Конспект заняття на тему: "Птахи" в молодшій групі. Конспект заняття з малювання нетрадиційним способом «Пташки-невелички» (молодша група)


Конспект заняття розроблений

вихователем: Мартьянова А. М.

ГБОУ СОШ№296

структурного підрозділу

відділення дошкільної освіти

Фрунзенського району

Санкт-Петербурга

«Домашні птахи»

(Молодший дошкільний вік)

мета:закріпити знання дітей про домашніх птахів.

завдання:

освітні:  Ознайомити дітей з технікою друкування долонькою. Вчити доповнювати зображення.

Розвиваючі:Розвивати зорове сприйняття, дрібну моторику.

виховують:Розвивати здатність співчувати.

Обладнання: малюнки - заготовки гусей, широкі мисочки з розведеною водою гуашшю, серветки.

Вихователь співає дітям перші куплети пісні про гусей:

Жили у бабусі

Два веселих гуся-

Один сірий,

Інший білий,

Два веселих гуся

Витягли шиї,

У кого довше -

Один сірий,

Інший білий.

У кого довше.

Мили гуси лапки

В калюжі у канавки -

Один сірий,

Інший білий,

Сховалися в канавці.

Ось кричить бабуся:

Ой, пропали гуси -

Один сірий,

Інший білий,

Гуси, мої гуси!

Вихователь: Дітки, давайте допоможемо бабусі повернути гусей. І намалюємо їх. Потрібно опустити в мисочку з гуашшю всю долоню і робити відбиток внутрішньою стороною долоні (пальчики щільно притиснуті один до одного, великий палець дивиться строго вгору) на папері. Коли всі діти намалюють, вихователь скаже: «Ось ми і повернули гусей бабусі. Давайте покажемо їх: зробимо з долоні дзьобик, будемо «відкривати» долоньку і говорити «га-га-га!»

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект заняття розроблений

вихователем: Мартьянова А. М.

ГБОУ СОШ№296

структурного підрозділу

Відділення дошкільної освіти

Фрунзенського району

Санкт-Петербурга

Конспект заняття з малювання в молодшій групі

«Домашні птахи»

(Молодший дошкільний вік)

мета: закріпити знання дітей про домашніх птахів.

завдання:

освітні:  Ознайомити дітей з технікою друкування долонькою. Вчити доповнювати зображення.

Розвиваючі: Розвивати зорове сприйняття, дрібну моторику.

виховують: Розвивати здатність співчувати.

Обладнання: малюнки - заготовки гусей, широкі мисочки з розведеною водою гуашшю, серветки.

Хід освітньої діяльності:

Вихователь співає дітям перші куплети пісні про гусей:

Жили у бабусі

Два веселих гуся-

Один сірий,

Інший білий,

Два веселих гуся

Витягли шиї,

У кого довше -

Один сірий,

Інший білий.

У кого довше.

Мили гуси лапки

В калюжі у канавки -

Один сірий,

Інший білий,

Сховалися в канавці.

Ось кричить бабуся:

Ой, пропали гуси -

Один сірий,

Інший білий,

Гуси, мої гуси!

Вихователь: Дітки, давайте допоможемо бабусі повернути гусей. І намалюємо їх. Потрібно опустити в мисочку з гуашшю всю долоню і робити відбиток внутрішньою стороною долоні (пальчики щільно притиснуті один до одного, великий палець дивиться строго вгору) на папері. Коли всі діти намалюють, вихователь скаже: «Ось ми і повернули гусей бабусі. Давайте покажемо їх: зробимо з долоні дзьобик, будемо «відкривати» долоньку і говорити «га-га-га!»


Тема: «Птічка- невеличка».

Програмне зміст: уточнити уявлення дітей про зовнішній вигляд горобця, розширити знання дітей про життя птиці взимку, про його звички, харчуванні. Закріпити прийоми малювання пальцем. Розвивати тривалий плавний видих, активізувати м'язи губ. Виховувати співчуття, співпереживання дітей по відношенню до «братів наших менших».

Попередня робота: Спостереження на прогулянці.

