Конспект гри-інсценування за казкою «Колобок» у другій молодшій групі. План конспект безпосередньо освітньої діяльності в другій молодшій группеДраматізація казки «Колобок Драматизація казки колобок в другій молодшій групі


  Тетяна Адамова
  Театралізована діяльність. Драматизація музичної казки «Колобок» у другій молодшій групі

театралізована діяльність. Драматизація музичної казки« Колобок»   у другий молодшій групі

мета:

Розширювати у дітей уявлення про російських народних казках

Встановлювати смислові зв'язки між персонажами, орієнтуючись на жести, міміку, рухи голови, кінцівок, тулуба

Вчити розуміти мотиви поведінки персонажів

вчити драматизувати  за допомогою інтонаційної виразності, діяти від імені ролі, відображаючи міжособистісні відносини персонажів

Вчити розуміти почуття і переживання персонажів, проявляти співчуття, краще усвідомлювати власні переживання;

Продовжувати уточнювати і збагачувати словниковий запас дошкільників

Виховувати інтерес до спільної діяльності

Виховувати у дітей любов і інтерес до казкам

Виховувати доброзичливе ставлення один до одного,

Розвивати математичні, комунікативні здібності дітей,

Розвивати творчу ініціативу,

Розвивати фантазію, уяву, імпровізаційні навички, викликати у дітей радісний емоційний настрій,

Розвивати інтонаційну виразність мови, артикуляційний апарат

знайомити з музичними творами

Виховувати стійкий інтерес до театрально - ігрової діяльності

матеріал: шапочки казкових персонажів, музичний супровід.

вихователь:

Привіт, дорогі гості! Хлопці, привітайте наших гостей!

діти:

Вітаю!

вихователь:

Шановні глядачі, наші діти підготували для вас виставу. Вони дуже готувалися і намагалися.

казкар:

Російська народна казка« Колобок» . Звучить російська народна мелодія.

Жив - був старий зі своєю старою

У маленькій хатинці.

Жили, жили - не тужили,

Багато - багато років прожили!

Дід землю копав,

Разом з бабою город садив.

Старий старій і каже: Піди, стара, по короба поскребі, по засіки помети, що не нашкрябаєш чи борошна на колобок.

казкар: Стара так і зробила: По короба поскребла, по засіки помела і нашкрябала борошна жмені дві. Замісила тісто, скачала колобок, Спекла і поклало на віконце холонути.

Непоседа - колобку

Стить б на віконці,

Але вирішив він «Втечу,

Розімнуся трошки ».

покотився Колобок

Повз ялинок і беріз.

Раптом наш шалунишка

Зустрів зайчиком.

Входить заєць під музику

заєць: Колобок, колобок, я тебе з'їм! (Колобок  отпригівает в сторону)

Колобок: Не їж мене, заєць, я тобі пісеньку заспіваю:(Співає)

Я колобок, колобок,

За комори шкрябав,

За засіки замітання,

На сметані заважає,

У грубку посаджений,

На віконці холоднечу.

Я від дідуся пішов,

Я від бабусі пішов,

Від тебе, зайця, поготів піду! І покотився колобок  далі - тільки заєць його і бачив!

казкар: А Колобок покотився по дорозі

Вовкові сірому під ноги.

Облизався сірий Вовк,

В Колобка він знає толк.

Входить вовк під музику.

вовк: Колобок, колобок, я тебе з'їм! (Колобок  отпригівает в сторону)

Колобок: Не їж мене, вовк, я тобі пісеньку заспіваю (Співає):

Я колобок, колобок,

За комори шкрябав,

За засіки замітання,

На сметані заважає,

У грубку посаджений,

На віконці холоднечу.

Я від дідуся пішов,

Я від бабусі пішов,

Я від зайця пішов,

Від тебе, вовк, поготів піду! І покотився колобок далі!

казкар:

Раптом назустріч сам Потапич,

Загарчав він, підняв лапу.

