Hra orientální bazar. Psychologické školení pro učitele „Tajemství východu“. Pro nejlepší cvičení pro trénink doporučujeme unikátní koučovací metody


Cíle této hry jsou: 1) prolomit ledy, 2) probudit povědomí o důležitosti algoritmů v prodeji a o tom, že vše prošlo evolucí a je hloupé nevyužít zkušeností ostatních, 3) ukázat důležitost týmové práce.

Čas

45-60 minut

Velikost pásku

6-14 lidí

Zdroje a příprava

Není požadováno

Postup

Moderátor oznamuje název hry: „Oriental Bazaar“.

Poté se skupina rozdělí na dva týmy. Počet účastníků v každém týmu by měl být pokud možno stejný.

Každý tým samostatně během 5 minut rozhodne o řemeslech, které vyrobí a poté prodá na improvizovaném orientálním bazaru.
Pokud mají účastníci potíže s výběrem, co udělat, pomozte jim. Mohou to být papírová letadla, papírové květiny, „téměř originální autogram Madonny“, kresby atd.
Týmy připravují řemesla 15 minut.

Na předem připraveném bazaru (dva stoly proti sobě) rozloží týmy svá řemesla.

Moderátorka žádá účastníky, aby si představili sami sebe v orientálním bazaru. Jak tam probíhal prodej? Zkuste se naladit... Začněme prodávat.
Před přihazováním musí předkladatel věnovat pozornost skutečnosti, že týmy nejsou konkurenty. Kupte si produkt jiného týmu, pokud se vám líbí. Nemáme tu konkurenci.
Týmy se střídají v prodeji jedné položky po druhé. Potřebujete prodat komukoli z opačného týmu.

Dražba probíhá na všechny položky, ne však déle než 15 minut.

  • Během aukce si moderátor dělá poznámky následující povahy a směru:
  • Jak smlouvání probíhá, v jaké náladě?
  • Jaké metody používají prodejci k upoutání pozornosti?
  • Používají vůbec nějaké metody?
  • Jak si prodejci udrží pozornost a zájem kupujících?

Moderátor si všímá zajímavých tahů prodejců nebo jejich nepřítomnosti. Zaznamenává také zajímavé řečové vzorce prodejců nebo jejich nedostatek

Výsledky hry

  • Účastníci usednou na svá místa. Moderátor shrnuje hru.
  • Jak se cítíš?
  • Co myslíš, že se teď dělo?
  • Jak to souvisí s reálným životem?
  • Co ses naučil?

Ve starověkých řeckých dokumentech je obchod prezentován jako proces směny a termín „prodejce“ se poprvé objevuje ve spisech Plateau. Skuteční prodejci, tedy ti, kteří se živili obchodem, však prakticky neexistovali až do poloviny 18. století, před začátkem průmyslové revoluce v Anglii. Předtím funkci prodavačů vykonávali obchodníci, obchodníci a řemeslníci.

Na konci středověku se objevil první prodejce, který prováděl osobní prodej, tzv. kramář. Podomní prodejci sbírali produkty místních farmářů, prodávali je obyvatelům měst a následně nakupovali zboží vyrobené ve městě pro následný prodej na venkově.

V polovině 40. let se prodej zprofesionalizoval. Kupující nejenže začali klást přísné požadavky na prodejce, ale také přestali tolerovat arogantní, rychle mluvící typy.

Co to podle vás znamená? Co znamená „prodej se stal profesionálnějším“? Stali se tímto?

Co je odlišuje od neprofesionálního prodeje?
Chceme slyšet, že se stali a) zaměřenými na zákazníka, b) poctivými, c) strukturovanými, d) globálními, e) technologicky vyspělými atd. Jakmile moderátor něco od účastníků uslyší, zapíše to na flipchart.
Pokud použijete tyto definice na svůj prodej řemeslných výrobků, o jaký druh prodeje se jednalo? Profesionální nebo ne?

Pojďme si to tedy shrnout. Profesionální prodej je:

  • Zákaznicky orientovaný prodej;
  • Upřímný;
  • Strukturovaný;
  • Atd.

Tyto definice lze zhruba rozdělit do dvou skupin:

  • Změněné vnitřní vlastnosti prodávajícího;
  • Použití prodejních technik.

psychologická cvičení pro trénink

obchodní hry, cvičení:

Cvičení pro trénink „Orientální bazar“

cílová: Cvičení je zajímavé pro školení prodeje a vyjednávání.

Délka: v závislosti na počtu účastníků a analýze 10-20 minut.

