Igra orijentalni bazar. Psihološki trening za učitelje "Tajne Istoka". Preporučujemo jedinstvene metode treniranja za najbolje vježbe za trening


Ciljevi ove igre su: 1) probiti led, 2) probuditi svijest o važnosti algoritama u prodaji, te da je sve došlo evolucijom i da je glupo ne koristiti tuđe iskustvo, 3) pokazati važnost timskog rada.

Vrijeme

45-60 minuta

Veličina trake

6-14 osoba

Resursi i priprema

Nije obavezno

Postupak

Voditelj najavljuje naziv igre: "Orijentalni bazar".

Zatim dijeli grupu u dva tima. Poželjno je da broj sudionika u svakom timu bude jednak.

Svaki tim samostalno u roku od 5 minuta odlučuje o rukotvorinama koje će izraditi i potom prodavati na improviziranom orijentalnom bazaru.
Ako sudionici imaju poteškoća s odabirom što će napraviti, pomozite im. To mogu biti papirnati zrakoplovi, papirnati cvjetovi, "gotovo originalni autogram Madonne", crteži itd.
Timovi pripremaju rukotvorine 15 minuta.

Na unaprijed pripremljenom bazaru (dva stola jedan nasuprot drugog), timovi izlažu svoje rukotvorine.

Voditelj traži od sudionika da se zamisle na orijentalnom bazaru. Kako se tamo odvijala prodaja? Pokušajte se uključiti... Počnimo s prodajom.
Prije licitiranja voditelj mora obratiti pozornost na to da timovi nisu natjecatelji. Kupite proizvod drugog tima ako vam se sviđa. Ovdje nemamo konkurenciju.
Timovi se izmjenjuju prodajući jedan po jedan artikl. Morate prodati bilo kome iz suprotnog tima.

Licitacija se odvija za sve stavke, ali ne duže od 15 minuta.

  • Tijekom dražbe, voditelj vodi bilješke sljedeće prirode i smjera:
  • Kako se cjenkanje odvija, u kakvom raspoloženju?
  • Koje metode koriste prodavači kako bi privukli pozornost?
  • Koriste li se uopće kakvim metodama?
  • Kako prodavači zadržavaju pažnju i interes kupaca?

Voditelj bilježi zanimljive poteze prodavača ili njihov izostanak. Također bilježi zanimljive govorne obrasce prodavača ili nedostatak istih

Rezultati utakmica

  • Sudionici zauzimaju svoja mjesta. Voditelj rezimira igru.
  • Kako se osjećaš?
  • Što misliš da se sada događalo?
  • Kako se to odnosi na stvarni život?
  • Što ste naučili?

U starogrčkim dokumentima trgovina je prikazana kao proces razmjene, a pojam "prodavač" prvi put se pojavljuje u spisima Plateaua. No pravi prodavači, oni koji su od trgovine živjeli, praktički nisu postojali sve do sredine osamnaestog stoljeća, prije početka industrijske revolucije u Engleskoj. Prije toga, funkciju prodavača obavljali su trgovci, trgovci i zanatlije.

Krajem srednjeg vijeka pojavio se prvi prodavač koji je obavljao osobnu prodaju, tzv. Trgovci su skupljali proizvode lokalnih poljoprivrednika, prodavali ih gradskim stanovnicima, a zauzvrat kupovali robu proizvedenu u gradu za kasniju prodaju na selu.

Sredinom 1940-ih prodaja je postala profesionalnija. Kupci ne samo da su počeli postavljati stroge zahtjeve prodavačima, već su postali i netolerantni prema arogantnim, brbljavim tipovima.

Što misliš da ovo znači? Što znači "prodaja je postala profesionalnija"? Jesu li to postali?

Što ih razlikuje od neprofesionalne prodaje?
Želimo čuti da su postali a) usmjereni na kupca, b) pošteni, c) strukturirani, d) globalni, e) tehnološki napredni itd. Čim voditelj čuje nešto od sudionika, zapisuje to na flip chart.
Ako ove definicije primijenite na svoju prodaju rukotvorina, kakva je to prodaja bila? Profesionalni ili ne?

Dakle, rezimirajmo. Profesionalna prodaja je:

  • Prodaja usmjerena na kupca;
  • Pošten, čestit;
  • Strukturirano;
  • itd.

