

Там сама зима мешкає. (Холодильник)

Чотири сині сонця

У бабусі на кухні,

Чотири сині сонця

Горіли та згасли.

Встигли щи, шиплять млинці.

До завтра сонця не потрібні. (Газова плита)

Сама не їм, а людей годую. (Ложка)

Серед ложок я полковник.

І звуть мене ... (Половник)

Під дахом – чотири ніжки,

Над дахом – суп та ложки. (Стіл)

Жорстка, дірка,

Колюча, кострубата.

Що їй на спину покладуть,

Все вона одразу виковче. (Терка)

Закипить - виходить пором,

І свистить, і пашить жаром,

Кришкою брякає, стукає.

Гей, зніми мене! – кричить. (Чайник)

5.Вірші

ВЕСЕЛИЙ КУХАР

Кухар веселий

Готую я

Млинець.

Нема смачніше –

Такий він один.

Млинець

Хоч куди -

Невеликий

І не малий.

Вгору я

Підкинув його -

І впіймав.

Він акробат.

Як артист цирковий,

Зі спритністю

Трюк

Демонструє

Свій:

САЛЬТО-МОРТАЛІ

НА ПАТЕЛЬНІ.

Вам

Не побачити

Таке

Ніде.

Семен Островський

Кухар

А у нас сьогодні у групі

Буде нова гра:

Всі дівчата – кухарки,

А хлопчаки – кухарі.

Ми халатики одягли,

Ковпаки на головах.

І каструльки з черпаками

Розклали на столах.

Наші кубики – картопля,

А морква – олівець.

Навіть м'ячик стане цибулею -

Буде смачним наш супчик.

Все посолимо, перешкодимо,

По тарілках розіллємо.

Ляльок весело посадимо

І нагодуємо перед сном.

Ми сьогодні кухарки,

Ми сьогодні кухарі!

Але тарілочки помиємо,

Адже закінчилася гра.

КУХАР

Дайте кухареві продукти:

М'ясо птиці, сухофрукти,

Рис, картопля... І тоді

Чекає на вас смачна їжа.

Сергій Чортков

Кухар біля плити творить,

Як на крилах він ширяє.

Все вирує навколо нього,

Кухня – кузня його.

Кожне його творіння -

Просто казка, смакота,

Думки, творчість політ.

Той, хто куштував, зрозуміє.

6.Ср/і «

Вівторок«Професія – лікар»

1.Екскурсія до медичного кабінету«Професія – лікар» - познайомити зпрофесіями лікарята медичної сестри, виховувати шанобливе ставлення до співробітників дитячого садка, розвивати у дітей спостережливість; поповнити словник дітей медичною термінологією, активізувати дієслова, вчити дітей повно відповідати питання, знаходити якнайбільше слів відповіді у процесі спілкування.


2.Беседа

Лікарі – дуже розумні та добрі люди, вони багато знають про кожну хворобу, про кожні ліки. Вони допомагають людям, які захворіли.
Зразковий діалог (можна і без нього):

Дорослий: А ти був коли-небудь у лікаря?
Дитина : був(а)
В: А як називаються люди, які відвідують лікаря?
Р: Пацієнт.
В: Ти пам'ятаєш, у що зазвичай одягаються лікарі?
Р: Вони носять білі халати та білу шапочку на голові.
В: А хто працює у поліклініці?
Р: Лікар, медсестра
Ст. А ти хотів би дізнатися, хто ще працює в поліклініці?
Р: Звичайно.

Тоді давай ми почнемо нашу екскурсію та познайомимося ближче з тими, хто працює у поліклініці.

Отже, ми заходимо до поліклініки і першого, кого ми бачимо, це реєстратор (нове слово).
Хто ж такий реєстратор:
Це дуже потрібна людина у поліклініці. Його кабінет називається
реєстратура (нове слово). Він записує всіх хворих прийом до лікаря, видає спеціальний лист – талон. У талоні написано, коли хворому треба прийти до лікаря та до якого кабінету пройти. У реєстратурі можна викликати лікаря додому або отримати довідку.
А ще у реєстратурі зберігаються усі медичні картки.

В: Ти знаєш, що таке медичні картки?
Р:
В: це такий спеціальний зошит, в якому записані всі щеплення, які робилися пацієнтові і всі хвороби, на які він перехворів.

Давай отримаємо у реєстратора талони та пройдемо до інших лікарів. (Підготувати талони і по одному вручати їх дитині).

Тож давай подивимося наш перший талон. Він до лікаря педіатра.
Хто ж такий педіатр ? (нове слово). Це той лікар, який лікує дітей, простіше кажучи дитячий лікар. Він спостерігає дитину від самого народження, стежить за її зростанням і вагою. Якщо дитина захворіла, вона її оглядає, прослуховує, вимірює температуру, потім призначає потрібні ліки, стежить, щоб лікування проходило успішно.

Ну ось, побували ми у педіатра, а тепер давай подивимося на наш наступний талон. Він до лікаря отоларингологу (нове слово). Але ця назва дуже складна, тому найчастіше цього лікаря називають ЛОР (нове слово).
Давай з'ясуємо, хто ж такий ЛОР і що він лікує? А лікує цей лікар вушка, горло та носик. Зазвичай, коли діти хворіють, вони йдуть спочатку до педіатра. І якщо захворювання не складне, педіатр лікує сам. Але якщо захворювання серйозне, тоді педіатр видає напрямок до ЛОР.

У нас є ще талон, давай подивимося, до якого він лікаря. Цей талон до лікаря, який називається окуліст (нове слово).
Давай зайдемо до кабінету окуліста, тут на стіні важить плакат із зображенням картинок та літер для перевірки зору (заздалегідь роздрукувати плакат та показати дитині). Цю професію ще називають таким складним словом, як
офтальмолог (нове слово). Це лікар, який, як ви вже здогадалися, лікує наші очі, займається хворобами, пов'язаними із зором. Він допомагає підібрати окуляри чи контактні лінзи, перевіряє на різних апаратах здоров'я очей та при серйозних хворобах призначає лікування, виписує ліки.

Отже, наш останній талон. Написано на ньому стоматолог (нове слово).
Зайдемо до нього до кабінету. Стоматолог – це зубний лікар. Він лікує зуби та ясна; виправляє прикус, якщо зуби неправильно зросли; допомагає, дає поради, що треба робити, щоб зуби не хворіли. Лікар стоматолог навчає дорослих та дітей правильно чистити зуби. Боятися цього лікаря зовсім не варто, а ось відвідувати його треба регулярно, і тоді наші зубки завжди будуть гарні та білі.

Є ще один медичний працівник, про якого мені дуже хотілося б тобі розповісти, це медсестра (нове слово).
Кожен лікар має медсестру. Медсестра – це головний помічник будь-якого лікаря. Вона допомагає лікареві, і часом проводить з пацієнтом більше часу, ніж сам лікар. Медсестра бере аналізи, ставить уколи, робить щеплення, видає довідки та направлення до інших лікарів, заповнює лікарняні листи. Виконує всі розпорядження лікаря.

Ну от і закінчилася наша з тобою екскурсія в поліклініку.

Пригадаймо з тобою всіх лікарів, з якими ми сьогодні познайомилися.
- як називається лікар, який лікує дітей?
- у якого лікаря у кабінеті висить табличка, за допомогою якої можна перевірити зір?
- Хто з лікарів вчить правильно чистити зубки?

- до якого лікаря потрібно звернутися, якщо сильно захворіли вушко, шийка або носик.
- як називається медичний працівник, який видає талони до лікарів?
- як називається медичний працівник, який бере аналізи, робить уколи та щеплення?
- Де працює реєстратор?

