Пропозиції зі словосполученням «ласкаве сонце. Конспект безпосередній освітньої діяльності «Як Сонце Весні допомагало Чому у відносинах важливо говорити ласкаві слова


Євдокія Кисельова

Конспект безпосередньо освітньої діяльності в середній групі.

ТЕМА: «Як Сонце Весні допомагало» .

мета: Розширити уявлення дітей про значення сонця в житті рослин і тварин; вміння складати розповідь по опорним картинкам, описувати зміни в природі взимку і навесні, Передавати гарний настрій.

матеріал: Конверт з листом, картинки з зображенням лампочки, сонця, Багаття, берези з бруньками, макет птахів, малюнок зайця.

попередня робота: Читання оповідання « Сонце-тепло» , вірш « сонечко» , Загадки і приказки.

Хід ЗАНЯТТЯ.

Вос-ль. Хлопці, сьогодні у нас гості, давайте привітаємо їх і представимся. Ну, а тепер послухайте мене. Сьогодні вранці біля дверей нашої групи я виявила конверт. Лісовичок - Боровичок надіслав нам лист. Давайте прочитаємо його (Озирається) ну, де ж воно? Куди я його поклала? Допоможіть мені його знайти(Діти знаходять конверт, вихователь читає).

Хлопці, тут написано «Казка». Цікаво, яку казку вирішив розповісти нам Боровичок, давайте послухаємо.

(Вихователь пропонує дітям сісти і починає читати).

«Жили - були чотири пори року: Зима, весна, Літо осінь. Завжди жили вони дружно і по черзі правили усім світом. Але ось одного разу вирішила Зима, що вона найголовніша і не захотіла поступитися місцем весні. І ось, що трапилося. Засумували під снігом рослини, птахи перестали співати свої пісні, люди втомилися чистити сніг, топити печі, ходити в теплих одягах. Засумували вони по роботі в полі, городі.

Захвилювалися і Літо, і Осінь. ось Весна і каже: «Не журіться! Я знаю одне диво природи, яке переможе холод ».

Вос- ль. Ой, хлопці, а далі нічого немає, листок обірваний (Дивиться в конверт) в конверті щось є, тут картки (на них сонце, Лампочка, багаття).Як ви думаєте. Що з цих предметів може бути дивом, яке допоможе Весні?

Діти. сонце.

Вос- ль. Звісно, \u200b\u200bце сонце, Саме велике і добре диво природи. А яке воно?

Діти. Ласкаве, ніжне, кругле, яскраве, добре, золоте.

Вос - ль. Пропоную вирушити в дорогу пошукати сонечко. Треба його швидше на небо повернути, весні допомогти.

діти (Крокують і вимовляють):

сонечко, сонечко,

Червоне вёдришко.

Високо зійди,

далеко посвіти:

На темні лісочки,

На сірі борочкі,

На річки і поля,

На сині моря,

На зелений город

І на весь чесний народ.

(Діти зупиняються і стоять поруч з вихователем)

Вос ль. Чи не чує нас сонечко, Але все ще попереду, казка триває. Хлопці, розкажіть як допомагає Сонце природі, Щоб світ навколо знову розцвів яскравими фарбами. Я пропоную послухати звуки, може вони нам допоможуть. (Звуки аудіозаписи «Струмок»).

Вос- ль. Що ви чуєте?

Діти. Шум води, звучання струмка, щось тече.

(Вихователь на мольберт ставить дерево)

Хлопці, беріть картинки і виставляйте на картину.

Діти. * Сонце яскравіше світи, Тане сніг, потекли струмки, задзвеніли крапель.

* На деревах з'являються бруньки, вони набухають, лопаються і з'являються листочки.

* Починає зеленіти трава.

* А ось і перші квіти.

Вос - ль. Я запрошую вас на зелену галявину. Сідаємо колом один за одним.

(Релаксація «Намалюй, то про що говорили»).

Вос - ль. Ну, а зараз ми в лісі, де дуже тихо. Закрийте очі, прислухайтеся (звучить запис «Голоси птахів»).

Що ви чуєте?

Діти. Спів птахів.

Вос - ль. Пограємо в гру «Сировина і назви».