Ove se definicije mogu grubo podijeliti u dvije skupine:

  • Promijenjene unutarnje kvalitete prodavača;
  • Korištenje tehnika prodaje.

psihološke vježbe za trening

poslovne igre, vježbe:

Vježba za trening "Orijentalni bazar"

Cilj: Vježba je zanimljiva za trening prodaje i pregovaranja.

Trajanje: ovisno o broju sudionika i analizi, 10-20 minuta.

Sjećate li se filmova ili programa u kojima je prikazano istočno tržište? Koje se asocijacije javljaju kada spomenete izraz "istočno tržište"? (vika, cjenkanje, miris jela i začina, nered boja, lopovi, živa trgovina). nevjerojatno! Za nekoliko minuta, ti i ja ćemo postaviti takvu istočnu tržnicu. Ali prvo se trebate pripremiti. Svaki sudionik dobiva osam malih papirića (naljepnica). Na svaki papirić čitko napišite svoje ime i svaku ceduljicu s tekstom presavijte nekoliko puta tako da se vaše ime ne vidi. Na ovaj stol stavljamo pripremljene bilješke (bolje ih je staviti u šarenu kutiju). Promiješajte hrpu bilješki. Sada ćemo ići na istočno tržište. Svaka osoba naizmjence prilazi slajdu i izvlači 8 papirića. Tijekom sljedećih 5 minuta, kroz uvjeravanje, svađu i razmjenu, morat ćete pronaći i vratiti svih osam papirića sa svojim imenom. Prva dva kupca koji najbrže uspiju kupiti skupocjeni predmet pristupit će treneru i smatrat će se pobjednicima.

Rasprava: Koju ste taktiku koristili tijekom cjenkanja: aktivno traženje, čekanje, aktivna razmjena, pokušavali vrtjeti partnere oko prsta, pokušavali doprijeti do cijele publike odjednom? Pitanje za pobjednike: što im je omogućilo da tako brzo obave zadatak?

Djeca su podijeljena u skupine, voditelj daje zadatak: prebrojite koliko džepova imate. Svaki igrač u timu broji svoje džepove, a zatim se ukupni broj kaže vođi. Oni s najviše džepova dobivaju bod. Možete dati i druge zadatke: koliko godina imate svi zajedno, koliko braće i sestara imate u grupi, broj cipela svih igrača, koliko kućnih ljubimaca imate u grupi. Ova igra dobro zbližava djecu i pomaže im da se bolje sprijatelje u opuštenoj atmosferi.

Razgovor sa savjetnikom.

Djeca savjetniku mogu postaviti bilo kojih pet pitanja. Kroz ovo djeca uče bolje od savjetnika. Djecu je potrebno zapaliti obećanjem da će odgovoriti na sva pitanja iz različitih područja. Savjetnici moraju biti spremni otvoriti se djeci.

Artikal

Iz hrpe se izvlači još jedan predmet i asocira se na njega.

gruda snijega.

Prvi kaže svoje ime, pridjev koji počinje prvim slovom imena, a koji karakterizira njegov karakter (može se pojednostaviti). Zatim čini bilo koji pokret. Sljedeći mora ponoviti ime - pridjev - pokret prvog i smisliti svoj. Nastavite istim redoslijedom. Treba uzeti u obzir da će se naknadnim morati pomoći, jer se volumen ponavljanja za njih povećava.

Probijanje leda.

Prijateljevo rame. Podijelite se u parove leđa uz leđa. Držeći partnera za laktove, morate čučnuti, a zatim ustati. Zatim to rade četiri osobe, a zatim cijela grupa.

Ovdje i sada.

Grupa postavlja pitanje svima: “Čega se najviše bojite ovdje i sada?” Djeca naizmjence odgovaraju. Tada kreće razgovor o tome što je strah. Ispostavilo se da niste sami u svom strahu. Za mnoge su potpuno isti. U biti se nema čega bojati. Često se svi boje iste stvari. Ovo ih oslobađa.

Putovanje.

Idete na dugo putovanje bez roditelja. Sa sobom možete ponijeti samo tri stvari. Što ćeš uzeti? Slijedi razgovor o vrijednostima u njihovim životima. Što vam je najvažnije i zašto. Cilj je naučiti o njima, što su. Poznanstvo ide dublje.

Naočale koje govore.