Ми поговорили з тобою про лікарів, які лікують дітей. Але є ще лікар, який лікує тварин. Він називається ветеринар (нове слово) і працює він у ветеринарній клініці (нове слово).
Це також лікар, тільки лікар незвичайний. Його головне завдання – це огляд тварин, призначення їм лікування та необхідних щеплень. Людина цієї професії має бути дуже доброю і любити тварин, адже щоб тварина дозволила їй себе лікувати, вона повинна відчувати, що людина не хоче заподіяти їй зла.

Ось і познайомилися ми із професією лікаря. Насправді спеціальностей у лікарів значно більше. Поступово ми познайомимося з іншими.

3. Читання казки К. Чуковського «Доктор Айболіт».

4. Для дітей та малюків: вірші про лікаря (доктора)

ДИТЯЧИЙ ДОКТОР

Дитячий лікар рано вранці

Одягає свій халат,

Руки миє він під краном,

До кабінету кличе хлопців.

А потім у спеку та холод,

Немов доктор Айболіт,

Через все величезне місто

Лікар на виклик поспішає.

Не страшні нам грип, ангіна,

ГРЗ, вітрянка, кір,

Лікар – служитель медицини

Переможе будь-яку хворобу!

МАША І МАМА

Маша з мамою так схожі:

Мама – лікар, і Маша – теж

Йодом маже ведмедику вушка,

А зеленкою – хвостик свині.,

Ставить градусник зайченя,

Лікує шийку лисеня.

Але не ведмедиків і зайчать.

Мама лікує, а хлопців.

Ось, закінчений робочий день,

І додому повернулася мати.

Втомилася мама дуже,

Може, лікаря покликати?

Ні, їй відпочинок просто потрібний,

Нехай приляже, відпочине,

Ну, а Машенька їй вечеря

І подасть, і прибере.

Катюша – лікар

У Катюшки строгий вигляд.

Що у вас? Живіт болить?

Вам би треба підлікуватися,

Є для цього лікарня.

Пропишу вам таблетки.

Вони солодкі, як цукерки.

Наша Катя буде лікарем.

Побажаємо їй успіхів.

Лікар

(Один день із життя доктора. З циклу «Малюкам про професії». У дужках вказані ілюстрації, що рекомендуються.)

1. (Дівчинка грає з іграшками в лікаря. Мама сидить поруч, допомагає «лікувати» звірів.)

Маша з мамою так схожі:

Мама – лікар, і Маша – теж

Йодом маже ведмедику вушка,

А зеленкою - хвостик свині,

Ставить градусник зайченя,

Лікує шийку лисеня.

Але не ведмедиків і зайчать.

Мама лікує, а хлопців.

2. (Доктор у білому халаті миє руки під краном у своєму кабінеті. У прочинені двері хтось заглядає.)

На роботу лікар-мама

Вдається дуже рано,

Одягає свій халат,

До кабінету кличе хлопців.

3. (У кабінеті лікаря на руках у мами сміється немовля.)

Карапуз сміється голосно

До вух беззубий рот.

Все гаразд у дитини,

Нехай здоровеньким росте!

4. (Лікар дивиться у хлопчика горло.)

Дивиться горло лікар у Сашка:

Як справи, друже, наші?..

Молодець, пройшла ангіна!

Пий частіше чай із малиною.

Таня плаче, вся у зеленці –

Висипання намагалася розчесати.

Так, вітрянка у дівчинки,

Все мине днів через п'ять!

6. (Йде дощ, під парасолькою лікар поспішає на виклик.)

У сльоту, сніг, спеку та холод,

Немов доктор Айболіт,

Через все величезне місто

Лікар на виклик поспішає.

7. (У ліжку лежить важко хвора дитина. Лікар розмовляє з кимось із дорослих.)

Піднялась температура

У дитини, у горлі – хрип.

Вам уколи та мікстуру

Пропишу, схоже, грип.

8. (Мама відпочиває після напруженого трудового дня. Маша – або накриває на стіл до вечері, або сидить поруч, обійнявши маму. На задньому плані – перебинтований зайчик, ведмедик із градусником тощо)

Ось, закінчений робочий день,

І додому повернулася мати.

Втомилася мама дуже,

Може, лікаря покликати?

Ні, їй відпочинок просто потрібний,

Нехай приляже, відпочине,

Ну, а Машенька їй вечеря

І подасть, і прибере.

5.СР/І «Лікарня» «Лялька Катя захворіла»

6.Заняття

Ознайомлення з оточуючим.

Тема: "Праця лікаря. Про професію"

Ціль:

– «Продовжувати виховувати у дітей розуміння цінності здоров'я».

Навчальні завдання – познайомити дітей із професією лікаря, підвести до розуміння того, що вони наші друзі. Дати уявлення про роль ліків у лікуванні хвороби, формувати свідоме ставлення до здоров'я.

Розвиваючі завдання – розвивати здатності долати страх стосовно лікаря, не боятися білого халата, медичних інструментів.

Виховні завдання – формувати позитивне ставлення до професії лікаря, виховувати співчуття, розуміння хворих, готовність лікуватися самим.

Оздоровчі завдання – продовжувати роботу щодо профілактики простудних захворювань.

Матеріал: Лялька лікар, валізка, інструменти, зайчик.

Хід заняття:

1. Стук у двері, заходить лялька лікар. Вихователь: тримає в руках ляльку лікаря і каже за нього:

Здрастуйте, діти (діти вітаються). Хлопці, а хто це? (лікар, відповідають діти). А чому ви думаєте – лікар (діти відповідають – білий халат, білий ковпак, валізка). Лялька лікар запитує, як ваше здоров'я? Якщо когось треба вилікувати, у моїй валізці все для цього є (показує).

Вихователь: веде розмову про роботу лікаря, (які інструменти лежать у валізці)

Градусник навіщо? (діти відповідають) укол, бинт, вата, таблетки, зеленка. Також, лікареві просто необхідно послухати трубочкою дихання, щоб допомогти малюкові. А зеленка - це помічник при ранках, її не треба боятися мазати, а треба трохи потерпіти і швидко пройде ранка. Шпатель потрібен, щоб дивитися шийку, коли вона болить, як ми показуємо шийку? а який звук вимовляємо? (Діти вимовляють звук (ааа))

Вихователь: розповідає історію: - Жив - був у світі лікар. Він дуже любив свою роботу. Якось лікар прийшов у дитячий садок, щоб зробити дітям щеплення. Діти всі сміливі були, вони не боялися уколів. Тільки одна дівчинка розплакалася і сказала: «Іди поганий лікар, ти зробив мені боляче». Лікар йшов з дитячого садка дуже сумний. По дорозі в траві стрибала маленька пташка, і вона не могла літати, у неї було зламано крило. Лікар підняв пташку, перев'язав крильце, дав їй ліки. Злетіла пташка в небо і сказала: «Дякую тобі, добрий лікар». Лікар довго думав гарний він чи поганий? А ви хлопці як думаєте: лікар хороший чи поганий? Чому? (Діти висловлюють свою думку). Загадую загадку:

Педіатра ти не бійся, Не хвилюйся, заспокойся, І, звичайно ж, не плач, Це просто дитячий ... (відповідь: лікар). Розповідаю, що лікарі не хочуть дітям зла, а тільки бажають допомогти.