сонце жовте, як (Кульбаба, лимон, диня)

сонце кругле, Як .... (М'яч, колесо, кермо)

сонце ласкаве, як (Мама, руки)

сонце рум'яні, як (Млинець, помада)

Ну, а тепер стаєте в гурток і беріть стрічку в руки з кола, і називайте за що ви любите весну. (Відповідь дітей).

Вос - ль. Подивіться у нас вийшло сонце, А ви його добрі промінчики, від яких всім тепло і радісно.

Я дякую вам за те, що допомогли Весні перемогти холод.

Підтримувати ніжні, романтичні відносини в парі потрібно з першого побачення і на протязі всього періоду, коли люди зустрічаються. Один з простих і доступних способів - говорити дорогій людині гарні, добрі слова, які було б приємно чути. Ніжні, ласкаві прикметники, сказані один одному, здатні розм'якшити серця, забути образу і відчути себе тому, кому вони адресовані, улюбленим і потрібним.

Як прийнято вважати, саме жінки люблять вухами і обожнюють приємні компліменти. Насправді, будь-якому хлопцю теж буде приємно, якщо його друга половинка ставиться до нього ніжно і буде до нього звертатися за допомогою ласкавих слів. Для дівчат іноді буває складно придумати щось оригінальне і не буденне. Якщо ви хочете дізнатися про те, яким чином можна назвати свого хлопця ласкаво, і знайти для цього цікаві свіжі ідеї, читайте далі.

Чому у відносинах важливо говорити ласкаві слова?

Ніжні компліменти - запорука міцних тривалих відносин закоханих, одна з головних її складових. Саме сказані дружиною або дівчиною теплі фрази для чоловіка або хлопчика, роблять союз міцніше, налагоджують взаєморозуміння, доводять щиру любов. Як би це дивно не звучало, але в тій парі, в якій не можуть ніжно звертатися і сказати милих слів, найчастіше виникають розставання. Милі клички, дані для свого коханого, змушують його посміхнутися і дати заряд позитиву на весь день.

Чоловіки теж потребують підтримки з боку жінки, хоча і виглядають такими суворими і сильними. Особливо, коли хлопець чи син хворіє, важливо звернутися до них з любов'ю і душевним теплом, пошкодувати і придумати фрази, які допомагають мужньо пройти всі складнощі. Це може не тільки підтримати, але і допомогти швидше одужати.

На самому початку відносин іноді буває складно підібрати для хлопця відповідні прикольні обзивання, та й він може не зрозуміти вашого гумору. Тому слід користуватися з початку загальними стандартними зверненнями, щоб це точно сподобалося. З обережністю вживайте такі слова, як «зая», «пупсик», адже деяких чоловіків це дратує, вони їм здаються образливими.

Постарайтеся додавати до назв ще й займенник «мій», щоб пом'якшити офіційний тон. Вкладіть в обіг всю свою ніжність і любов, щоб слова звучали щиро. Наступний набір найпоширеніших звернень допоможе вам у виборі:

  • Дорогий, Єдиний, Рідний, роднулька, Рідний, Рідненький, Улюблений, Любимка, Любименькая, Ласкавий, Неповторний, Бажаний, Крутий, Мужній, Незамінний, Довгоочікуваний, Ненаглядний, Чарівний, Мій Хороший, Моя Гордість.
  • Ангел, Янголятко, Красунчик, Сонечко, Сонце Ясна, Крихітка, Крошуля, Лапочка, Лапуля, Атлант, Герой, Геракл, Симпотяжка.
  • Пупс, Пупсик, Пуся, Пусенок, Пусенька.
  • Малюк, Милий, Солодкий, Карамелька, Персик, Мармеладний, Серцеїд, Шоколадка, Кнопик, Роднусік, Кексик, Милашка.

Після сказаного, стежте за реакцією вашої половинки. Головне, щоб хлопець адекватно сприймав ніжності і не ображався, особливо якщо вимовляти їх в компанії друзів. Таким чином, ви зможете підтримувати стосунки і надалі розширювати свій словник більш інтимними термінами.


Хлопець та дівчина

Милі слова-ніжності про звіряток

Користуються популярністю зменшувально-пестливі прізвиська, схожі з тваринами, тільки в більш ніжною формі. Постарайтеся вибрати індивідуальне прізвисько хлопцю, яке найкраще зможе охарактеризувати його характер або зовнішність.

