"Всі професії потрібні, всі професії важливі" план -конспект нод в середній групі. Всі роботи гарні: конспект заняття в середній групі


мета:

продовжити знайомити дошкільнят з професіями та працею дорослих;

Розширити знання про те, що люди різних професій (лікар, кухар, водій, будівельник, перукар, швачка, кравець, няня, двірник) працюють для загального блага;

- закріпити знання дітей про знаряддя праці, необхідних для роботи людям цих професій.

Виховувати шанобливе ставлення до людей різних професій.

Підготовча робота: екскурсії в магазин, перукарню, пральню, кухню, кабінет медсестри.

Розгляд картин: «На будівництві», «В магазині ляльок» та інші.

Читання віршів Д.Родарі «Чим пахнуть ремесла», «Якого кольору ремесла» і т.п.

Матеріал: предметні картинки для гри «Кому, що потрібно для роботи».

Великі картинки для показу.

Література для дітей на тему "Професії"

Розповідь «Ким бути»

Ляльки: лікар Айболить і лялька-кухар.

Хід заняття в середній групі дитячого садка

Вихователь. Діти, подивіться навколо себе. Ви бачите столи, стільці, іграшки, книги. Все це зроблено руками людей різних професій. Саме про людей різних професій у нас сьогодні піде розмова. (Чути стукіт, відкривається ширма)

Добрий день діти, хто я? Ви мене впізнали?

Так, доктор Айболить (показується лялька-кухар)

Добрий день діти. А мене дізналися? Хто я?

Мене всі знають, я славний кухар, годую всіх смачними обідами, компотами, киселями.

Ні, моя професія найважливіша, я лікую людей, коли вони хворі. (Виникає суперечка) Моя! .. Моя ..

Вихователь. Шановні наші гості, не сперечайтеся. Зараз ми з дітьми вирішимо ваше суперечка. Діти, як ви думаєте, яка професія найважливіша? (Відповіді дітей)

Вихователь. Ось ми з вами і заплуталися. Яка професія, або чия праця є головним. Зараз ви послухаєте розповідь «Ким бути» і може тоді зробите правильний висновок. Слухаємо уважно розповідь. Завантажити в додатку до заняттяПитання за змістом.

Які професії назвали в оповіданні?

Вихователь. Ось бачите діти; немає головної професії. Всі вони головні, всі потрібні, вони доповнюють один одного. Посудіть. Що робить для нас прачка? Що було б, якби вона не вийшла на роботу? Що робить для нас няня? Що було б, якби вона не вийшла на роботу? Як називається той, хто шиє нам одяг, взуття? Чи потрібна їхня робота?

Вихователь. Ой, доктор Айболить щось хоче мені сказати (Роблю вигляд, ніби слухаю)

А говорить він мені, що коли йшов до нас в гості, то побачив в якому красивому дитячому садку ми живемо. А він не знає звідки взявся цей дитячий сад. Діти звідки взявся наш д / с?

(Його побудували)

Хто саме його побудував, ви дізнаєтеся, отгадав загадку:

Цегла кладе він в ряд,

Будує садок для дітей

Чи не шахтар і не водій,

Будинок нам збудує ...

Діти - Будівельник.

Чуєш, доктор Айболить, його будували будівельники з цегли.

Діти, скажіть нашим лялькам, як казав той, хто стіни з цегли будує? (Каменяр)

А хто йому цегла підвозить? (Водій)

На якій машині? (Вантажний)

На другий поверх хто подає цегла і інший матеріал? (Кран)

Як називається людина, яка керує краном? (Кранівник)

Хто вікна, робив і вставляв? (Столяр)

А хто стіни фарбував? (Маляр)

Багато людей різних професій будували наш дитячий сад. Ми вже назвали муляра, водія, кранівника, столяра, маляра, але це ще не все. Ще були і штукатури, вантажники, а першим був архітектор, який спочатку намалював на папері яким повинен бути дитячий сад, а вже після цього інженери і будівельники почали будівництво.

Физкультминутка «Професії»

Кухар варить кашу. (Імітація з обертанням кистей рук)

Плащ кравчиня шиє. (Махи руками)

Доктор лікує Машу. (Відкрити і закрити рот, висунувши язичок)

Сталь коваль кує. (Хлопки)

Дроворуби рубають. (Махи з нахилами)

Будують майстра. (Імітація зі стрибками вгору)

Що ж робити буде, (Піднімання плечей)

Наша дітвора?

Вихователь. Доктор Айболить, а ти знаєш, що в нашому дитячому садку теж є медсестра, яка лікує нас, коли у нас болять зуби або вухо. Її як звуть?