2. Грають у рухливу гру «Сонечко та дощик»

Діти, коли світить сонечко, можна погуляти. Пляскати, тупотіти весело, в садку грати. А ось хмара хмуриться та загрожує дощем. Сховаємось під парасолькою, дощ переждем.(відкриваємо парасольку, діти ховаються)

Вихователь: звертає увагу дітей на мокрого зайчика. З лави злізти не зміг, весь до ниточки промок. Кашляє, чхає кролик. Що хлопці трапилося із зайчиком? (Діти відповідають, він захворів). Доктор нам залишив свою валізку. Давайте ми полікуємо зайчика, поставимо градусник, послухаємо його, дамо ліки і покладемо спати.

Діти продовжують лікувати ляльок самі.

Середа

Професія перукар

(Виставляються на набірне полотно картинки - вчитель, продавець, кухар, шофер, швачка)

1. Дидактична гра "Хто що робить?"

Лікар – лікує, вчитель – вчить, продавець – продає, швачка – шиє, кухар – готує.

А зараз спробуйте відгадати загадку?

Хто ж зробить зачіску

Феном, щіткою та гребінцем

Пишно локони зав'є,

Чубчик щіткою зб'є

Все в його руках горить

Хто змінить зовнішній вигляд? (перукар)

Ось ми сьогодні й поговоримо про професію перукаря.

2. Розповідь про професію . Перукарі працюють у перукарні та салонах краси. Клієнта садять у зручне крісло, вкривають плечі спеціальною накидкою, промивають шампунем волосся, а потім підстригають, використовуючи гребінець і ножиці. Клієнту-жінку перукар може зробити укладання волосся феном і щіткою, а може завити волосся локонам і покрити спеціальним лаком для волосся.

Перукар повинен мати міцне здоров'я (адже на ногах йому доводиться проводити весь робочий день) і любов'ю до людей, мати бажання доставити радість, зробити людей красивішими.

Запитання:

Де працює перукар?

-Що робить перукар?

-Які інструменти йому потрібні для роботи?

-Чим повинен мати перукар?

Пальчикова гімнастика

Дайте ножиці, гребінець
Він вам зробить зачіску

Майстер неодмінно

Підстриже вас сучасно.

3. Відгадування загадок, про знаряддя праці перукаря.

    Два кінці, два кільця

Посередині гвоздик (ножиці)

    У цьому маленькому предметі

Оселився теплий вітер (фен)

    Ходжу – блукаю не лісами, а вусами і волоссям

І зуби у мене довші, ніж у вовків та ведмедів (гребінець)

- Хлопці, молодці, все правильно відгадали!

- Подивіться, до нас прийшов у гості хлопчик Петя, який розповість вам, як він ходив до перукарні.

Вірш «Про перукаря»

Став волосся як грива,

Видно стригти час прийшов ...

У перукарні гарно,

Багато світла, дзеркала.

Мені на крісло вказали,

Не встиг сказати я: "Ой!"
Засяяли, залітали

Ножиці над головою.

Я прийшов туди кудлатий

І не стриженим бараном,
А пішов я обережним

І гарним хлопчиком.

Перукар дядько Саша

Мені сказав: «Не забувай перукарню нашу, приходь не заростай»

Перукар все вміє:

Хочеш - наголо знаходить або чубок прибере,

Або скроні підрівняє - як захочеш, підстриже.

Він свою роботу знає,

Хто хоче підстригтися,

Тим самим допоможе без проблем.

Підсумок заняття.

З якою професією ми сьогодні познайомились?

4.сюжетно – рольова гра «Перукарня».

5. читання творів

Ліка Розумова

Перукар

Хто сьогодні перукар?
Дозвольте, буду я.
Я вам зроблю зачіску,
Наприклад, як у мене.

Перед дзеркалом сідайте,
Я накидку зав'яжу
І, звичайно, насамперед
Акуратно зачешу.

А тепер накрутимо чубчик
На великі бігуді,
Заплетемо косички збоку,
Хвіст зав'яжемо за.

Це все закріпимо лаком
Або гелем для волосся,
Підведемо помадою губки
І трохи припудримо ніс.

Я все зробила чудово,
Похваліть мене.
Адже тепер моя подружка
Стала кращою, ніж була.

6.Д/і «Що нудно для роботи перукарю»

ЧетверПрофесія водій

Водій

Водій легкової машини возить людей, а вантажний перевозить різні вантажі. Але і той і інший повинні добре знати пристрій машини, вміло нею керувати, особливо на вулицях великого міста, де багато машин і пішоходів.

1. Бесіда

«Для чого людині транспорт»,

«Хто чим керує»

«Правила поведінки у транспорті»,

"Де працює мій тато".

2. Читання оповідань :

«Оповідання про маленького автомобільчика» Л. Берг, «Світочка – триквітка» Т. Александрова.

Читання віршів :

«Жив у світі самоскид» А. Барто, «Вітер морем гуляє» А. Пушкін, «Татусе свято найголовніше» С. Маршак.

3.Фізкультхвилинки


Вантажівка

Вантажівка пісок везе,

Дивується народ:

«Ось так диво – чудеса,

У ньому пісок під небеса».

Ідуть по колу, зображуючи кермо в руках.

Зупиняються, повертаються один до одного, розводять руками, роблять здивоване обличчя.

2 рази нахиляють голову праворуч – ліворуч.

Тягнуться на носочках, піднімаючи руки вгору.

-Щоб поїхати на машині накачати нам треба шини (імітація руху зі звуком ш-ш-ш)
У бензобак наллємо бензин (імітація руху)
І поїдемо до магазину («поїздити» кімнатою)

4.Ср\і «Шофери».

5. Конструювання машин

6. Спостереження за рухом транспорту (на прогулянці)

Ціль: знайомити з роботою водія, виховувати позитивне ставлення до праці дорослих.

Хід спостереження: Хто водить машину? Що привезли до дитячого садка? Що ще возять у машинах? Які бувають машини? Як керувати машиною?

7. Дидактична гра «На чому їздять люди?»

Цілі: закріплювати назву видів транспорту.

Хід гри: Вихователь показує картки із зображенням транспорту, діти називають його, говорять, на чому можна їздити, літати, плавати.

Дидактична гра «Як шумить транспорт»

Ціль: активізувати мовлення дітей

Хід гри: - Хлопці, давайте згадаємо і промовимо звуки, які чуємо від транспорту:

    Шини машини шарудять на дорозі ш-ш-ш-ш

    Машина застрягла в канаві і буксує дзззз-дззз; джжж-джжж

    Льотчик заводить двигун літака р-р-р-р-р

    Заводять мотоцикл д-д-д-д-д

    Полетів літак у-у-у-у-у

    Проїжджає повз поїзд чух-чух-чух

Дидактична гра «Підбери інструмент для ремонту»

8. Пальчикова гімнастика

«Наші пальчики втомилися»

Наші пальчики втомилися Інтенсивно працюють кулачками обох рук

Дуже міцно кермо тримали. Стискають та розтискають пальчики.

А зараз ми відпочинемо, Махають кистями обох рук перед собою.

І гуляти підемо.