Читання вірша Р. Кучеренко. Виготовлення з паперу пташок.

Матеріал: Ілюстрація із зображенням горобця. Альбомний аркуш на кожну дитину, гуаш, серветки (вологі). Паперові пташки на ниточках.

Хід заняття: Діти заходять в групу, стають в ряд.

Здрастуй, ранок! (Піднімають одну руку).

Здрастуй, день! (Піднімають іншу руку).

А гостям всім:

Добридень! (Руки вперед).

Вихователь: Хлопці, а ви знаєте, я сьогодні прийшла в дитячий сад, а у нас в групі гість.

Хочете дізнатися хто це? Відгадайте загадку.

Цвірінь-цвірінь,

У кватирку стриб!

Клюй, що не бійся

Хто це? (Горобець)

Правильно, хлопці, це горобець. (Я його сфотографувала, погодувала і випустила на вулицю).

Давайте ми з вами його розглянемо і поговоримо про нього.

а) Хлопці, де живе горобець? (На вулиці, в парку, в лісі).

б) Воробей велика чи маленька пташка? (Маленька).

в) Чим покрито його тіло? (Пір'їнками).

Г) Які частини тіла є у горобця? (Голова, тулуб, лапки).

Д) Яка у нього голова? (Кругла. Маленька).

Е) Що мається на голові? (Дзьоб, очі).

Ж) Що мається на тулуб? (Крила, хвіст).

З) Для чого вони потрібні? (Щоб літати).

І) Замість ніг у воробья- лапки. На них горобець що робить? (Стрибає).

Давайте ми з вами пограємо в пташок.

Физминутку.

Пташка, раз! (Висуває вперед одну ногу).

Пташка, два! (Іншу ногу).

Скок-скок-скок! (Скачуть на обох ногах).

Пташка, раз! (Піднімають одну руку).

Пташка. Два! (Іншу руку).

Хлоп- хлоп-хлоп! (Плескають у долоні).

Пташка, раз! (Закрили однією рукою одне око).

Пташка, два! (Друге око).

Пташки танцюють. (Стрибають).

Крилашкамі махають (махають руками).

І цвірінькають (цвірінькають).

(Діти сідають).

Вихователь: Воробей хоч і не боїться морозів, але їм дуже важко знайти собі корм.

Тому треба їм допомагати, потрібно підгодовувати птахів. Послухайте про це вірш.

Чи не летиш восени на південь!

Чи-рик! За вікнами всю зиму

І я йому як старий вірний друг

Візьму і крихт хлібних кину.

Вихователь: Хлопці, а що ще можна погодувати горобця? (Пшоно, сало, рябінкі).

Давайте ми з вами зараз погодуємо наших птахів горобина.

Намалюємо пальчиками рябінкі для горобців. (Малювання рябінок).

Почастуємо горобця Горобинка.

Пташка, пташка

Ось тобі водичка

Ось тобі і крихти

На моїй долоньці.

Ось тобі рябінкі

На моєму листочку.

Хлопці, а давайте ми з вами пограємо. Всі станемо пташками і будемо вчитися літати.

Гра «Політ птахів».

(На розвиток тривалого плавного видиху. Активізація м'язів губ).

Діти беруть палички з подвешанний на них паперовими пташками і дмуть на них на одному плавному видиху).

Вихователь: Молодці, хлопці! Всі ви були хорошими пташками. (Поклали пташки на місце). А тепер хлопці, скажіть, про кого сьогодні ми з вами говорили? (Про горобця).

Що у нього замість одягу? (Пір'я).

Замість ніг? (Лапи).

Що він вміє робити? (Літати, стрибати, чірікать).

Птахи наші друзі тому їх ображати не можна.

А що потрібно робити? (Любити і допомагати).

Діти стають в коло і говорять.

Я молодець! (Руки в грудях).

Ти молодець! (Руки вперед).

Ви молодці! (руки вгору).