Діти, подумайте, і скажіть, хто ще працює в дитячому саду?

Завідуюча, вихователі, няні, кухаря, прачки, двірник.

Згадайте, коли ми з вами говорили про ці професії, я розповідала вам, що кожному з них для роботи потрібні якісь інструменти або знаряддя праці, то як ще ми їх називаємо. Зараз я перевірю чи добре ви знайомі з вищезазначеними професіями. Давайте пограємо в гру.

Дидактична гра «Кому, що потрібно для роботи»


Діти, хто бажає розповісти, ким працює його мама або тато і які, їм приналежності, або інструменти потрібні для роботи (відповіді дітей)

Сьогодні ми багато говорили про різні професіях, але не згадали про те, як потрібно ставитися до праці людей взагалі. Як ви думаєте, чи потрібно поважати працю дорослих? Як саме? Ну, подивіться, скільки у нас в групі іграшок, коробок, їх зробили робочі на фабриках. Чи не одні руки їх робили, а багато. Як ви ставитеся до іграшок?

А подивіться як у нас чисто і затишно. Чия це заслуга? (Няні)

Як ви ставитеся до праці няні?

А коли виходите гуляти і бачите підметеними доріжки, майданчики, пострижені чагарники. Хто це зробив? Ми йому допомагаємо чи ні? Як саме? Як потрібно ставитися до одягу? Взуття?

Вихователь. Шановні ляльки, ви зрозуміли, що всі професії потрібні, всі важливі, тому ви більше не сваріться і якщо будете в іншому дитячому саду, розкажіть дітям про те, що ви сьогодні тут почули.

Бесіда в середній групі

Тема: «Всі професії важливі»

мета :   Ознайомити дітей з рядом професій (водія, лікаря, кухаря), розповісти, чим займаються люди, цих професій, які інструменти допомагають їм у роботі, де набувають професії.

завдання

навчальна:

    розширювати уявлення дітей про професії людей, їх значимості в суспільстві.

    Показати значення трудової діяльності в житті людини.

розвиваюча:

    розвивати уяву і комунікативні здібності.

    тренувати дітей в умінні визначати назву професії за назвами дій.

виховує:

    виховувати шанобливе і добре ставлення до людей різних професій.

Матеріали і посібники:

    демонстраційний матеріал-картинки із зображенням професій.

    книги Б. Заходер «Будівельники», «Шофер», «Кравчиня»; С. Я. Маршака «А що у вас?

Зміст діяльності:

    організаційний момент

Вихователь: дорогі хлопці чи знаєте ви, що таке професія? Професія це праця, якій людина присвячує все життя. Люди працюють тим, ким їм подобається працювати, займаються тим, що у них краще виходить.

На світі є багато професій. Назвіть професії, які ви знаєте? (Відповіді дітей)

Вихователь: щоранку ваші мама і тато йдуть на роботу, розкажіть які у них професії? (Відповіді дітей)

2.Основні частина

Вихователь: я вам принесла картки із зображенням різних професій, я буду загадувати загадки, а ви будете вгадувати професію.

    Картка із зображенням пожежного

Темної ночі, ясним днем

Він бореться з вогнем.

У касці, ніби воїн славний,

На пожежу поспішає ... (пожежний)

(Відповіді дітей)

Вихователь: правильно це пожежний. Якими якостями повинен володіти пожежний? Як пожежники гасять вогонь?

    Картка із зображенням кухаря

Ходить в білому ковпаку

З ополоники в руці.

Він готує нам обід:

Кашу, щі і вінегрет. (Кухар)

(Відповіді дітей)

Вихователь: правильно це кухар. У чому полягає робота кухаря? Як виглядає кухар? Які предмети використовує в професії кухар?

    Картка із зображенням водія

Я в машині за кермом

Вранці, ввечері і вдень.

Разом з мамами хлопців

Відводжу я в дитячий сад. (Водій)

(Відповіді дітей)

Вихователь: правильно це водій. Що робить людина цієї професії? Чи повинен знати правила дорожнього руху водій і чому? Хлопці, а як ви так швидко вгадали всі загадки? Вірно, в кожній загадці говориться, що людина робить. Пожежний бореться з вогнем, кухар готує обід, водій відвозить в дитячий сад.

Вихователь: давайте пограємо. Я називаю професію, а ви відповідаєте, що робить людина даної професії.

Гра "Що робить?"

    Лікар - лікує

    Учитель - вчить

    Доктор - лікує

    Продавець - продає

    Кухар - варить

    Вихователь - виховує

    Шофер - водить машину

    Будівельник - будує

Вихователь: всі професії потрібні, всі професії важливі. Головне - потрібно виконувати добре улюблену роботу.