Йшли, йшли, йшли, Вказівними та середніми пальчиками

До майстерні дійшли. перебирають, ідуть. А великі пальчики безіменні

притискають до долоні безіменні та мізинці

Сценарій провадження організованої освітньої діяльності

Тема:«Професії» /молодша група/
ГО«Пізнавальний розвиток»
(формування цілісної картини світу)
Види дитячої діяльності:комунікативна, рухова, пізнавально – дослідницька.
Інтеграція освітніх галузей:пізнавальний розвиток, мовленнєвий розвиток, художньо-естетичний розвиток, соціально-комунікативний розвиток, фізичний розвиток.
Вік дітей:друга молодша група
Форми організації:підгрупова
Завдання:
освітні:
- Розширювати знання про навколишній світ;
- Розширювати знання дітей про професії людей;
- закріплювати словник дітей за рахунок слів, що позначають назви професій, знарядь праці, дієслів-дій;
- розвивати зв'язне мовлення, уміння відповідати повними, поширеними пропозиціями;
- Розвивати пам'ять, увагу, мислення.
виховні:
- виховувати повагу та любов до співробітників дитячого садка;
- викликати інтерес до праці дорослих різних професій;
- сформувати у дітей реалістичні уявлення про мотиви та результати, які рухають людьми у праці;
- викликати повагу і прагнення наслідувати дорослих, працювати сумлінно.
Методичні прийоми:розгляд предметних картинок, дидактична гра «Хто що робить?», загадки про професії, дидактичні ігри «Предмети – помічники», рухлива гра «Голка з ниткою».
Матеріал:картинки із зображеннями професій лікаря, кухаря, вчителя, перукаря, продавця, художника, швачки, двірника; іграшки: молоток, розвідний ключ, викрутка, ваги, кошик з фруктами, фен, гребінець, ножиці, фондоскоп, шприц, грілка, газети, журнали, сумка листоноші.
Обладнання:екран, проектор, ноутбук. Вихователь:Хлопці, скажіть, куди щодня ходять ваші батьки?
Діти на роботу.
Вихователь:навіщо люди ходять працювати?
Діти відповідають.
Вихователь:а чи всі ви знаєте, де працюють ваші батьки?
- Де Соня, працює твоя мама? Ким?

А в тебе, Андрію, де і ким працює тато?
- Молодці, ви вже добре знаєте, де працюють ваші батьки. Я вам, хлопці, пропоную здійснити подорож до країни Професій. Але щоб нам туди потрапити, треба розгадати «Хто що робить?». Я називаю професію, а ви вказуєте, що робить людина цієї професії.
Лікар – лікує, вчитель – вчить, продавець – продає, будівельник – будує, художник – малює, швачка – шиє, письменник – пише, кухар – готує, перукар – стриже.
- Молодці, ви всі готові і я запрошую вас до дуже затишного будинку, проходьте, займайте місця. У цьому будинку працюють люди різних професій. Відгадайте мої загадки, хто вони:
1. Він з ранку в їдальні нашій
Варить суп, компот та кашу. (кухар)

2. Раннього ранку на зарядку
До зали поспішаємо ми по порядку.
Займаємось з бажанням
Фізичне виховання.(Інструктор з фізкультури)
3. З малюками я керуюсь
З ними провожу всі дні.
Ніколи я не серджусь
На витівки хлопці.
З ними я ходжу гуляти,
Їх укладаю спати.
І, звичайно ж, люблю
Я професію свою.

4. Мені потрібні такі речі:
Молоток, викрутка, кліщі,
Ключ, напилок та ножівка,
А всього потрібніше вправність. (Слюсар)

5. Якщо захворіло вухо,
якщо у горлі стало сухо.
Не хвилюйся і не плач –
Адже тобі допоможе … (лікар)

6. Розгрібає сніг лопатою,
підмітає двір мітлою,
здогадалися ви хлопці,
хто стежить за чистотою?
– Усі загадки мої ви відгадали. А де ж працюють усі ці люди? Так, цей будинок називається дитячим садком. Які ще професії є у ​​дитячому садку? (молодший вихователь, логопед, музичний керівник, методист, завгосп, завідувач, слюсар, сторож).
- Та багато людей працює у дитячому садку. Якими мають бути люди, які працюють у дитячому садку? (Дбайливі, добрі, ласкаві, уважні, люблячі дітей, терплячі, розумні, вмілі).
- Так, ці якості мають люди, які працюють у дитячому садку. А ми продовжуємо далі подорож на вулицю «Непотрібні предмети».
Я пропоную вам різні професії: перукар, слюсар, продавець, листоноша, лікар. Виберіть собі будь-яку. На столі у мене різні предмети – помічники – виберіть собі предмети, які допомагають вам працювати.
Перукар - фен, ножиці, гребінець.
Слюсар – молоток, розвідний ключ, викрутка.
Лікар-фонондоскоп, шприц, грілка.
Продавець – ваги, кошик, продукти.
Листоноша – журнали, газети, сумка листоноші.
- Складіть пропозицію про людину своєї професії (діти складають пропозиції та пояснюють, навіщо їм необхідні ці предмети, з невеликою допомогою вихователя).
- Скажімо предметам спасибі, які допомагають працювати професіоналам, і продовжимо подорож. Надвір «Портних».
- Правильно її шиють за допомогою голки та нитки. Давайте пограємо у гру «Голка з ниткою». Хтось із вас зіграє роль голки, а решта дітей буде довгою ниткою, вставши друг, за одним тримаючись за руки. Голочка нас вестиме з кута в кут, а ниточка не повинна порватися. А хто буде голочкою ми визначимо за допомогою лічилки.
«На золотому ганку сиділи:
Цар, царевич, король, королевич,
Шевець, кравець -
Хто ти будеш такий?
Говори швидше,
Не затримуй
Добрих та чесних людей!»
- Сподобалося. Молодці.
- Діти, а хто з вас скаже, де ми зараз були? Що ми там робили? Що вам найбільше запам'яталося? А що сподобалося? Що таке професія?
Це праця, якій людина присвячує все життя, тому професія має приносити радість і самій людині та людям.
Ви всі молодці. Дякую.

Ціль:

розвивати пізнавально-мовленнєву активність дітей.

Завдання:

розширити та закріпити знання дітей про професії.

Заохочувати дітей розповідати про трудові дії знайомих їм професій (лікар, перукар, вихователь, кухар, учитель)

Розширювати словник дітей за рахунок іменників (назв предметів - знарядь праці різних професій)

Розвивати слухову увагу, вміння відгадувати загадки.

Виховувати повагу до будь-якої праці та бажання працювати.

Інтеграція освітніх галузей:

мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток, комунікативний розвиток, фізичний розвиток.

Методи та прийоми:

Словесний,наочний,практичний,ігровий.

Словникова робота:

Обладнання:

Використання ікт для демонстрації картинок із зображенням людей різних професій.

Посилання з предметами для різних професій. М'яч

Попередня робота:

читання віршів, розгляд картин, читання розповідей про професії, екскурсія на кухню, медичний кабінет, на пральню, спостереження, бесіди.

Індивідуальна робота.

Софія Ж. Софія Б-ЗКР, звуки ж-ш.

Хід заняття:

Вихователь:

Діти, сьогодні в наш дитячий садок принесли посилку для дітей, але її можна відкрити тільки в тому випадку, якщо ви відгадаєте загадки.

(Діти відгадують загадки.)

Загадки:
Хто у дні хвороб

Всіх корисніше

І лікує нас від усіх

Хвороби? (Лікар.)

Приготує мама суп

Малюкам з різних груп,

Спритно виліпить котлети

І наріже вінегрети.

І з такою вмілою мамою

Я буваю ситий самий! (Кухар)

Мама робить зачіски,

Підстригає чубчики.

Фени, ножиці, гребінці

У неї на полиці. (Перукар)

Є у мами на прилавку

Ляльки, м'ячики, шпильки,

Взуття - праворуч, тканини - ліворуч,

Чашки – на вітрині.

Мама, наче королева

У нашому магазині! (Продавець)

Молодці хлопці, ви впоралися із завданням. Посилка наша відкрилася. Як багато тут різних речей!

Ці предмети потрібні людям різних професій.

Пальчикова гра «Професії»

Багато є професій знатних,

(З'єднувати пальці правої руки з великим.)