Майстер-клас з малювання для дітей 3-4 років. Нетрадиційна техніка малювання "Перелітні птахи"

Автор роботи:  Голікова Вікторія, вихованка 2 молодшої групи в МБДОУ «Дитячий сад загальнорозвиваючого виду № 452» міського округу Самара.
керівник:  Лісова Анна Александровна, вихователь в МБДОУ «Дитячий сад загальнорозвиваючого виду № 452» міського округу Самара.
Опис роботи.  Даний майстер-клас включає в себе фотографії та текстовий матеріал, спрямований на розвиток дітей дошкільного навчального закладу. Він включає в себе поєднання малюнка дитини і декорування малюнка вихователем. Може бути застосований в освітньому процесі як школи, так і дитячого саду.
Призначення.  Роботу можна використовувати на заняттях з малювання, можна прикрасити виставку робіт на осінню тему, використовувати як подарунок.
мета:ознайомлення вихованців з технологією створення зображення перелітних птахів з застосування нетрадиційної техніки малювання.
Завдання НСД:
освітні:
  - познайомити з нетрадиційною технікою малювання;
  - ознайомити дітей з технологією малювання перелітних птахів;
  -навчити зображати на площині;
  - навчити розрізняти кольори;
- вміти користуватися кистями, фарбами.
Розвиваючі:
  - розвивати спостережливість, вміння міркувати, обговорювати, аналізувати, виконувати роботу з опорою на креслення, схеми і карти інструкцій;
  - вчити використовувати свої знання і вміння в нових ситуаціях, проводити аналогії;
  - розвивати художні здібності.
виховні:
  - виховувати інтерес до образотворчої діяльності;

Виховувати акуратність, самостійність;
  - виховувати любов до праці.
Матеріальне забезпечення:  білий аркуш А4, фарби, пензлі, чорний фломастер, простий олівець, папір оранжевого кольору, ножиці, клей.
Вихователь організовує цілепокладання, пропонуючи відгадати тему заняття НСД через прослуховування музичного твору. Для цього він включає музичний твір «Ах, яка осінь!» (Музика - З. Роот, слова - З. Роот).
вихователь: Хлопці, а як ви думаєте, про який час року ця пісня?
вихованці: Ця пісня про осінь.
вихователь: Вірно. Давайте згадаємо, які зміни в природі відбуваються восени?
  Вихователь пропонує оглянути територію дитячого садка через вікно: оглянути небо, округу.
вихованці: Восени стає холодніше, може йти дощ, листя дерев жовтіють і втрачають листя, птахи відлітають на південь.
вихователь: Правильно, багато птахів восени відлітають на південь, так як стає холодно і закінчується корм. Але не всі птахи так роблять. Але, звичайно ж, не всі птахи залишають рідні краї. Наприклад, відлітають на південь в осінній і зимовий час такі птиці: ластівка, стриж, грач, гусак, журавель. Що ви знаєте про птахів?
вихованці: У птахів буває різна забарвлення: є жовті, коричневі, помаранчеві і навіть червоні птиці. Раніше з птахами передавали інформацію за допомогою листів, донесення, є птахи, які до зими змінюють оперення.
  Давайте разом прикрасимо дроти птахами, що готуються до перельоту. Вони присіли відпочити на доріжку і незабаром полетять на південь.
  Створення умов для організації практичної діяльності вихованців з виготовлення малюнка "Перелітні птахи".

  Матеріали, необхідні для створення зображення:
  - аркуш А4,
  - гуаш 8-ми кольорів,
  - кисті (білка 2, 8),
  - палітра,
  - непроливайка.


  1.Окрашіваніе малюнка починаємо з фону, для це змішуємо синю фарбу з білою в палітрі в співвідношенні 1: 1.


  2.Затем тонким пензлем (білка 2) малюємо дроти, на яких відпочивають перелітні птахи перед польотом.


  3.Смачіваем пальці водою і набираємо необхідні кольори, "саджаючи" пташок на провід.


  4. Додаємо нам пташкам чубчик і дзьобик.


  5.Белой фарбою вимальовує очі, спочатку намічаючи білки очей.


6.Затем прорисовуємо зіниці.


  7.Добавляем птахам крила.


  9.Дорісовиваем косяки перелітних птахів.