Вихователь: я вам приготувала прислів'я про працю, а ви поясните як ви їх розумієте.

Прислів'я про працю .

    Без праці не витягнеш і рибку зі ставка.

(Відповіді дітей)

Вихователь: обов'язково потрібно попрацювати, щоб щось вийшло.

    Праця годує, а лінь псує

(Відповіді дітей)

Вихователь: не будеш працювати - станеш поганою людиною, ледачим.

Головне в житті людини - праця.

Вихователь: а тепер уявіть, що ніхто не буде працювати, що тоді трапиться? (Відповіді дітей)

Вихователь: всім буде погано; нікому буде навчати дітей, лікувати їх, якщо захворіють, нічого буде їсти і т.д. Кожна професія з'явилася на землі тому, що потрібна не одній людині, а багатьом людям.

3.заключітельная частина

Вихователь підводить з дітьми підсумок:

Діти відповідають на наступні питання

    Про що ми говорили сьогодні?

    Які нові професії ви дізналися?

    Чому необхідно працювати?

Тема: «Ким працюють городяни?»

Підготовча робота: знайомство з різними професіями (картинки), читання віршів і худ. літератури.

Мета: Ознайомити дітей з професіями продавця, перукаря, кухаря, швачки. Розширити уявлення про різні професії, навчити називати професію з окремого предмету (гра «Кому що потрібно для роботи?»). Ознайомити з згодним звуком (п), навчити чути його в слові, виділяти і називати, визначати його в слові, виділяти і називати, визначати м'якість і твердість приголосних звуків. Закріпити знання дітей про те, що людям в роботі допомагають різні речі, знаряддя праці.

Наочний матеріал: набір картинок із зображенням людей різних професій, набір картинок із зображенням предметів, необхідних для різних професій.

Хід заняття:

В гості до дітей приходить засмучений Незнайка.

Незнайка: у всіх людей є свої професії, кожен займається своєю справою, тільки я один не знаю чому ж мені займатися?

Педагог: не переймайся Незнайка. У житті дуже багато різних професій, тільки потрібно дуже захотіти і постаратися і тоді у тебе все вийде.

Н: Я б в кухарі пошёл- хай мене навчать

П: - хлопці хто ж нам готує смачні страви? (Кухар) Щоб стати кухарем, потрібно багато терпіння (варить, смажить і т.д)

Що ж робить кухар? Де кухар готує? (Відповіді дітей)

Діти підходять до столика, на якому розкладені картинки, на яких зображені предмети, необхідні для роботи кухаря.

Н: - Кухареві добре,

А кравця краще

Я в кравці б пішов,

Нехай мене навчать.

П: Хлопці, що ж роблять кравці? (Шиють, знімають мірки, викроюють). Всі підходять до столика і вибирають картинки, необхідні для роботи кравця.

Н: - кравець добре,

А перукаря краще,

Я б в перукарі пішов.

Нехай мене навчать.

П: А що ж робить перукар? (Відповіді дітей) Діти підходять до столика, вибирають потрібні предмети. Педагог допомагає питаннями тим, хто не може.

Н: - Перукареві добре,

А продавцю краще

Я б в продавці пішов.

Нехай мене навчать.

П: Хлопці, що робить продавець (продає, зважує товар, отримує чек оплати). Діти вибирають на столі знаряддя праці продавця.

П: Хлопці як ви думаєте яка професія найважливіша? (Відповіді дітей)

Н: Хлопці а де працюють ваші мами і тата? (Діти відповідають).

П: сподіваємося, що Незнайка все- таки вибрав для себе професію. Давайте ще раз згадаємо ті професії, з якими ми сьогодні познайомилися. Зверніть увагу на перший звук в проголошенні цих слів, з якого звуку починаються ці слова? (Зі звуку «П»).

Зверніть увагу: коли ми вимовляємо цей звук, він не співається, губи утворюють перешкоду, значить цей звук приголосний будемо позначати його синьою фішкою. Придумайте ще слова з цим звуком.

А яка професія найсмачніша? (Кухар)

Якщо Незнайка захоче стати кухарем, то ми його зараз навчимо ліпити святковий торт. Діти ліплять торт і дарують Незнайка.

Конспект підсумкової НСД в середній групі з розвитку мовлення «Всі роботи гарні, всі професії важливі.»

мета:

Закріпити знання дітей про професії. Створення книги про професії батьків.

завдання:

Розвивати зв'язне мовлення, спостережливість, кмітливість

Розширити пізнавальний інтерес до професій.

Формувати повагу до праці дорослих різних професій.