І корисних, і приємних.

(З'єднувати пальці лівої руки з великим.)

Кухар, лікар, маляр, учитель,

Продавець, шахтар, будiвник...

(Послідовно з'єднувати пальці обох рук із великим.)

Відразу всіх не називаю,

(Стискати та розтискати кулачки.)

Вам продовжити пропоную.

Хлопці, а ви знаєте кому потрібні ці предмети? Давайте їх назвемо і спробуємо визначити, для чого вони необхідні.

Лікарю потрібен градусник, шприц, пігулки.

Кухарі потрібні каструля, дошка, плита, продукти.

Перукаря-ножиці, гребінець, фен, дзеркало щоб постригати волосся розчісувати, сушити.

Продавцю -ваги, каса, продукти, гроші щоб зважувати, пробивати чек, продавати в магазині, розплачуватися.

Вчителю -книги, дошка, крейда, глобус щоб навчати дітей.

Вихователь:

А ще у мене є м'яч. Кому він потрібний?

Футболісту. Давайте пограємось з м'ячиком.

Гра з м'ячем "Хто що робить?"Вихователь називає професію, діти – дія.

Лікар – лікує, кухар – готує, пілот – літає, художник – малює тощо.

Вихователь:

Діти, у нас на кухні лежить багато фруктів та овочів, нехай хлопчики відберуть овочі для супу, а дівчатка – фрукти для компоту.

Проводиться гра «Кухарі»

Вихователь:

Молодці хлопці. Сьогодні ви дізналися багато нового, а ще в цій посилці лежить сюрприз для вас - смачні печиво, які приготував для вас кухар.

Підсумок.

З якими професіями ви познайомились?

А ким ви хочете стати, коли виростете?

Прізвище, ім'я педагога: Бражкін Антоніна Володимирівна.

Предмет: Соціально-комунікативний розвиток.

Вік: 3-4 роки

Завдання:

  • Ознайомити дітей із такими професіями, як кухар, лікар, перукар їх трудовими процесами, із предметами – помічниками;
  • Виховати повагу до праці, викликати бажання працювати;
  • Активізувати мовлення дітей.

Матеріали:

  • картини з циклу «Професії» : «Лікар» , «Перукар» , «Кухар» ;
  • лялька, мішечок з іграшковими предметами: фен, градусник, шприц, каструля, гребінець, ножиці, інструменти, сковорода.
  • 2 миски, у кошику муляжі продуктів: цибуля, морква, капуста, помідор, перець, яблуко, лимон, груша;
  • магнітофон та диск з піснею "Шум вітру ..." .

Інтеграція освітніх галузей: пізнання, соціалізація, комунікація, музика, фізична культура.

Хід заняття:

Вихователь – Хлопці, зараз ви всі ходите до дитячого садка, а коли виростете, працюватимете (хтось лікарем, хтось учителем)також як зараз працюють ваші батьки. Ви знаєте, ким вони працюють?

Кирило, ким працює твоя мати? (Відповідь)

А що вона робить на роботі? (Відповідь)

Поліна, а ким працює твоя мати? (Відповідь)

А що робить на роботі твоя мати? (Відповідь)

Молодці, хлопці. Дуже цікаві потрібні професії ваших батьків. А зараз я пропоную вам вирушити у подорож до країни Професій».

А полетимо ми туди на килимі-літаку.

Вихователь - Ну ось ми і прилетіли до країни «Професія» . Дивіться, тут на нас уже чекають. Дуже цікаво, кого ми тут зустрінемо, з ким познайомимося!

Вихователь показує картину «Лікар» .

Хто це, хлопці? (Відповідь)

Чому ви так вирішили? (Відповідь)

Де працює лікар? (Відповідь)

Що він робить? (Відповідь)

Як він лікує? (Відповідь)

Лікар – потрібна професія? (Відповідь)

Правильно. Ось із якою важливою професією ми познайомилися.

А зараз ми пограємось у гру Що зайве?

Продовжуємо нашу подорож. Сідайте все на килим-літак (Політ на килимі).

Дуже хочеться дізнатися, хто ще живе в цій країні!

Нас тут хтось ще чекає. Дуже цікаво, хто це!

Вихователь ставить картину «Кухар» .

Хто ж це, хлопці? (Відповідь)

А чому ви так вирішили? (Відповідь)

Де працює кухар? (Відповідь)

Що він має на кухні? (Відповідь)

А що кухар робить? (Відповідь)

Давайте ми з вами пограємось.

Гра Що для чого?

Вихователь ставить перед картиною дві каструлі та кошик з овочами та фруктами (муляжі).

Ось дві каструлі. В одну ми відберемо продукти для компоту, а в іншу відберемо продукти для супу. Настя, вибери з корзини будь-який продукт.

Що це? (Відповідь)

Яблуко ми покладемо в компот чи суп? (Відповідь).

Так розібрати усі продукти.

Молодці, хлопці. Відмінно впоралися із завданням.

Як ви вважаєте, професія кухар – потрібна, важлива? (Відповідь)

Продовжуємо нашу подорож.

Кого ми зустрінемо тут. Послухайте загадку (Загадка про перукаря.)

Хто ж це, хлопці?

А де працює перукар?

А що робить перукар?

Які предмети йому потрібні до роботи?

Давайте пограємо з вами у гру «Збери картинку»

Ось і закінчилася наша подорож до країни Професій. Нам час повертатися до дитячого садка (Політ на килимі літака)

Сподобалася вам мандрівка? Про які професії ви дізналися?

А поки що ми з вами літали, нам принесли посилку. Бажаєте дізнатися, що в ній?

Тут якісь предмети.

Вихователь дістає з нього з одного предмета (Інструменти, шприц, тощо)

Проводиться гра «Що для кого»

Що це? (Відповідь)

Кому гребінець (Шприц, т. д.)потрібен для роботи? (Відповідь)

Правильно, хлопці.

Так усі предмети.

Молодці, хлопці.

Хлопці вам сподобалась наша подорож? (Відповідь)

З якими професіями ми познайомилися: лікаря, перукаря, кухаря.

З'ясували, що всі професії нам важливі та потрібні.

Розмір: px

Починати показ зі сторінки:

Транскрипт

1 МКДОУ «ДС ОВ «Берізка» п. Пурпе Пурувський район Проект «Всі професії важливі, всі професії потрібні» Друга молодша група Вихователі: Романова О. А., Козирєва Л. Н. Березень 2014 р.

2 Вид проекту: груповий, інформаційний, творчий, ігровий, короткостроковий. Учасники проекту: вихователі, діти другої молодшої групи, батьки. Ціль: показати, як багато професій існує. Завдання: Познайомити дітей з такими професіями, як кухар, швачка, лікар, шофер, перукар, прачка, їх трудові процеси, з предметами помічниками; Виховати повагу до праці, викликати бажання працювати. Очікувані результати проекту Знання дітьми інформації про такі професії, як кухар, швачка, лікар, шофер, перукар, прачка; розуміння дітьми значущості цих професій; Вміння організувати сюжетно-рольові ігри на основі наявних знань; Прояв вдячності та поваги до праці дорослих; Створення папки "Професії". Оформити альбом «Вірші про професії». 1 етап: Підготовчий. Створити розвиваюче середовище: Поповнити куточок «Кухня» такими атрибутами: фартухи, посуд, овочі, фрукти. Поповнити гру «Лікарня» атрибутами: шприци, градусники, фонондоскоп. Внести дидактичні та настільні ігри: "Професії", "У кого що?", "Збери картинку з кубиків", "Хто що робить", "Чудовий мішечок", "Що зайве?". Поповнити бібліотечку книгами Б. Заходер «Всі роботи хороші»; В. Маяковський «Ким бути?»; К. Чуковський «Федорине горе», С. Михалков «Дядько Степа». Оформити альбом «Вірші про професії». Внести до групи картини "Лікар", "Перукар", "Кухар", "Портний", "Шофер". Додати у куточок хлопчиків транспорт: вантажні машини, легкові машини, трактор і т.д. Організувати безпосередньо освітню галузь: Пізнавальний розвиток «Екскурсія до пральні», «Подорож до країни «Професії» «Предмети довкола нас. Помічники швачки», Розвиток мови «Розмова «Я і моя мама», «Оповідання вихователя та професії швачки»; Ліплення «Фрукти для іграшок»;