  • Бегемотик, Бегемоська.
  • Їжачок, Їжачок, Ежунька.
  • Жабка, Жабеня, Жабулька.
  • Заєць, Зайченя, Зайкин, Заюнька, Заинька, Заічко, Зайка.
  • Котик, Котюнька, Коток, киська, Кошачок, Кошенятко, Кисюня.
  • Козлик, Козявочка.
  • Лисеня, Лис, Лисун.
  • Ведмедик, Медвед, Медведик.
  • Мишеня, Мишкін, Мишунька.
  • Слоненя, Слоник, Слоняшка.
  • Тигреня, тигр.
  • Хом'ячок, Хомка.
  • Крокодильчик.
  • Курча, Курча, курча.

Забавні назви, дані хлопцю, можна також написати йому в повідомленнях. Слідкуйте, щоб ваш опис звучало грубо або образливо для іншої людини, адже є слова недоречні і вульгарні. Такі не варто говорити при сторонніх, краще залишити їх для усамітнення і ночі.


Смішні звернення до хлопців з почуттям гумору

Насправді, всі чоловіки в душі залишаються дітьми і їм хочеться поруч з дівчиною відчути себе маленьким грайливим дитиною. Якщо у вашого молодої людини відмінне почуття гумору, вважайте, що вам крупно повезло. В цьому випадку можна сміливо проявляти фантазію і вигадувати різноманітні милі обзивательства, головне, щоб вони не зачіпали хлопця, якщо він, наприклад, комплексує через недоліки зовнішності. Можливо вам припаде до душі один з варіантів з описом значення:

  • Бебі, Малюк, Малишкін - підкреслюють вашу захопленість хлопцем.
  • Дитинка, Крихітка, Мій Маленький, Лялик - допомагають відчути хлопцеві себе маленькою дитиною, повернутися в дитинство, стати щасливішими.
  • Дуринда, Дурашка, Мій дурачек, Целовашка - так можна назвати тільки дуже близької людини, якщо він у чомусь завинив і попросив вибачення.
  • Муся, Мусіпусечка, Масик, Цьомик, Манюнька - ці слова говорять про те, що почуття дуже сильні і максимально близькі, а також, що ви вкрай захоплені людиною.
  • Цукерка, Сладюнька, Пончик, Печенька, круассанчики, Еклерка, Батончик - висловлюють підвищений сплеск емоцій.
  • Котятіна, Котя, Мурчик, Котофей, Кісениш, Кісюнчік, Ведмедик - вся ваша увага дуже прикута до об'єкта вашої любові.
  • Лапа, Лапуля, Лапусик, Лапотулька, Лапунчік - ніжні назви характеризують вашу рішучість бути активною стосовно улюбленого, всіляко намагатися для нього в стосунках.
  • Пузік, Телепуз, Смурфик, Лунтик, Масянька, стрибунець - такі мультяшні прізвиська буде приємно почути любителю мультфільмів.

Також, такими няшная словами можна прикольно записати ім'я хлопця в телефоні або красиво підписати листівку до свята або картинки. Для дівчаток один з варіантів можна вибрати, щоб обзивати дуже близьку подругу. Припаде до душі будь-яке прізвисько і коханцеві, якщо він у вас є.


Як можна називати чоловіка, якщо він надто серйозний?

Для таких чоловіків будуть доречні тільки слова, що мають високе значення. Вони повинні будуть описати щось героїчне, порядне, що не звучати пішло. У той же час, характеризувати ваш жвавий інтерес і непідробну щирість. Можливо вам вдасться розтопити серйозний характер наступними ласкавими прізвиськами:

  • Золотко, Золотце, Золото
  • Сонячне світло, Лучик сонця
  • Мій король, мій Принц
  • Улюблений, Дорогий, Милий, Ненаглядний, Душа моя


Можна замість прізвиськ придумати слова в прозі, які буде приємно почути вашого обранця. Повторюйте їх частіше, щоб він відчув вашу сильну любов.

  • «Я з тобою все можу»
  • «Ти моє життя, Мій Повітря»
  • «Ти змушуєш мене відчути себе справжньою жінкою»
  • «Я за тобою, як за кам'яною стіною»
  • «Твої поцілунки дорожче золота для мене»
  • «Слов мало, щоб висловити мої почуття до тебе»
  • «Наша любов називається справжньою»

Як ласкаво назвати молодого чоловіка на ім'я?