Хід НСД.

Діти заходять в групу і стають в коло.

Хлопці, проходите на килимок, подивіться, хтось сидить на стільчику. Це Маша.

Що трапилося, Маша?

Маша:

Привіт хлопці! Я не знаю, яку вибрати собі професію. Дізналася, що ви розмовляєте про професії і вирішила звернутися до вас за допомогою. Ось сиджу і чекаю вас.

вихователь; -Хлопці, давайте допоможемо Маші.- Що таке професія? (Це те, ким працює людина) Правильно, люди трудяться. В дощ і в холод вони ходять на роботу. Які професії людей ви знаєте? (Діти називають)я вам зараз пропоную пограти.

Мовна гра «Назви слова - дії» (з м'ячем)

Називаю професію, а діти кажуть слова - дії, які виконують люди цієї професії. Лікар - слухає, виписує рецепт, дивиться горло, вимірює температуру, призначає ліки. Продавець - зважує, показує, відрізає, загортає, вважає.

Кухар - ріже, чистить, варить, смажить, пече, пробує, солить.

Перукар - зачісує, стриже, миє волосся, робить зачіски, голить бороду і вуса.

Молодці, справилися з грою, давайте продовжимо далі.

«Кому потрібні ці предмети» (надруковані картинки)

Ваги, товар, прилавок (для продавця).

Ножиці, тканину, швейна машинка (для кравчині).

Половник, каструля, продукти (для кухаря).

Шини, автобус, кермо (для шофера).

Шприц, вата, бинт (для лікаря).

Цегла, цемент, кельму (для будівельника).

Фарба, кисть, відро (для маляра)

Вихователь: Маша, ти бачиш як багато професій знають наші хлопці?

Маша: Так. Хлопці, а це все професії?

Вихователь: НІ звичайно, Маша, ти посидь, послухай і наші хлопці тобі розкажуть, які ще бувають професії.

«Для чого потрібні предмети?»

Діти стають в коло, кидаю м'яч і називаю предмет. Дитина, у якого м'яч, повинен швидко сказати, що роблять з цим предметом.

ножем -режут

мітлою -метут

Пилкою - пиляють

сокирою -рубят

Ополоником - наливають

Лопатою - копають

Голкою - шиють

Ножицями - стрижуть

Градусником - вимірюють температуру

Гребінцем - зачісують

Пензлем - малюють

У каструлі - варять

У сковорідці - смажать

На терезах - зважуються

Вихователь: у мене є ще одна цікава гра для вас.

«Знайди помилку»

Лікар варить суп.

Кухар водить машину.

Учитель підстригає волосся.

Кравчиня лікує людей.

Поліцейський зважує продукти.

Перукар лікує людей

Маша , Ось скільки ще існує професії. Послухай розповіді наших хлопців, може вони допоможуть тобі визначитися з вибором професії.

1. Назва професії.

2. Місце роботи.

3. Що робить людина даної професії.

4. Що потрібно для роботи(Інструменти та обладнання).

4-5 оповідань дітей

Молодці, ви дуже цікаво розповіли про професії своїх батьків. Давайте з ваших картинок зробимо книгу про професії.

Хлопці, а ким би ви хотіли стати?(Відповіді дітей)

Ось і готова наша книга, давайте подаруємо її Маші, і нехай вона її подивиться і вирішить яку захоче вибрати собі професію.

Даруємо КНИГУ Маші І вона ЙДЕ

Про що сьогодні говорили?

Що вам сподобалося на занятті?

У чому відчували утруднення

Ми в професії грали

До душі їх вибирали,

Доктор лікує нас від болю,

Є вчителька в школі,

Кухар варить нам компот,

Перукар нас стриже,

Шиє кравець для нас штани,

І сказати ми вам повинні:

Зайвих немає у нас професій,

Всі професії потрібні!

Всі професії важливі!

А тепер ми на прощання

Скажімо дружно «До побачення».


  Олена Федосєєва
  Конспект заняття в середній групі «Всі роботи гарні!»

інтегровані області: Пізнання, Комунікація, Соціалізація, Читання художньої літератури, Фізична культура, Безпека

форма діяльності: Спільна діяльність педагога і дітей

Види діяльності: Ігрова, комунікативна, пізнавальна

мета: Уточнити і розширити уявлення дітей про професії людей, виховувати повагу до людей різних професій.

завдання:

освітні: Розширювати уявлення дітей про професії дорослих, формувати розуміння їх значимості.

Розвиваючі: Розвиток зв'язного мовлення, словника; вміння міркувати, відповідати на питання; розвиток всіх психічних процесів: Увага, пам'ять, уяви, мислення.