3 Образотворча діяльність «Гарна серветка мамі»; Художня праця «Прикрасимо одяг»; аплікація; Організація спільної діяльності вихователя з дітьми: Екскурсія до пральні; Екскурсія на кухню; Розмова про професії батьків; Дидактичні та настільні ігри "Професії", "У кого що?", "Хто що робить", "Що зайве?", "Збери картинку з кубиків", "Чудовий мішечок"; Сюжетно-рольові ігри "Готуємо обід", "Зробимо зачіску ляльці Маші", "Лікуємо ляльці Даші горло", "Доставимо вантаж"; Пальчикові ігри «Варимо компот», Відгадування загадок про професії; Читання художньої літератури; Оформлення альбому «Вірші про професії». Організація самостійної діяльності дітей: Розфарбовування забарвлень «Професії», «Овочі-фрукти»; Розгляд картин на тему проекту; Настільні та дидактичні ігри "Професії", "У кого що?", "Хто що робить", "Що зайве?", "Збери картинку з кубиків", "Чудовий мішечок"; Сюжетно-рольові ігри "Готуємо обід", "Зробимо зачіску ляльці Маші", "Лікуємо ляльці Даші горло", "Доставимо вантаж"; Розповідь батьків про свою роботу дітям; Добірка ілюстрацій, віршів, загадок про професії.

4 2 етап: Реалізація проекту. Форми роботи Зміст Безпосередньо освітня діяльність Спільна діяльність з дітьми в режимних моментах Пізнавальний розвиток: «Екскурсія до пральні» «Предмети довкола нас. Помічники швачки» «Подорож до країни «Професії» (відкрите заняття) Розвиток мови: «Розмова «Я і моя мама» «Оповідання вихователя та професії швачки» Ліпка: «Фрукти для іграшок» Образотворча діяльність: «Красива серветка «Прикрасимо одяг» аплікація Ігрова діяльність: сюжетно-рольові ігри «Готуємо обід», «Зробимо зачіску ляльці Маші», «Лікуємо ляльці Даші горло», «Доставимо вантаж»; Дидактичні та настільні ігри "Професії", "У кого що?", "Збери картинку з кубиків", "Що зайве?", "Хто що робить", "Чудовий мішечок"; Екскурсія до пральні; Екскурсія на кухню; Пальчикові ігри «Варимо компот», Відгадування загадок про професії; Читання художньої літератури; Самостійна діяльність дітей Розфарбовування забарвлень «Професії», «Овочі-фрукти»; Розгляд картин на тему проекту; Настільні та дидактичні ігри «Професії», «У кого що?», «Що зайве?», «Збери картинку з кубиків», «Хто що робить», «Чудовий

5 мішечок»; Сюжетно-рольові ігри "Готуємо обід", "Зробимо зачіску ляльці Маші", "Лікуємо ляльці Даші горло", "Доставимо вантаж"; Взаємодія із сім'єю розповідь батьків про свою роботу дітям; організація фотовиставки "Професія моїх батьків"; добірка ілюстрацій, віршів, загадок про професії. 3 етап: презентація проекту. створення папки «Професії»; Оформлення альбому «Вірші про професії». Додаток Пальчикові ігри до проекту «Всі професії важливі, всі професії потрібні»: «Кухар» Ми варитимемо компот Будемо ми варити компот, Фруктів потрібно багато ось. Будемо яблука кришити, Будемо груші ми рубати,

6 Відіжмемо лимонний сік, Слив покладемо і пісок. Будемо ми варити компот, Пригостимо чесний народ. Що приніс нам листоноша? З товстою сумкою ходить він. Переклад, журнал, газети. У бандеролі 2 касети. І листа від тітки Валі, Щоб її приїзду чекали. (Загинаємо пальчик) «Покрівельник» То не град, то не гром-покрівельник на даху. Б'є він голосно молотком – вся округа чує. (стукайте кулачком об кулачок) Він залізом криє будинок, щоб сухо було в ньому. (Показати дах руками) «Професії» Багато є професій знатних, (З'єднувати пальці правої руки з великим.) І корисних, і приємних. (З'єднувати пальці лівої руки з великим.) Кухар, лікар, маляр, вчитель, Продавець, шахтар, будівельник (Послідовно з'єднувати пальці обох рук з великим.) Відразу всіх не називаю, (Стискати та розтискати кулачки.) Вам продовжити пропоную. (Витягнути руки вперед долонями вгору.)

7 Фізкультхвилинки до проекту «Всі професії важливі, всі професії потрібні»: «Ми шофери» «Їдемо, їдемо машиною, Натискаємо на педаль, Газ вмикаємо, вимикаємо, Пильно ми дивимося вдалину. «Двірники» очистять шибки, Вліво, вправо. Чистота! Волосся скуштує вітер, Ми шофери хоч куди!» «Льотчики» «Бути шофером добре, А льотчиком краще. Я б у льотчики пішов, хай мене навчать. Наливаю в бак бензин Заводжу пропелер. В небеса двигун вези, Щоб птахи співали». "Професії" Кухар варить кашу. (Імітація з обертанням кистей рук) Плащ кравчиня шиє. (Махи руками) Лікар лікує Машу. (Відкрити і закрити рот, висунувши язичок) Сталь коваль кує. (Бавовни) Дроворуб рубають. (Махи з нахилами) Будують майстри. (Імітація зі стрибками вгору) Що ж робити буде, (Піднімання плечей) Наша дітлахи? Загадки до проекту «Всі професії важливі, всі професії потрібні»:

8 Хто в дні хвороб усіх корисніших І лікує нас від усіх хвороб? (лікар) «Ходить у білому ковпаку з поварешкою ​​в руці. Він готує нам обід: кашу, щі та вінегрет». (кухар) Бачу в небі літак Як світиться грудочку, Управляє їм пілот, Інакше просто ... (Льотчик.) Всі дороги мені знайомі, Я в кабіні немов вдома. Мені блимає світлофор, Знає він, що я - (Шофер.) Щодня зранку В руки він бере бублик. Крутить, крутить так і сяк, Але не з'їсть її ніяк! (Шофер.) У цієї чарівниці, Цієї художниці, Не кисті та фарби, А гребінь та ножиці. Вона має Таємничу силу: До кого доторкнеться,

9 Той стане гарний. (Перукар.) Скажи, хто так смачно Готує капустяні щі, Пахкі котлети, Салати, вінегрети, Всі сніданки, обіди? (Кухар) Вірші до проекту «Всі професії важливі, всі професії потрібні»: Кухар дитячого садка У небі зірочка іскриться, Спить клубком вусатий кіт, Тільки кухареві не спиться Кухар потімно встає. Каша булькає легенько, І яєчня шипить, І під смачний шум і гомін У спальні входить апетит. Ми в їдальні дружно сядемо, Як величезна родина. Буду кухарем у їдальні Так сама вирішила я! Перукар Дайте ножиці, гребінець, Він вам зробить зачіску. Перукар обов'язково підстриже вас сучасно.