Чоловічі імена можна трохи видозмінити, зробити їх вимова особливим, властивим тільки вам. Це зможе підкреслити ваше особливе ставлення до коханої людини і зблизить пару ще більше між собою. Зустрітися з наступними варіантами, даними по буквах алфавіту, як назвати чоловіка ласкаво по імені:

  • Олександр - можна назвати ім'ям Саша, Сашуня, Сашунчік, Шурик, Санечка, Алекс
  • Олексій - Льоша, Лешечка, Алешенька, Лесик, Алексюша
  • Анатолій - Толик, Толясік, Анатоль, Толька.
  • Антон - Антошка, Тоха, Антошенька, Антончик
  • Артем - Темка, Тема, Артемко, Артемчик, Темич, Артеме.
  • Артур - Артурка, Артурчик, Артуш.
  • Богдан - Богдашка, Богданчик, Бодя.
  • Вадим - Вадимчик, Вадюша, Вадимка
  • Валентин - Валентинчик, Валик, Валентінушка
  • Валера - Валерчик, Валерунчік, Валерик
  • Владислав - Владик, Владічек, Славик, Слов'ян
  • Віктор - Вітечка, Вітюнчік, Вик, Витенька
  • Володимир - Вова, Вовчик, Володю, Вованчік, Вовашка
  • Віталій - Віталька, Віталюсік, Віталюнчік, Тасик, Витасик
  • Георгій - Жорка, Жорик, Георгінчік
  • Давид - Давидик, Давідюнчік, Давідушка
  • Данило - Данилка, Даня, Данюша, Данюшка, Данечка
  • Дмитро - Димасик, Дімочка, Димуля, Димчик, Димасик
  • Єгор - Єгорка, Єгорович, Юрась
  • Євген - Женя, Евгеша, Женечка, Женчик
  • Ігор - Ігорюша, Ігорьок, Ігоречек, Ігорюня
  • Ілля - Илюшка, Ільюшечка, Ільюнька
  • Іван - Ваня, Ванеса, Ванечка, Ванюшка, Іванушка
  • Костянтин - Костя, Костик, Костянчік, Костюня
  • Кирило - Кирюша, Кирилко, Кіріллушка
  • Матвій - Матвейка, Матвієчку, Матвейчік
  • Михайло - Міша, Мишуня, Мішуся
  • Олег - Олеже, Олежка, Олеженьке
  • Павло - Паша, Пашулька, Пашечка, Пашунь
  • Роман - Рома, Ромочка, Ромчик, Ромич
  • Руслан - Русланчик, Русик, Русечка
  • Родіон - Родіончік, Родіонушка
  • Станіслав - Стасик, Станіславчик, Стасюня, Станіславушка
  • Сергій - Сергію, Сергійку, Сержик, Серж, Сергуня
  • Тимофій - Тімофеюшка, Тімофейка, Тимошка
  • Тимур - Тімурка, Тимурчик, Тимко
  • Філіп - Філлюня, Філюшка, Филлипка
  • Едуард - Едік, Едюша, Едуардушка
  • Юрій - Юрец, Юрочка, Юрок, Юрунчік
  • Яків - Яшка, Яшечка, Яшунька


Які слова не можна говорити коханому?

Придумувати прізвиська для своєї другої половинки слід коректно і обережно. Бажано цікавитися, чи подобається йому ту чи іншу назву. Категорично не рекомендується обзивати хлопця матом, нехай навіть і жартома, адже це буде не приємно чути вашому чоловікові. Виходячи удвох в суспільство, намагайтеся уникати занадто інтимних і забавних звернень, які можуть бути почуті сторонніми. Це можуть неправильно зрозуміти, та й хлопець може засоромився, відчути себе ніяково.

Будьте тактовними, якщо у хлопця є зайва вага або він маленького зросту. Можливо він дуже переживає з цього приводу, тому клички такого типу, як:

  • слоненя,
  • пончик,
  • пиріжок,
  • карапуз,
  • ліліпутік,
  • коротун,
  • манюсік

можуть травмувати і створити негативні емоції, а то і зовсім спровокувати сварку.