Voditelj stavlja crne naočale i može bilo kojem sudioniku postaviti pitanje: "U stvarnosti ili u snu, što je lijepo na meni?" Kao odgovor, sudionik mu kaže neku vrstu komplimenta, nešto dobro. Igra omogućuje "crnim naočalama" da saznaju što svaka osoba u grupi misli o njemu i svaki sudionik može razmisliti o tome što mi znači svaki pojedini član moje grupe. Također uče davati komplimente i primati ohrabrenje.

Krugovi.

Sudionici stoje u dva kruga: unutarnji i vanjski. Formiraju se parovi koji su okrenuti jedan prema drugom. Voditelj unaprijed pripremi pitanja koja postavlja svima. Primjer: “Što mi je bilo najneugodnije u životu?” Svaki par odgovara jedan drugome. Čim vođa primijeti da su svi odgovorili, daje naredbu užem krugu da premjesti jednu osobu. Novi parovi odgovaraju na sljedeće pitanje.

Ritual.

Grupa za sebe smisli jedan moto kojeg se nastoji pridržavati tijekom cijele smjene. Na primjer: Nikada ne vrijeđaj. Važan si mi. Smišlja i pozdrav samo za svoju grupu: posebna gesta. Ovu gestu koriste tijekom cijele smjene: za večerom, kad dođu na bilo koji događaj.

Osobni grb.

Svaki član grupe smišlja osobni grb bilo kojeg oblika. Može se podijeliti na dijelove u koje unose različite karakteristike. Primjer: “Nikad ne bih odustao...”, “Da sam čarobnjak...”, “Želim postati...”. Djeca uče jedni o drugima. Zapravo, ovdje mogu otkriti osobne probleme svakog djeteta, što će mentoru biti jasno.

Mogu objesiti svoj grb iznad kreveta.

Zagonetke o sebi.

Svaki član grupe zapisuje zagonetku o sebi. Novčanice se stavljaju u zajedničku torbu i vade jedna po jedna. Svi moraju pogoditi o kome se radi. Jedan po jedan pronalaze osobu o kojoj je riječ u ovoj zagonetki. Na kraju možete razgovarati s njima i postaviti dva pitanja: „Koja vam se zagonetka najviše sviđa i zašto. Drugo pitanje: “Što ste naučili jedno o drugome?”

"Izgubljeno ime"

Dečki stoje u krugu. Voditelj prilazi jednom djetetu i pozdravlja ga stiskom ruke. U isto vrijeme, voditelj kaže djetetu svoje ime, a dijete kaže voditelju svoje ime. Tako mijenjaju imena. Na primjer: voditeljica Vasya, dijete Svete. Nakon rukovanja, voditelj je Sveta, a dijete je Vasya. Sva druga djeca to rade. Cilj je pronaći svoje ime. Onaj kome se vratilo ime napušta igru.

"Istočni bazar" (igra je prilično bučna i duga)

Svako dijete dobiva 4 (iako je mnogo djece, možete napraviti i manje) mala komada papira. Na sva četiri papirića djeca napišu svoje ime (ako se imena ponavljaju, možete nešto dodati, prezime, nadimke i sl.). Nakon toga se svi papirići stave u nešto (kapu, kutiju) i pomiješaju. Zatim svako dijete ponovno dobije 4 papirića s imenima druge djece. Cilj je pronaći sve svoje papire. Način na koji će momci “dobiti” svoje papire ovisi o njima. To može biti razmjena, dar, općenito, što god vaša mašta dopušta. Također možete napraviti vremenski okvir i zatim nagraditi osobu koja je sakupila najviše papirića svojim imenom.

"Pješačenje"

Voditelj sastavlja ekipu s kojom će ići na pohod. Sva djeca stoje u krugu. Voditelj kaže svoje ime i što će ponijeti sa sobom na planinarenje. Za njim redom svako dijete kaže svoje ime i ono što nosi sa sobom. A voditelj odlučuje uzeti ga ili ne. Odabir se događa na sljedeći način: ako dijete imenuje ono što nosi sa sobom istim slovom kao i njegovo ime, onda ide na izlet. Na kraju možete pitati jesu li dečki pogodili po kojem je principu voditelj poveo/nije poveo dijete na planinarenje. Na primjer: Sveta je saonica, onda je prirodno vode na planinarenje, ali ako je Vasya hrana, onda on nije.

ja nikada

Igra se kad se ljudi tek upoznaju. Svatko ispruži otvoren dlan prema naprijed i naizmjenično kaže da to nikad nije radio. – Nikad nisam uštipnuo djevojku za guzu. Onaj koji štipa savija prst. – Nikada nisam skočio s padobranom. Ako skočiš, sagneš se. I tako redom, tko je savio pet prstiju ispada, ostali nastavljaju učiti zanimljive činjenice jedni o drugima.