10 Водій Уміло він веде машину Адже за кермом не перший рік! Злегка шарудять тугі шини, Він нас містом щастить. Шофери Шуршать дорогами А в кузові - важливі, Термінові вантажі: Цемент і залізо, Ізюм та кавуни. Робота шоферів Важка і складна, Але як вона людям Всюди потрібна!.. Ми пожежники На машині яскраво-червоної Мчимося вперед. Праця важка та небезпечна Нас, пожежних, чекає. Виття пронизливої ​​сирени Може оглушити, Будемо і водою, і піною Ми пожежу гасити. І в біду людям, що потрапили

11 Чи зможемо ми допомогти, Бо з вогнем боротися будемо Сміливо день і ніч! Всі професії важливі Про кравця, про пальто і ще про дещо Мені братик каже: - У мене Пальто Болить. Навіть хлястик відвернувся І кудись униз дивиться. Тут прийшов ганчірковий лікар, Або просто кравець, Він заохав і заохав: - Що трапилося? Де хворий? Мій братик каже: - У мене пальто болить. І ніяк я не зрозумію Чому? Глянув ганчірковий лікар На пальто з усіх боків І з усмішкою, і зітхнувши, Нарешті відповів він: - Це простіше манної каші. Тому пальто болить, Що у ґудзика вашого Життя на точці висить. Ким ви хочете стати, діти?

12 Ким хочете стати ви, діти? Скоріше нам дайте відповідь! Я хочу шофером бути. Вантажі різні возити. Я мрію про балет. Краще немає його у світі. Я хочу лікарем стати класним. Всіх лікуватиму ліками. Дуже смачним, як цукерка. З'їв його – хвороб немає! У фарбах я душі не чаю. Стати художником мрію. Замовте портрет. Впораюся я, сумнівів немає! Ви зі мною, друзі, не сперечайтесь, Я хочу стати першим у спорті. Шайбу мені забити - дрібниця, Я граю за "Спартак"! Я хочу стати піаністкою. Чудовою артисткою. Музика зі мною з дитинства Я люблю її всім серцем. Я мрію стати скоріше Вихователем дітей. З ними співати, гуляти, грати. День народження відзначати. Усі професії прекрасні. Усі професії важливі. Знаємо ми, що наші руки будуть Батьківщині потрібні! Л. Оліфірова

13 За вітаміни, і за манту, і подряпин перев'язку, Дякую, скажімо медсестрі, за доброту і ласку! Галині Анатоліївні!

14 За сніданки та за обіди, за щи та за компот, за їжу калорійну, за добру турботу, За те, що було ситне нам, дякую нашим кухарям! Спасибі Рафізі Рашидівні!

15 Дякую ми скажемо тому, хто вчить нас танцювати! Хто на баяні нам грав не раз і пісеньки, і польочки, і вальс! Дякую Олені Миколаївні!

16 Дякую ми хочемо сказати за чисті ліжка, за круглі петельки! Марії Зіновівні!

17 Дякую ми хочемо сказати Валентині Дмитрівні за чисті халатики та гладкі матрацики!

18 Бухгалтер математику знає, цифри швидко порахує! Тут витрата, а тут парафія, нічого не пропаде! Дякую Гульнарі Хасанівні!

19 І п'є Смажить, парить і пече ось пиріг, ось каша І за те йому шана, дяка наша! Дякую Надії Олексіївні!


Проектна діяльність «Всі професії потрібні, всі професії важливі» Вихователь МБДОУ д/р 35 «Струмок» Єфімова О.С. Вид проекту: груповий, інформаційний, творчий, ігровий, короткостроковий. Учасники проекту:

ПРОЕКТ «СВІТ ПРОФЕСІЙ» Панченко О.М. мл.група «Волошка» МКДОУ 90 «Калинка» Новосибірськ 2014 ПРОБЛЕМА Низький рівень уявлень дітей у другій молодшій групі про світ професій дорослих, мала активність

Педагогічний проект у другій молодшій групі. МКДОУ «ДС ОВ «БЕРЕЗКА». ЯНАО, селище Пурпе. Керівник проекту: Вихователь Романова О.О. 1 кв.категорія Учасники проекту: Діти другої молодшої групи Знайомство

Педагогічний проект МДОУ д/р 1 «Ромашка» міста Фурманова У 2 молодшій групі «Чомучки» «Професії дитячого садка» Автор проекту: Вихователь: Лобуничева О.Ю. Актуальність Діти молодшого дошкільного

Педагогічний проект МДОУ «Дитячий садок 227» м. Ярославля у першій молодшій групі «Теремок» «Професії дитячого садка» Автори проекту: Вихователі: Алієва Олена Станіславівна Кармакова Валентина Олександрівна

Муніципальний автономний дошкільний навчальний заклад дитячий садок загальнорозвиваючого виду 18 «Казка» муніципальної освіти Тимашевський район Педагогічний проект «Знайомство з професією

Підготовила: вихователь МКДОУ Бутурліновський д/с 10 Прокоф'єва Т.В. Автори проекту: вихователі Прокоф'єва Т.В., Чорненька

Проект "Всі професії потрібні, всі професії важливі". Підготувала вихователь МБДОУ «Полянський дитячий садок «Джерельце» загальнорозвиваючого виду» Циганкова І.С. Мета проекту: формування пізнавального інтересу

Проект у середній групі на тему: «У світі професій». Лютий 2018р. Підготувала: Лебединцева Л.М. Проект у середній групі Тема: «У світі професій» Вид проекту: пізнавально – творчий. За кількістю

Звіт про проведення гри подорожі на тему: "Моя майбутня професія". Середня група 2. Вихователь: Прикащенкова Марія Юріївна. 1 вересня, в середній групі 2 «Бджілка» була проведена граподорож на

Показ відкритого інтегрованого заняття в середній групі спільно з дітьми з порушенням слуху та дітьми зі збереженим слухом на тему «Всі професії потрібні, всі професії важливі» для слухачів семінару (сурдапедагогів,

О. А. Зотова, вихователь МАДОУ «Дитячий садок 8 комбінованого виду» м. Ленінськ-Кузнецький У світі професій методична розробка Форма проведення: організована освітня діяльність. Аудиторія:

Консультація для педагогів Взаємодія вчителя логопеда та педагога психолога Конспект корекційно-розвивального заняття з дітьми старшого дошкільного віку з ОВЗ Світ професій Мета заняття: формування

Конспект фронтального лексико-граматичного заняття для підготовчої групи на тему «Професії» Новосьолова Людмила Тема: «Професії». Мета: закріплення знань на тему «Професії». Завдання: 1. Продовжувати

Педагогічний проект Знайомство дітей із професією кухар Педагогічний проект у другій молодшій групі Знайомство дітей із професією «Кухар» Вихователь: Варварина Світлана Михайлівна

Конспект безперервної безпосередньо організованої освітньої діяльності для середньої групи з ознайомлення з працею дорослих (старший дошкільний вік) «Знайомство з працею дорослих»

Конспект НОД із використанням ЕОР з дітьми старшої групи на тему: «Професії» Вихователь Єршова І.В. Інтеграція областей: «Художньо-естетичний розвиток», «Пізнавальний розвиток», «Мовленнєвий розвиток»,

МУНІЦИПАЛЬНИЙ АВТОНОМНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ОСВІТНИЙ ЗАКЛАД МІСТА НАФТОЮГАНСЬКА «ДИТЯЧИЙ САД 6 «ЛУКОМОР'Я» Проект «Мій улюблений дитячий садок» Підготували вихователі 2 молодшої групи 1: Чиркова. Новікова