Прізвиськ, як ласкаво назвати хлопця, існує безліч, важливо підібрати цікавий і оригінальний варіант, щоб він подобався і викликав радісну посмішку на обличчі вашої половинки.

Конспект ООД по темі: «Як Сонце Весну рятувало».

мета: Уточнити знання дітей про послідовність весняних змін у природі, вчити встановлювати зв'язок між змінами в живій і неживій природі; познайомити з образом весни в творах мистецтва, залучення батьків до освітнього процесу

Виховні завдання:

  • Виховувати у дітей любов до природи;
  • Формувати морально-ціннісне ставлення до мешканців природного світу.

Завдання, спрямовані на розвиток пізнавальних здібностей:

  • Закріплювати уявлення дітей про характерні особливості пори року-весна;
  • Розвивати творчі здібності, креативність мислення в процесі використання творчих завдань.

Завдання на розвиток мови:

  • Активізувати у мові дітей вживання складних речень, прикметників і іменників (підбором визначень і рим);
  • Закріплювати вміння описувати предмет по його основними ознаками;
  • Вчити придумувати пропозиції з приводами і передавати голосом почуття радості, подиву, засмучення;
  • Розвивати здатність сприймати художній твір без наочного супроводу.

Попередня робота: Спостереження ознак настання весни в природі; читання оповідань: «Три весни», В. Біанкі, «Прикмети весни» А. Леонова; Віршів «Весна» Ф. Тютчева, «Вже тане сніг, біжать струмки ...» А. Плещеєва.

устаткування: СД-програвач, мультимедійна установка.

матеріал: ілюстрації квітів, комах, птахів, «чудовий мішечок», білизняні прищіпки, картина «Весна прийшла», відеозапис «Жива природа», СД-диск з музичними записами звуків природи, кисті для клею за кількістю дітей, клей ПВА, розрізні картинки букв, заготовки для творчих завдань, великий поштовий конверт, костюм «Весни», папір, фарби, пензлі.

етапи ООД

дії педагога

дії дітей

Використовувані методи, прийоми, технології

передбачувані результати

1. Організаційний

Вихователь запрошує дітей в групову кімнату, звертає

увагу на конверт з написом «Дітям групи»

Діти входять в групу під пісню В. Шаїнського «Разом весело крокувати по просторах»

Дружать сонце і весна,

Дружать зірки і місяць,

Дружать в морі кораблі,

Дружать діти всієї землі!

Психологічний етюд на зближення і розкріпачення учасників групи «Давайте привітаємося»).

Ігровий прийом

Емоційний настрій дітей

Пізнавально-мовна діяльність

Знайомство дітей з казкою (з конверта)

Відгадування загадок вихователя, міркування

Серед поля блакитного -

Яскравий блиск вогню великого.

Не поспішаючи, вогонь тут ходить,

Землю-матінку обходить,

Світить весело в віконце.

Ну, звичайно, це ....(Сонце).

словесний метод

Поняття слова «сонце»

творче завдання

«Сировина і назви»

Вихователь називає фразу,

а діти закінчують її.

Сонце жовте, як (кульбаба, ...)

Сонце кругле, як(М'ячик, ...)

Сонце ласкаве, як(Бабуся, ..)

Сонце рум'яне, як(Млинець, ...)

Ігровий, словесний метод, (звучить аудіозапис струмок) - використання СД-програвача, технологія РТВ

Виконання творчого завдання; розвиток уявлення по аудіозаписи звуків живої природи (дзюрчання струмочка)

творче завдання

Вихователь читає уривок вірша Ф. Тютчева і просить дітей показати як пробирається струмок крізь замерзлі камені.

Сонце ласкаво сміється,

Світить яскравіше, веселіше,

З пагорба дзвінко ллється

Балакучий струмок.

Він променистий, сріблястий,

Він виблискує і тремтить.

А інший такий же чистий,

Поруч весело біжить.

Діти показують як пробирається струмок крізь замерзлі камені.

Словесний, ігровий, технологія РТВ

Емоційний настрій дітей

Физкультминутка

Ми гуляємо, ми гуляємо в садку-садочку

Збираємо, збираємо в садку квіточці

От який у нас букет,

Краще в цілому світі немає!