виховні: Виховання поваги до людей різних професій

попередня робота: Розгляд картин та ілюстрацій по темі «Професії», Читання художньої літератури, бесіди з батьками про свої професії, сюжетно-рольові ігри

Матеріали та іграшки: Лунтик, собака, кішка; картинки із зображенням людей різних професій; будівельний матеріал; предмети для людей різних професій, чарівний мішечок, розмальовки.

Хід заняття:

Діти збираються на килимі.

створення проблемної ситуації:

До дітей в гості приходить казковий герой Лунтик. Він приносить картинки із зображенням людей різних професій і пропонує здогадатися, чим сьогодні займуться діти разом з ним.

Загадування загадок. Діти відгадують загадку і показують Лунтик відповідну картинку (Кухар, водій, доктор, вчитель, вихователь).

Л: Ви вже вирішили, ким хочете стати, коли станете дорослими? (Відповіді дітей)

Л: А я поки немає. Давайте вирушимо в подорож. Під час подорожі ми зможемо багато чого довідатися про людей різних професій.

Л: На чому можна відправитися в подорож? (Відповіді дітей). Ви знаєте, хто керує поїздом, кораблем, машиною? (Відповіді дітей, показ картинок).

Лунтик загадує загадку:

Ось по небу швидко мчить

До нас сталева чудо - птах.

Всіх нас до моря віднесе

Це чудо… (Літак)

Хто керує літаком? (Пілот). Бесіда про професії пілота.

Вирушаємо в дорогу на літаку (Руки в сторони, полетіли):

А тепер ми всі в польоті, все летимо на літаку ...

Лунтик дивиться в ілюмінатор літака і говорить: «Хлопці я бачу, собачка просить про допомогу на землі. Приземляємося ... »

Приземляємося на галявину. На галявинці сумна собачка, у неї зламано будиночок (Будка).

Що потрібно зробити, щоб собачка перестала сумувати? (Побудувати для собачки будинок (Згадуємо професії будівельників). Бесіда про будівельні професії (Муляр, маляр)

Хто будує будинок? (Будівельник, муляр, кранівник, маляр і т. Д.):

« Серед хмар на висоті

Ми дружно будуємо новий будинок

Щоб в теплі і красі

Щасливо жив наш песик в ньому ».

Зрадів песик, що ми побудували йому будиночок і тепер вирушаємо далі в дорогу.

Лунтик загадує загадку:

Братики в гості спорядилися

один за одним вчепилися

і помчали в путь - далекий,

лише залишили димок. (потяг)

Подорож на поїзді (За бажанням вихователя включити музику)

На шляху зустрічається кошеня з перебинтованою лапкою (говоримо про безпеки: Кішка порушила правила: Йшла по залізничних коліях). Допоможемо нашій кішечці, полікуємо їй лапку.

Хто лікує людей? (Лікар або доктор). А хто ж лікує тварин? (Ветеринар)

Діти розігрують ситуацію, як ветеринар лікує тварин.

Котик зрадів, що йому допомогли, і хоче запропонувати пограти в гру «Чарівний мішечок»

гра «Чарівний мішечок» (Дітям потрібно відгадати, який предмет до якої професії належить)

Давайте візьмемо кошеня з собою. Кошеня голодний. Де можна нагодувати кошеняти? (В кафе, в ресторані, в їдальні).

Хто готує їжу? (Кухар, кондитер, кулінар). Вирушаємо далі в нашу подорож

Лунтик загадує чергову загадку:

Що за диво - довгий будинок,

Пасажирів багато в ньому.

Носить взуття на гумі

І харчується бензином (Автобус).

Подорож на автобусі. Бесіда про те, хто керує автобусом, як потрібно ввести себе автобусі. Діти сідають в уявний автобус, уявляють, що їдуть в їдальню.

Приїжджаємо в їдальню, кафе (Надати можливість дітям вибору). Бесіда про те, люди яких професій працюють в їдальні або кафе. Годуємо кошеня, прощаємося з ним.

Лунтик говорить про те, що пора повертатися в дитячий сад, пропонує відправитися пішки. (Діти проходять кроком).

Повернулися в дитячий сад. Лунтик дякує за подорож, уточнює, про що ж сьогодні говорили діти, просить згадати, з якими професіями познайомилися. Ким хочуть стати діти, коли виростуть. Уточнює, яку користь приносять різні професії. Запитує, хто за професією батьки дитини?

- Не дарма говорять: «Все професії потрібні, всі професії важливі - вибирай на смак!»

На прощання Лунтик дарує хлопцям розмальовки з людьми різних професій.