  Ілюстрацію можна використовувати при поясненні поведінки птахів в осінню пору року, також для прикраси залу на осінню тематику.   спільну освітню діяльність педагога з дітьми в другій молодшій групі загальнорозвиваючу спрямованості з використанням ігрових технологій.

«Птічкі- невелички»

завдання:

  1. Вчимося бачити предметну форму і будувати на ній ошатний візерунок за допомогою чергування кольорових плям.
  2. Вчимося правильно, тримати кисть, регулювати силу натиску, здійснювати послідовність операцій.
  3. Розширення словника: весна, теплі краї, димковская іграшка.
  4. Вправляємося в передачі елементів декоративного візерунка за допомогою кіл і мазків.
  5. Розвиваємо допитливість, інтерес, здатність уважно розглядати димковскую іграшку і милуватися їй.
  6. Виховуємо бажання долучатися до творчості народних майстрів, почуття поваги до їх праці, акуратність вміння працювати з фарбами.

Необхідні матеріали:

  1. Димковскіе фігурки, демонстраційний матеріал по димковской іграшці, маленькі фігурки пташок, вкриті білою гуашшю
  2. Кисті, гуаш і весь необхідний матеріал для роботи з фарбами

Попередня робота:

  1. Ознайомлення дітей з роботами димковскіх майстрів, розглядання візерунків, розмаїття барв.
  2. Бесіда про те, з якого матеріалу створюються іграшки.

Малювання димковскіх візерунків на смужках паперу ( «Разукрасим закладку»)

хід заняття

I частина.   Діти стоять на килимі в півколі

вихователь:   Яка пора року на вулиці?

Діти: Весна!

вихователь:   Як ви здогадалися, що весна?

діти:   Сонечко яскраве пригріває, з'являється травичка, прилетіли птахи з

Вирію.

II частина. Хлоп'ята, подивіться, а хто це у нас сидить на підвіконні? Правильно, пташка, вона прилетіла до нас в гості, принесла весну на своїх крильцях. Давайте ми з вами пограємо, перетворимося в пташок і трошки полетаем. Читаю потешку:

Летіли пташки пташки-невелички,

Як вони летіли все люди дивилися,

Як вони сідали всі люди дивувалися!

Діти зображують пташок: літають, махають крильцями. Потім сідають за столи, на середині яких приготовлені глиняні пташки, вкриті білою гуашшю. Димковская птах «сідає» серед них. Я від імені димковской пташки питаю не розписані пташок:

Пташки-подружки, чому ви невеселі, адже на вулиці весна, тепло, сонечко, гріє!

Ми весни радіємо, та ось тільки дивимося на тебе: ти така гарна, на голівці у тебе червона шапочка, крильця розписні, а ми - просто білі, і на крильцях, і на хвостиках немає кольорових пір'їнок!

Що ж робити, хлопці, як розвеселити цю пташину зграйку?

Діти пропонують розмалювати їх і тоді пташки стануть веселими і красивими.

III частина.   Правильно, хлопці, давайте кожен з вас візьме собі по пташці і розфарбує її ..

Покажіть, де у пташки головка? А це що? (Хвіст) А це? (Крила)

Давайте, я вам допоможу і покажу, як правильно потрібно прикрашати: спочатку набираємо на пензлик жовту фарбу і прикрашаємо дзьоб і крильця з хвостиком. Потім промиваємо кисть, набираємо синю фарбу і наносимо очі, смужки на крильця примакивание, обводимо хвостик. Після цього, промивши кисть, набираємо на пензлик червону фарбу і прикрашаємо головку пташки червоною шапочкою.

Не забувайте, будь ласка, промивати як слід пензлик після кожного кольоруфарби, тоді ваші візерунки виходити більш яскравими і красивими.

IV частина . Самостійна робота, в ході заняття допомогти затрудняющимся дітям.

V частина. А зараз давайте ми з вами трохи пограємо. Пальчикова гімнастика «Ну-ка порахуй-ка, десять пташок - зграйка».