1. Кухар. Це кухар. Він працює у їдальні (в кафе, в ресторані, у твоєму садочку). Кухар уміє дуже добре готувати-він і пече, і смажить, і варить. Допоможіть дитині співвіднести предмети, зображені вгорі,

ДБОУ школа 1015 СП ДО 3 Конспект безпосередньої організаційної діяльності: ОБЖ. Тема: «Професії» У старшій групі – «Казка» Провела: Мірошниченко О.С. Москва січень 2017 рік Завдання: викликати інтерес

МУНІЦИПАЛЬНИЙ АВТОНОМНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ОСВІТНИЙ ЗАКЛАД МІСТА НАФТОЮГАНСЬКА «ДИТЯЧИЙ САД 6 «ЛУКОМОР'Я» Проект «Хто працює в дитячому садку» у 2 молодшій групі 2 Підготували: Чиркова. Новікова

Структурний підрозділ державної бюджетної освітньої установи Самарської області Середня загальноосвітня школа 8 міського округу Відрадний Самарської області ДНЗ 4 План-конспект

Конспект безпосередньої освітньої діяльності з мовленнєвого розвитку в підготовчій групі «Подорож містом професій» Мета: розширювати та конкретизувати уявлення про професії людей

Муніципальний автономний дошкільний навчальний заклад ЦРР дитячий садок комбінованого виду 11 «Крапелька» Конспект заняття з розвитку мови в підготовчій до школи групі «Що ми знаємо про професії»

Адміністрація міського округу Саранськ Департамент із соціальної політики Управління освіти муніципальний автономний дошкільний навчальний заклад міського округу Саранськ «Дитячий садок 47»

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа «Дитячий садок комбінованого виду 90» муніципальної освіти міста Братська Випуск 19/2015 Тема номера: «Усі професії важливі, всі

Конспект ігрового підсумкового заняття із соціального світу «Всі професії важливі, всі професії потрібні» для дітей старшої групи. Мета: закріплення знань дітей про різні професії, їх значення для людей. Завдання:

Конспект заняття з навколишнього світу у старшій групі «Всі професії важливі, всі професії потрібні» Склав: Ягіна Олеся Юріївна МБДОУ 48 Завдання. 1. Розширити уявлення дітей про різноманітність професій,

Білоярський район Ханти-Мансійський автономний округ Югра Муніципальний автономний дошкільний навчальний заклад Білоярського району «Дитячий садок «Семицветик» м. Білоярський» (МАДОУ «Дитячий садок «Семицветик»

Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад дитячий садок комбінованого виду 365 міського округу Самара Конспект безпосередньо освітньої діяльності з дітьми середньої групи

Муніципальний автономний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок комбінованого виду 8 міста Шебекине Білгородської області» Безпосередньо освітня діяльність у середній групі Тема:

«Професій багато різних є» Мета: узагальнити та активізувати знання дітей про працю, професії. Завдання: 1. Закріплювати знання дошкільнят про різні професії. 2. Вчити визначати професію з опису,

ВСІ ПРОФЕСІЇ ПОТРІБНІ (конспект заняття) педагог Кузнєцова С.В., Красноярська загальноосвітня школа 5 Клас: 4«Б» (помірна ступінь розумової відсталості) Напрямок: трудове виховання Мета: формування

Вихователь першої категорії МБДОУ «Дитячий садок 2 «Казка» Хамідулліна Гульнара Миколаївна "Всі роботи хороші - вибирай на смак!" Розвага у старшій групі Ведуча. Доброго дня, дорогі хлопці! Вітаю,

Тема: "Знайомство з професією кухар". (Пізнавальний розвиток» Виконала: Філіпова. О. А. вихователь, МДОУ «ЦРР-Д\С 122» Мета: розширити уявлення дітей про професію кухаря. Завдання: познайомити

Конспект освітньої діяльності з ознайомлення з працею дорослих Освітня область «Соціально-комунікативний розвиток» «Подорож за професіями» (старша група) Склала та провела: Вихователь:

Конспект інтегрованого заняття у першій молодшій групі дошкільного відділення (для дітей третього року життя). Тема: «Фрукти» Дата проведення 14.11.2013 Провела Зінов'єва Дар'я Олексіївна Ціль: Формувати

МАДОУ "Дитячий садок 286" м. Іжевськ Вихователь Алмазова О.В. Конспект заняття з правил безпеки дорожнього руху «Ведмедик загубився» 2-а молодша група Мета: Ознайомити дітей з елементарними правилами

Структурний підрозділ державної бюджетної загальноосвітньої установи Самарської області середньої загальноосвітньої школи 10 «ОЦ «ЛИК» міського округу Відрадний Самарській області «дитячий

ТЕМА ПРОЕКТУ «ІГРАШКИ» Друга молодша група Керівник проекту: вихователі: Юшина Ірина Григорівна- 1 кваліфікаційна категорія, Сахно Юлія Олександрівна муніципального бюджетного дошкільного освітнього

Гра-вікторина «Всі професії потрібні, всі професії важливі» Різновікова група п. Новоозерний, дитячий садок. Вихователь Подшибякіна Т.Г. Листопад 2018 Ціль: Створення умов для формування подання

Проект у старшій групі «Любознайки»: «Всі роботи гарні вибирай будь-яку!» Виконали вихователі МБДОУ д/р 10 Сотникова Н.А., Коваленко В.А. Паспорт проекту: Вид проекту: пізнавально-творчий. Тривалість:

Пшенична Олександра Михайлівна Муніципальний автономний дошкільний навчальний заклад «Центр розвитку дитини дитячий садок «Вітрило» м. Урень Нижегородської області ПРОЕКТ «ПРОФЕСІЇ НАШИХ МАМ» Актуальність

МКДОУ ДИТЯЧИЙ САД «БЕРЕЗКА» Розвага в середній групі «Наш друг – світлофор» Вихователь: Харитонова С.М. Завдання: закріпити знання дітей про світлофор, про його сигнали; систематизувати знання дітей про

1. Каменяр будує житла, Плаття робота кравця. Але ж кравцю працювати ніде без теплого даху! 2. Каменяр був би роздягненим, Якби вмілі руки Вчасно не змайстрували Фартух і куртку та штани. 3. Кухар

ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТНИЙ ОСВІТНИЙ ЗАКЛАД ДИТЯЧИЙ САД 933 КОПСПЕКТ ІГРИ- ПОДОРОЖІ «Професії» (молодша група) Підготувала та провела вихователь ДБОУ дитячого садка 933 Кислова Ю. Москва,

Муніципальний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок 40» КОНСПЕКТ НІД ПО ПДР Тема: «Вулиця нашого міста» Розробила вихователь І категорії Рибкіна М. А. м. Саранськ Тема: «Вулиця нашого міста»

Муніципальний дошкільний навчальний заклад Дитячий садок 9 «Малюк» комбінованого типу Конспект НОД «Художня творчість» (малювання) «Запрошуємо снігурів з'їсти горобину швидше» Вихователь:

1 Керівник проекту: Н.М.Шешегова Мета: розширити та збагатити знання дітей про працю співробітників дитячого садка Завдання: розширювати уявлення дітей про професії людей, їх значущість у суспільстві; дати

Муніципальний дошкільний заклад «Дитячий садок «Берізка» Конспект сюжетно-рольової гри «Лікарня» (для дітей другої молодшої групи) Бузмакова О.А. вихователь Переславль-Залеський, 2017