Tko će sa mnom u planinarenje?

Dobar način da se upoznate i zapamtite međusobna imena. Voditelj daje upute: idemo na izlet, svatko mora ponijeti nešto sa sobom. Ali može biti korisno ili ne, a po kojem kriteriju to određujemo, misterij je

Odnosno, trebali biste se predstaviti i dati naziv artiklu ovako:

  • Moje ime je Petya, nosim šator sa sobom na planinarenje.
  • Moje ime je Anya, ponijet ću sa sobom na planinarenje... sjekiru.
  • Ne, Anya, ostavi ga kod kuće, nije prikladno
  • Moje ime je Vika, uzet ću bicikl na planinarenje.
  • Super, Vika, idemo

Svaka osoba dogovara spoj s određenom osobom za određeni sat, zatim voditelj imenuje vrijeme i temu za razgovor u formiranim parovima.

Čistač ulica.

Igračima je dano ograničeno vrijeme (pet minuta) da prikupe što je više moguće informacija o tri druge osobe u grupi. Nakon isteka vremena, voditelj nasumično odabire tri osobe i postavlja im tri pitanja o kojima su prikupljeni podaci. Pitanja poput: "Kad mu je rođendan?", "U kojem dijelu grada živi?" itd. Ako se ispitanik ne javi, on postaje domaćin i ponovno pokreće sat.

Tijekom istraživanja ljudi se ne mogu ponavljati. Igra završava kada svatko sa svakim razgovara.

Predstavljam vam 3 visokokvalitetne vježbe koje se mogu uspješno koristiti u prodajnim ili pregovaračkim treninzima.

Ove vježbe su različite, nisu nimalo slične jedna drugoj. I predlažem da vježbate. Zapamtite vrste vježbi koje smo obradili u prethodnim brojevima:

I odredite kojem tipu pripada svaka od dolje navedenih vježbi.

1. Vježba za trening "Orijentalni bazar"

Vrijeme: 15–25 min., ovisno o broju sudionika.

Veličina trake: od 10 do 25 sudionika.

Opis vježbe:

Koje asocijacije imate kada spomenete izraz "orijentalni bazar"? (vrištanje, cjenkanje, miris hrane i začina, nered boja, živahna trgovina).

nevjerojatno! Za nekoliko minuta, ti i ja ćemo postaviti takvu istočnu tržnicu. Ali prvo se moramo pripremiti.”

Svaki sudionik dobiva osam malih papirića (naljepnica). Na svaki papirić čitko napišite svoje ime i svaku ceduljicu s tekstom presavijte nekoliko puta tako da se vaše ime ne vidi. Sudionici stavljaju pripremljene bilješke na stol (bolje ih je staviti u šarenu kutiju). Pomiješajte hrpu bilješki.

“Sada ćemo ti i ja otići na istočnu tržnicu. Svaka osoba naizmjence prilazi slajdu i izvlači 8 papirića. Tijekom sljedećih 5 minuta, kroz uvjeravanje, svađu i razmjenu, morat ćete pronaći i vratiti svih osam papirića sa svojim imenom. Prva dva kupca koji najbrže uspiju kupiti “dragocjenu robu” (8 papirića sa svojim imenom) pristupit će treneru i smatrat će se pobjednicima.”

Može biti vrlo korisno snimiti "bazar" video vrpcom tako da sudionici onda mogu izvana vidjeti vlastite i tuđe strategije ponašanja u vježbi.

Rasprava o vježbi:

  • Pitanje pobjednicima: Što vam je omogućilo da tako brzo izvršite zadatak?
  • Pitanje svim sudionicima: Koju ste taktiku koristili tijekom cjenkanja? (moguće taktike: aktivno traženje, čekanje, aktivna razmjena, pokušao prevariti partnera, pokušao doprijeti do cijele publike odjednom, itd.)
  • Kakvi se zaključci mogu izvući ako sve što je rečeno primijenimo na svoj rad?

2. Vježba za trening “Prodaj avion”

Vrijeme: 15–20 min.

Veličina trake: od 8 do 25 polaznika.

Opis vježbe:

Za vježbu trener poziva jednog prodavača i 4-5 kupaca. Idu u središte skupine. Preostali sudionici postaju promatrači.