входить під музику ведмідь

ведмідь: Колобок, колобок, я тебе з'їм! (Колобок  отпригівает в сторону)

Колобок: Не їж мене, клишоногий, я тобі пісеньку заспіваю (Співає):

Я колобок, колобок,

За комори шкрябав,

За засіки замітання,

На сметані заважає,

У грубку посаджений,

На віконці холоднечу.

Я від дідуся пішов,

Я від бабусі пішов,

Я від зайця пішов,

Я від вовка пішов,

Від тебе, ведмідь, поготів піду!

Ведмідь тільки його і бачив.

казкар:

А колобок покотився шкереберть

Через гай прямо,

І на зустріч раптом Лиса,

побачила колобка.

Входить лисиця під музику

лисиця: Здрастуй, колобок! Який ти рум'яний, хороший!

Колобок зрадів, Що його хвалять і заспівав свою пісеньку. А лисиця і говорить:

лисиця: Яка славна пісня, тільки стара я стала, погано чую, сядь до мене на людину і заспівай ще разок.

Стрибнув він лисиці на ніс і заспівав: я колобок, По короба шкрябав, по ...

А лисиця його - ам! І з'їла!

казкар:

Казка - брехня, Та в ній натяк, а дітям нашим урок!

Під російську народну музику діти виходять, Кланяються, вихователь називає кожного по імені.

Публікації по темі:

Алибекова Улмекен «В гостях у казки» в II молодшій групі. Драматизація казки «Хто сказав няв?» Для того, щоб прийти в гості до казки ,.

Конспект НСД по освітній галузі «Комунікація». Драматизація казки «Ріпка» у другій молодшій групі  Мета. Систематизувати заздалегідь отримані знання про російських народних казках, казкових персонажах. Завдання по освітнім областям.

Конспект НСД по театралізованої діяльності «Драматизація російської народної казки« Ріпка »у другій молодшій групі  МДОУ «Дитячий садок № 1 п. Червоний Текстильник Саратовського району Саратовської області» Конспект безперервної - освітньої діяльності.

Конспект освітньої діяльності в другій молодшій групі. Гра-драматизація казки «Теремок»  Конспект безпосередній освітньої діяльності у 2 молодшій групі. Гра -драматізація казки «Теремок». Вихователь: Пилюгіна.

.

Мета: розвивати творчі здібності дітей через участь у театралізованій діяльності та участі в спільному з батьками художній творчості.
Освітні завдання:
вчити в театралізованій діяльності розігрувати ситуації по нескладним сюжетів, розвивати емоційну чуйність, спонукати дітей включатися в спільну з дорослими і однолітками діяльність.
  формувати стійкий інтерес до процесу читання і запам'ятовування прочитаного.
  продовжувати розвивати допитливість, активність, інтерес до різних видів музичної діяльності.
  Розвивати уміння виразно читати вірші, використовуючи засоби інтонаційної мовної виразності, передаючи своє ставлення до героїв і подій.
  продовжувати сприяти прояву творчої і творчої активності дітей.
  формувати уявлення про деякі види небезпечних ситуацій.
Підготовка до заходу. Читання казки «Колобок», розгляд ілюстрацій до казки, обговорення з дітьми зовнішності, характеру казкових персонажів, їх вчинків, розподіл ролей і заучування реплік персонажів, обговорення і підбір разом дітьми атрибутів для інсценування казки, виготовлення декорацій, афіші, оформлення сцени.
Підготовка робочого місця, обладнання та матеріалів для практичної частини дозвілля.
Хід заходу.
  До зали запрошуються глядачі (діти, з інших груп).
1. Вступна бесіда
Привіт, дорогі глядачі! Сьогодні ми пропонуємо вам провести вечір разом з казкою «Колобок»!
2. Інсценування казки «Колобок» (за мотивами російської народної казки).
Діючі лиця
Провідні.
Колобок.
Дід (батьки).
Баба (батьки).
Заєць.
Вовк.
Ведмідь.
Лисиця.
Ведучий.
Всі дівчата і хлопці,
Знаємо, дуже люблять книжки,
Люблять казки, люблять пісні ...
А щоб було цікавіше,
Казки старі покажемо,
Але у віршах про них розповімо,
Дзвінких пісень Колобка
Не чули ви поки?
Всі розсілися? В добрий час!
Починаємо нашу розповідь ...