VI частина . Хлоп'ята, поки ми з вами грали, наші пташки підсохли. Давайте кожен з вас візьме свою пташку і політає з нею по групі, тихесенько, на носочках, щоб не впасти. Пташки кажуть «спасибі» дітям, за те. що вони їх розписали, тепер вони такі ж гарні як справжні димковскіе іграшки.


По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Даний конспект розроблений на основі використання технології проблемно - діалогічного навчання. Даний метод розроблявся Е.Л. Мельникової для використання в школі. Для наступності рівнів про ...

Конспект НСД в другій молодшій групі "Смішарики" .Проте НСД "Весела подорож язичка в зоопарк"

Мета НСД: розвиток артикуляційної моторікі.Задачі: Освітні: - виробляти чітку і правильну артикуляцію при вимові звуків; - привчати уважно слухати текст вірша; - р ...

Конспект заняття з малювання в першій молодшій групі

«Гілочка для пташки»

програмні завдання:

освітні:

Навчити зображати пряму лінію одним рухом руки;

Ознайомити дітей з фарбою коричневого кольору

Розвиваючі:

Розвивати дрібну моторику рук, координацію руху рук; почуття кольору, розвивати естетичне сприйняття, мова і мислення.

Продовжувати формувати вміння правильно тримати пензель, вмочати кисть всім ворсом в фарбу, вправляти в умінні промивати кисть.

виховні:

Виховувати дбайливе ставлення до птахів, доброзичливе ставлення один до одного.

матеріали:

а) демонстраційні -іграшка пташка , Гілочки дерев.

б) роздаткові - пензлики, фарби, серветки, баночки з водою, аркуші паперу.

форма проведення: спільна діяльність.

методичні прийоми: Організаційний момент, практичні вправи, физкультминутка« Чікі, чики, кички, летіли дві пташки» , Підведення підсумків, заохочення дітей.

попередня робота:

Подвіжниая гра «Коша і пташки», розглядання картинки «Прилетіли пташки»

Хід заняття.

1. Організаційний момент.

Вихователь. Подивіться, діти, до нас в гості прилетіла гарна пташка. розгляд пташки

«Маленька пташка прилетіла в гості до нас

Маленькій пташці зерняток я дам

Маленька пташка зернятка клює, клює.

Маленька пташка пісеньки співає, співає.

Чик - чірік, чик - чірік ».

(Діти імітують рухи по тексту)

2. Основна частина. Розгляд гілочки дерева.

Вихователь. Давайте подивимося у вікно. Ви бачите за вікном пташок? Що роблять пташки за вікном? Куди вони сідають щоб сховатися від кота? Подивіться, як пташки сидять на гілочках дерев.

Вихователь запрошує розглянути гілочку дерева, звертає увагу дітей на те, що гілочка пряма і тонка.

Фізкультмінутка.Ігра «Пташки на гілочці»

«Чікі, чики, кички. Летіли дві пташки

Як вони летіли Всі люди дивилися

Як вони сідали Всі люди дивувалися »

(Діти «літають» по групі і сідають на лавку «гілочку»)

Вихователь пропонує дітям намалювати гілочку для своєї пташки.

Малювання гілочки.

Вихователь. Сьогодні ми будемо малювати пензликом. А яку фарбу потрібно взяти, щоб намалювати гілочку? (Вихователь прикріплює до мольберта кружечки 3-4 квітів і просить дітей вибрати той, який буде мати ту ж саму забарвлення, що і стоїть у вазі гілочка). Гілочка дерева у нас коричнева, тому і фарбу ми візьмемо коричневу. Що нам ще потрібно? (Відповіді дітей).

Вихователь показує дітям, як правильно тримати кисть (трьома пальцями, трохи вище залізного наконечника), стежить, щоб діти сиділи прямо. Спочатку діти виконують прямі руху вповітрі , Потім обережно умочують пензлик спочатку в воду, потім в фарбу. Зайву фарбу віджимають об край баночки. Пензлик промивають від фарби, витирають серветкою.

Вихователь виставляє всі дитячі малюнки на виставку.

Скільки гілочок у нас намальовано! Тепер нашим пташкам є де уберегтися від кота. Гілочки такі тонкі, по ним великим коту точно не підібратися до пташкам.