Upute za prodavača: Vi ste prodavač zrakoplova. Vaš aeromiting predstavlja zrakoplove za svačiji ukus. Kupcima nudite avione; čim čuju odgovarajuću ponudu, kupac se okrene prema vama. To znači da kupuje avion. Ne možete postavljati pitanja kupcima. Svi kupci imaju priliku kupiti zrakoplov.

Vašmaksimalan zadatak: osigurati da se svi kupci okrenu (kupiti avion).

Upute za kupce: Vi ste potencijalni kupci zrakoplova. Možete kupiti avion ako vam se sviđa ponuda, a možete ga i ne kupiti ako vam se ponuda ne sviđa. Dok prodavač priča, vi stojite leđima okrenuti prodavaču. Čim čujete ponudu koja vam odgovara, okrenete se prema prodavaču.

Pažnja! Prodavač će imati 3 minute da proda zrakoplov.

Rasprava o vježbi:

Nakon tri minute trener rezimira:

  • Koliko se kupaca okrenulo i "kupilo" avion, tko nije kupio avion i zašto?
  • Pitanja prodavaču: Je li bilo poteškoća tijekom prodaje i zašto? Kako možete brže prodati avion?
  • Pitanja za kupce: zašto ste/niste kupili avion?

Savjeti i preporuke web stranice profesionalaca:

1. Za uloge „kupaca“ i „prodavača“ bolje je odabrati aktivnije i samopouzdanije sudionike kako bi lakše stali ispred grupe. To možete organizirati ili postavljanjem pitanja "Za sljedeću vježbu trebamo hrabre ljude, tko je spreman?" ili odabirom određenih sudionika koji su se već aktivno iskazali.

2. Uloga "prodavača" u ovoj vježbi je prilično teška; on snosi najveći dio tereta vježbe. Stoga je važno da trener podržava "prodavača" i da se pobrine da zabilježi one točke koje je on učinkovito iznio. Uostalom, aktivan sudionik koji nije dobio dovoljnu podršku trenera riskira da postane "težak sudionik".

3. Vježba za trening „Važno ti je“


Vrijeme
: 20–25 min.

Veličina trake: od 8 do 20 polaznika.

Opis vježbe:

S kakvim se sve agresivnim izjavama klijenata susrećete?

Anketirajte grupu i zapišite što je moguće više ovih izjava na flip chart.

Za sljedeću vježbu trebamo se podijeliti u dvije jednake grupe. Molimo vas da uzmete stolice i postavite ih u dva reda, jednu nasuprot drugoj. Sjedni.

Sada ćemo raditi na radu s agresivnim izjavama. Radit ćemo ovako:

1. Sudionici sjede na stolicama s moje lijeve strane. Svatko od vas, upućen onome tko sjedi nasuprot, oblikuje kritičku ili agresivnu izjavu (od ranije napisanih);

2. Adresat mora “procesirati” izjavu prema pravilima “Tebi je važno” i dobiti pristanak od napadača;

3. Nakon toga, desna linija ustaje i pomiče jednu osobu ulijevo i sada onaj koji odgovara postaje autor kritične ili agresivne izjave upućene sljedećem sudioniku koji sjedi nasuprot.

Pravila "vama je važno".

Osnovno načelo je sljedeće: moramo poći od toga da nam osoba govori neke informacije o tome što bi željela izbjeći u budućnosti (što joj je važno). Stoga je, kao odgovor na kritiku ili agresiju, korisno jednostavno dati do znanja osobi da je saslušana.

npr.:

Izraz: “Tvoje ponašanje je pomalo prkosno!!!”

Odgovor-pitanje: “Je li vam važno da se ljudi na poslu ponašaju unutar općeprihvaćenih granica?”

Odgovor: "Da"

Kada osoba kaže "da", razina agresije se smanjuje (i obrnuto). Zadatak je ne povećavati agresivni potencijal izjave, nego je publicirati, pretočiti u konstruktivnu raspravu o problemu.

Rasprava o vježbi:

  • Što mislite o korištenju algoritma "Je li vam važno"? Kako se osjećaju agresori? Kod primatelja?
  • Što je bilo teže, biti agresivan ili ugasiti agresiju?
  • Gdje u našem radu možemo primijeniti ovaj algoritam?