Ведучий.
Жив старий зі своєю старенькою
У маленькій лісовій хатинці.
Попросив одного разу Дід:
Дід.
Спечи-ка на обід
Колобок рум'яний, смачний!
Раніше ти пекла майстерно.

Баба готує колобок (імітує рухами рук процес замішування тіста, ліплення форми колобка).

Ведучий.
За засіки помела
Крильцем старенька.
Жмені дві муки знайшла -
більше-то не потрібно.
Сіль додала, пісок,
Ложки дві сметани.
Славний вийшов Колобок,
Пишний і рум'яний.
З'являється Колобок.


Баба.
Стривай, Дід, трохи.
Нехай охолоне Колобок!
Колобок ховається за завісу.
Ведучий.
Непоседе- Колобку
Стить б на віконці,
Але вирішив він: «Втечу,
Розімнуся трошки! »
Ведучий.
Стрибок з віконця - і в лісок
Покотився Колобок.
Повз ялинок, беріз,
Повз метеликів, бабок
І квіточок різних:
Жовтих, синіх, червоних.
Бачить в небі синяву
І зелену траву,
В небі сонце червоно.
Все навколо прекрасно!
Назустріч Колобку виходить Заєць.


Раптом наш шалунишка
Зустрів зайчиком.
Заєць (важливо).
Я полакомлюсь тобою.
Я з ранку не їв.
Колобок.
Що ти?! Стривай, Косий!
Пісеньку послухай!
(Співає пісеньку.)


Колобок я, непосида,
Спекли мене для Діда,
На сметанці я мешен,
На віконці я холоднечу.
Я пішов від старих,
Стрибок з вікна - і був такий!
Велика зайчик честь:
Колобок рум'яний з'їсти!
Заєць зачаровано слухає пісеньку, а Колобок тікає по лісі.
Хороводна гра «Зайка сіренький сидить».


Раптом на його шляху з'являється Вовк.
Ведучий.
Прикатился по дорозі
Вовкові Сірому під ноги.
У Колобка він знає толк ...


Вовк.
Як ти до речі, колобок!
Я голодний дуже.
Знімання-но я тебе, друже, -
Буду ситий до ночі!

Колобок.
Що ти, що ти, Сірий Вовк!
Ти мене не їж!
Сядь-ка краще на пеньок,
Пісеньку послухай.
(Співає пісеньку.)
Колобок я, непосида,
Спекли мене для Діда,
На сметанці я мешен,
На віконці я холоднечу.
Я пішов від старих,
Стрибок з вікна - і був такий!
Обдурив зайчик славно,
Від тебе піду поготів!


З останніми словами Колобок пробігає повз Вовка далі в ліс.
Пальчикова гра «Ми ділили апельсин»




І тут йому назустріч виходить Ведмідь.
Ведучий.
Раптом назустріч сам Потапич.
Загарчав він, підняв лапу:
Ведмідь.
Підійди, Колобок!
Я перекушу трохи!


Колобок.
Що ти, що ти, клишоногий!
Опусти ти свою лапу.
Краще пісеньку мою
Ти послухай - я заспіваю.
(Співає пісеньку.)
Колобок я, непосида,
Спекли мене для Діда,
На сметанці я мешен,
На віконці я холоднечу.
Я пішов від старих,
Стрибок з вікна - і був такий!
Втік від Зайця я
І від злого Вовка.
І, Топтигин, від тебе
Мені піти недовго!
Рухлива гра «У ведмедя у бору»


Колобок біжить по лісі. Крадькома, виходить Лиса, сідає на пеньок.
Ведучий.
покотився шкереберть
Через гай прямо ...
Довго ль, коротко ль котився.
На узліссі опинився.
Як біді тут не статися,
Коли хитра Лисиця
На узліссі тієї сиділа,
Рудий хвіст на сонці гріла.
Лиса встає, йде до Колобку.