Діти гуляють по групі

Нахили з просуванням вперед

Потягнутися ( «показати» букет)

Ігровий, словесний, наочний.

Емоційний настрій дітей,

З.С.Т.

Перевтілення в «садівників»

творче завдання

Вихователь висипає на стіл різноманітні пелюстки квітів і просить з пелюсток скласти свою метелика, жучка і т.д. назвати їх. Потім вихователь викладає і свої ілюстрації з комахами.

Уточнення знань про перелітних птахів

Загадування загадок.

Милуються колажем.

Відповідають на питання вихователя, міркують, роблять висновок

відгадування загадок

На жердині - палац,

У палаці - співак,

А звуть його - (шпак)

Хто без нас і без сопілки

Краще за всіх виводить трелі?

Хто ж це? (Соловей)

Всіх перелітних птахів чорніше,

Чистить ріллю від черв'яків,

Цілий день по ріллі вскач,

І зветься птах ...(Грак)

Словесний, ігровий,

наочний, технологія РТВ

наочний

Задоволення від роботи.

Чи розуміють сенс слова перелітні, використовують у мовленні.

Діти активно підтримують бесіду, відгадують загадки

пальчикова гімнастика

Хлопці, та ось уже в нашому царстві світить сонце, дзюрчать струмки, квітнуть квіти і дерева, прокинулися комахи, співають птахи. Давайте побудуємо нашим птахам гніздо.

Пальчикова гімнастика з прищіпками «Побудуємо гніздо».

Під веселу музику діти беруть білизняні причеплення і. затискаючи ними як клювиками гілочки, несуть їх у гніздо.

Словесний, наочний, ігровий

З.С.Т.

Діти зацікавлені майбутньою діяльністю, виявляють творчість і фантазію

творче завдання

Дітям пропонуються вирізки з журналів (метелики, жуки і т.д.)!

Створюють книгу про казкову країну, викладають на відповідні сторінки, що зображують різні періоди весни.

Наочний, словесний, практичний,технологія РТВ

Художньо-творча

діяльність

Вихователь ставить запитання, навідні дітей на створення портрета казкової феї

Діти відповідають на питання вихователя, міркують

Словесний, ігровий

Діти виявляють творче мислення і уява.

Активно підтримують бесіду, «створюється» образ казкової феї.

практичний

із залученням матері з нашої групи.

Під мелодію романсу П.І. Чайковського «Весна» фрагмента «Апрель»

з'являється Батько в образі феї, дякує за те, що вони врятували її та її казкову країну. За допомогою мультимедійної установки фея- «Весна» показує короткий відеосюжет «Жива природа», під час перегляду якого «Весна» читає вірш.

Вже тане сніг, біжать струмки,

У вікно повіяло весною ...

Засвищуть скоро солов'ї,

І ліс одягнеться листям!

Чиста небесна блакить,

Тепліше і яскравіше сонце стало

Пора заметіль і сніговий буревій

Знову надовго минула ...

А. Плещеєв

Звучить запис твору.

Діти слухають музику, переглядають відеосюжет «Жива природа»

Словесний, наочний, використання ТСО, СД програвач (аудіозапис «Спів птахів»)

Емоційний настрій,

Пізнавальний інтерес у дітей до заняття, активізація знань і мови дітей

пізнавальний

«Весна» дякує за звільнення чарівної країни і пропонує намалювати перші весняні квіти «проліски»,

під звучання музики

П.І. Чайковського «Апрель» «Пролісок»

Міркують про перші весняні квіти. Малюють.

Словесний, наочний, практичний.

Діти зацікавлені майбутньою діяльністю. Створіння. оформлення виставки малюнків - «Перші весняні квіти»

Сюрпризний момент

«Весна» дарує дітям подарунки - паперові проліски(Орігамі)

Діти дякують Весну, радіючи подарункам.

Ігровий, наочний, словесний

Емоційний настрій, Діти опановують культурою спілкування

підсумок заняття

Були показані різні етапи весни і їх характерні ознаки, виховання у дітей любові до природи, формування морально-ціннісного ставлення до мешканців природного світу.

Діти підтримали вихователя, вміли знаходити оригінальні, нестандартні способи вирішення проблем, що сприяло розвитку творчих нахилів.

словесний

Прояв творчого мислення та уяви, фантазії, перевтілення.