Za ispravnu obradu izraza važno je:

  • Shvatite što je bilo u osobi zbog koje je reagirala na ovaj način
  • Razgovarajte o općem predmetu pritužbe: ne o boji kravate, već o stilu odijevanja; ne o konkretnoj isporuci, već o predanosti partnerima; itd.
  • Govorite samo pozitivnim riječima: sve negativne čestice moraju biti uklonjene, nikakve...; riječi s negativnim zvukom treba zamijeniti antonimima, na primjer, vrijedi zamijeniti "ne biti neuredan" s "biti uredan" itd.
  • Ne govorite o sebi, nego o ljudima općenito. Ne “za mene”, nego “za zaposlenike...”. Ne "glasan sam", nego "ljudi su bili u pravu" itd.

Tako:

Neka ove vježbe budu vesele vama i polaznicima vaših treninga. Predlažem da vježbate i razmišljate o sljedećim pitanjima:

  1. Koja je vrsta svake od tri vježbe?
  2. Ima li među njima mješovitih tipova?
  3. Koji je cilj treniranja za svaku vježbu?
  4. U kojem trenutku treninga treba izvesti svaku vježbu?

Savjete možete pronaći u našim prethodnim brojevima:

A točne odgovore na ova 4 pitanja i moje stručne preporuke bit će u sljedećem broju newslettera koji izlazi točno za tjedan dana.

Iskreno,
Glavni urednik stručnog portala za trenere Poslovni trener, autor i voditelj popularnog tečaja "Trening trenera"
Olga Paratnova
http://www.paratnova.ru

Preporučujemo jedinstvene tehnike treniranja za najbolje vježbe za trening:

  • Trening "Milijun eura"

    Zanimljivo, bogato zaključcima vježba za trening postavljanja ciljeva, uspjeh ili treninzi osobnog rasta.

    Ova vježba „za obuku razvija kod sudionika smislen stav prema ciljevima koje su si postavili, pomaže u pronalaženjute nadahnjujuće ciljevekoje će osoba uistinuradosno provoditi, te te ciljeve odvojiti od umjetnih, nametnutih ciljeva ili međuciljeva. Zahvaljujući zanimljivoj legendi, vježba “Milijun eura” uvijek je živa, sudionici treninga vrlo angažirani, a energija i interes sudionika raste. I motivirajte sudionike treninga za postizanje vlastitih ciljeva!

    Prosudite sami, Opseg priručnika za vježbanje: 8 stranica.

  • Igra uloga "Slalom"

    Lijepa i učinkovita vježba "Slalom" ukrasit će bilo koju obuka za menadžere, kao i prodajna, pregovaračka ili komunikacijska obuka.

    Vježbanje vam omogućuje da prestanete poziv sposobnost sudionika da učinkovito i skladno pregovaraju u uvjetima ograničenog vremena, sposobnost postavljanja prioriteta i brzog donošenja odluka. Vježba će pomoći ne samo aktiviranju kreativnog potencijala grupe, već i maksimiziranju njezine pozornosti za daljnje usavršavanje.

    Predstavljamo vašoj pozornosti ekskluzivni priručnik za treniranje vježbe opisivanje sve zamke njegove provedbe, sve suptilnosti i nijanse treniranja.

  • Uspjeh


    Svijetao i živahan
    vježba zagrijavanja, s ciljem povećanja energije, aktivnosti i uključenosti sudionika treninga. Zbog bliskog kontakta i fizičke interakcije, potiče brzu stvaranje povjerenja i pozitivnog ozračja u grupi.

    Ono što je bitno je da je vježba već u fazi pripreme pokreće aktivnu raspodjelu uloga u grupi, identificirajući vođe. Namjerna vremenska ograničenja pojačavaju vanjsku i unutarnju dinamiku. Kreativni zadatak potiče kreativnost i maštovito razmišljanje.

    Vježba je savršena za gotovo sve vrste treninga. Promjenom samo teme zadatka, trener ga može koristiti kao zagrijavanje i uvod u glavnu temu treninga, mini predavanje ili glavnu vježbu. Međutim, ova se vježba najčešće koristi u treningu vođenja, treningu samopouzdanja, treningu osobnog rasta, treningu uspjeha i treningu odnosa.

    Vježba također nosi malo semantičko opterećenje. Kao rezultat njegove provedbe, polaznici jasno vide razliku u percepciji istih pojmova od strane različitih ljudi, što im daje veću motivaciju da shvate što to za njih osobno znači, a trener - priliku dovesti grupu do željene teme.