побачила Колобка
І до нього здалеку
рушила назустріч
З ласкавою промовою.
Лисиця.
Як пригожий ти, Колобок!
Як рум'ян та веселий!
Кажуть, що ти, друже,
Знаєш багато пісень ...


Колобок.
Колобок я, непосида,
Спекли мене для Діда,
На сметанці я мешен,
На віконці я холоднечу.
Я пішов від старих,
Стрибок з вікна - і був такий!
Від Медведя я пішов
І від Вовка з Зайцем,
І Лисиці за Колобком
Теж не наздогнати!

Лиса (лукаво).
Глуха я трохи ...
Ближче підійди, дружок.
Сядь до мене ти на носок,
Голосніше заспівай ще разок.
Колобок (співає голосніше).
Колобок я, непосида,
Спекли мене для Діда,
На сметанці я мешен,
На віконці я холоднечу.
Я пішов від старих,
Стрибок з вікна - і був такий!
Від Медведя я пішов
І від Вовка з Зайцем,
І Лисиці за Колобком
Теж не наздогнати!
Загальний танець «Ми йдемо грати».
  (Всі артисти виходять на уклін.)


.
3. Бесіда за підсумками казки.
Чи сподобалася вам казка? Як повів себе Колобок, втікши з дому? Чому? Як почуватимуться Бабуся і Дідусь, дізнавшись про те, що Колобка з'їла Лисиця? Чи потрібно їм поспівчувати? Наступного разу ми подивимося з вами іншу казку.




Дякую за увагу, до нових зустрічей.

Інтеграція освітніх областей: "Мовний розвиток", "Художньо-естетичний розвиток», «Пізнавальний розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток", "Фізичне розвиток".

Освітня галузь "Мовний розвиток"

1. Розширювати у дітей уявлення про російських народних казках.

2. Продовжувати знайомити з книжковою культурою, дитячою літературою, розуміння на слух текстів різних жанрів дитячої літератури (казкою).

3. Розвивати зв'язну, граматично правильну діалогічну і монологічну мова.

Освітня галузь "Художньо-естетичний розвиток"

1. Розвивати здатність емоційно сприймати музику.

2. Формувати вміння у дітей співпереживати персонажам художніх творів.

Освітня галузь "Соціально-комунікативний розвиток"

1. Розвивати уміння спілкування і взаємодії ребѐнка з дорослим і однолітками.

2. Удосконалювати у дітей уміння говорити і діяти від імені прийнятої ролі, встановлювати смислові зв'язки між персонажами, орієнтуючись на жести, міміку, рухи голови, кінцівок, тулуба.

Освітня галузь "Пізнавальний розвиток"

1. Формувати у дітей первинні уявлення про персонажів казки.

2. Продовжувати розвивати уяву і творчу активність у дітей.

Освітня галузь "Фізичний розвиток"

1. Розвивати і збагачувати руховий досвід дітей

2.Побуждать до самостійності і творчості при виконанні вправ.

Методи і прийоми:

практичні:  (Імітаційні вправи з передачі характеру персонажів казки, драматизація казки).

наочні:  (Розгляд казкового панно, ілюстрацій книжки, слухання музики).

словесні:  (Пояснення, бесіда, питання).

Ігрові:  (Створення ігрової ситуації, ігрове моделювання казкового панно).

Матеріал й устаткування:  ілюстрації до казки, шапочки із зображенням героїв казки, МП 3 програвач з диском музичних записів російських народних мелодій і пісень, маленькі картки із зображенням колобків, іграшка-колобок, чарівний парасольку, скринька.

Попередня робота:  виготовлення листівок із зображенням колобка, панно. Підбір музики, масок персонажів казки, виготовлення чарівного парасольки.

Форми організації спільної діяльності

Види дитячої діяльності

(Види беремо з ФГОСи ДО)

Форми і методи організації спільної діяльності
Ігрова Форма: гра драматизація, ігрова вправа "Долоньки"

Методи: ігровий, наочний.

комунікативна Форма: інсценування казки "Колобок".

Метод: практичний, словесний, наочний.

пізнавально дослідницька Форма: бесіда за змістом казки

Методи: словесний, наочний.

Сприйняття художньої літератури та фольклору Форма: Обговорення за казкою

метод: бесіда.

конструювання Форма: Конструювання з паперу

Метод: практичний.

музична діяльність Форми: слухання, спів,

руху під музику, музичний супровід.

Методи: словесний, практичний, наочний.

рухова діяльність Форма: рухові вправи

Методи: практичний, словесний, наочний.

Логіка освітньої діяльності

діяльність вихователя діяльність вихованців Очікувані результати
1 Привіт хлопці. Відповіді дітей на вітання. Діти навчаться вітати.
2 Хлопці, а ви казки любите?

Які казки ви знаєте?

Діти замислюються, згадують казки і відповідають на питання. Називають знайомі казки: "Ріпка",

"Теремок", "Курочка Ряба".

3 Ви хотіли б потрапити в казку? Я принесла з собою чарівний парасольку, він допоможе нас перенести в казку. Вставайте швидше під парасольку. Відповіді дітей.

Розглядають парасольку, висловлюють здивування.

Діти проявлять відповідну позитивну емоційну чуйність.
4 Парасолька, парасольку допоможи в казку нас перенеси.

(Музичний супровід), парасольку закривається

Стоять під парасолькою, слухають музику. Виникне інтерес, емоційне сприйняття музики і розвинеться творча уява.
5 Що за казка не зрозуміло?

Я хлопці допоможу,

казку вам підкажу.

Ось чарівна скринька,

Всім хлопцям він дружок.

Дуже хочеться всім нам

Подивитися, ну що ж там.

Вихователь пропонує дитині заглянути в скриньку і дістати іграшку. Хто це хлопці?

підходять,

розглядають скринька, відкривають і заглядають всередину.

Діти відкривають скриньку, проявляють здивування, захоплення. Бачать колобка. І дістають героя казки - Колобка.

Будуть правильно відповідати на поставлені запитання.
6 Вихователь дає ствердну відповідь: правильно, Колобок. Задає питання: Який він? З якої казки? Спостерігають за діями вихователя.

Відповіді дітей.

Розвинеться і збагатиться словниковий запас дітей (рум'яний, круглий, веселий).
7 А в скриньці ще щось є. Вихователь створює інтригу. Хто це?

Які ви молодці, всіх герої казки дізналися.

Діти дістають маски героїв казки "Колобок".

Розглядають маски. Відповідають на питання.

Закріпляться знання про героїв казки і будуть називати їх (дідусь, бабуся зайчик, дзига, ведмідь, лисиця). Активізується словник дітей (хитра шахрайка, волчок- сірий бочок, зайчік- побігайчик і ін.)
9 Вихователь запрошує дітей пограти в казку і вибрати шапочки -маски героїв.) Вибирають собі казкового персонажа і відповідну маску-шапочку. Проявлять бажання самостійно підбирати атрибути для ігрової діяльності.
10 Вихователь виступає в ролі оповідача казки Драматизація казки "Колобок" дітьми. Навчаться передавати мімікою, позою, жестом, рухом основні емоції героїв казки. Сформується вміння говорити і діяти від імені прийнятої ролі.
11 Хлопці, сподобалося вам грати в казку?

Діти стоять у широкому колі. Вихователь проводить аналіз.

Відповіді дітей. Діти беруть участь в аналізі. Встановиться контакт взаємодії дітей і дорослого.
12 Вихователь пропонує зібрати розрізну картину за казкою "Колобок". Розглядають окремі частини картини, пробують зібрати їх.

Діти милуються своєю роботою, діляться враженнями про зібраний панно.

У дітей розвинеться мислення, уяву, творча активність.
13 Вихователь дарує дітям сувеніри, пропонує вибрати кожній дитині сподобався колобка. (Колобки-смайлики). Діти розглядають смайли колобків. Роблять свій вибір. Виникне емоційна чуйність, радість, позитивний настрій.