Pamatujete si filmy nebo pořady, kde se promítal východní trh? Jaké asociace vznikají, když zmíníte frázi „východní trh“? (výkřiky, smlouvání, vůně jídla a koření, řádění barev, zloději, čilý obchod). Úžasný! Za pár minut ty a já založíme takový východní trh. Nejprve je ale potřeba se připravit. Každý účastník obdrží osm malých papírků (nálepek). Na každý papír napište čitelně své jméno a každou poznámku s textem uvnitř několikrát přeložte tak, aby vaše jméno nebylo vidět. Připravené poznámky položíme na tento stůl (je lepší je umístit do barevné krabice). Zamíchejte hromadu poznámek. Nyní půjdeme na východní trh. Každý se střídavě přibližuje k diapozitivu a vytahuje 8 papírků. Během následujících 5 minut budete muset prostřednictvím přesvědčování, hádek a výměny najít a vrátit všech osm kusů papíru s vaším jménem. První dva kupující, kterým se podaří nejrychleji koupit drahý předmět, se přiblíží trenérovi a budou považováni za vítěze.

Diskuse: Jakou taktiku jste používali při smlouvání: aktivní hledání, čekání, aktivní výměna, snažil se oklamat partnery kolem prstu, snažil se oslovit celé publikum najednou? Otázka pro vítěze: co jim umožnilo splnit úkol tak rychle?

Děti se rozdělí do skupin, vedoucí zadá úkol: spočítejte, kolik máte kapes. Každý hráč v týmu si spočítá své kapsy a celkový počet pak sdělí vedoucímu. Ti, kteří mají nejvíce kapes, obdrží bod. Můžete zadat další úkoly: jak je vám všem spolu let, kolik sourozenců máte ve skupině, velikost bot všech hráčů, kolik mazlíčků je ve vaší skupině. Tato hra děti dobře spojuje a pomáhá jim získat lepší přátele v uvolněné atmosféře.

Rozhovor s poradcem.

Děti mohou položit poradci libovolných pět otázek. Děti se tak učí lépe než poradce. Děti je potřeba zapálit příslibem, že zodpoví případné dotazy z různých oblastí. Poradci musí být ochotni se dětem otevřít.

Položka

Z hromádky se vytáhne ještě jeden předmět a člověk se k němu přidruží.

Sněhová koule.

První říká své jméno, přídavné jméno začínající prvním písmenem jména, které charakterizuje jeho povahu (lze zjednodušit). Pak udělá jakýkoli pohyb. Další musí zopakovat název - přídavné jméno - pohyb prvního a přijít na své. Pokračujte ve stejném pořadí. Je třeba vzít v úvahu, že těm následným bude třeba pomoci, protože se u nich zvyšuje objem opakování.

Rozbíjení ledu.

Kamarádovo rameno. Rozdělte se do dvojic zády k sobě. Držte partnera za lokty, musíte si dřepnout a poté vstát. Pak totéž udělají čtyři lidé a poté celá skupina.

Tady a teď.

Skupina položí otázku pro každého: „Čeho se nejvíce bojíte tady a teď? Děti se v odpovědích střídají. Poté následuje rozhovor o tom, co je strach. Ukazuje se, že ve svém strachu nejste sami. Pro mnohé jsou úplně stejné. V podstatě se není čeho bát. Často se všichni bojí stejné věci. To je osvobozuje.

Cesta.

Jdeš na dlouhou cestu bez rodičů. Můžete si s sebou vzít jen tři věci. co si vezmeš? Následuje rozhovor o hodnotách v jejich životě. Co je pro vás nejdůležitější a proč. Cílem je dozvědět se o nich, co jsou zač. Známost jde hlouběji.

Mluvící brýle.

Moderátor si nasadí černé brýle a může kterémukoli účastníkovi položit otázku: „Ve skutečnosti nebo ve snu, co je na mně krásného? V odpovědi mu účastník řekne nějaký kompliment, něco dobrého. Hra umožňuje „černým brýlím“ zjistit, co si o něm každý člověk ve skupině myslí a každý účastník může přemýšlet o tom, co pro mě každý konkrétní člen mé skupiny znamená. Učí se také dávat komplimenty a přijímat povzbuzení.

Kruhy.

Účastníci stojí ve dvou kruzích: vnitřním a vnějším. Vytvářejí se dvojice, které stojí proti sobě. Moderátor si předem připraví otázky, které každému položí. Příklad: "Co byla nejnepříjemnější věc v mém životě?" Každá dvojice si odpovídá. Jakmile si vedoucí všimne, že všichni odpověděli, dá vnitřnímu kruhu povel, aby pohnul jednou osobou. Nové páry odpovídají na následující otázku.

Rituál.

Skupina si pro sebe vymýšlí jedno motto, kterým se snaží řídit po celou směnu. Například: Nikdy neurážej. Jsi pro mě důležitý. Také přichází s pozdravem pouze pro svou skupinu: zvláštní gesto. Toto gesto používají po celou směnu: při večeři, když přijdou na jakoukoli akci.

Osobní erb.

Každý člen skupiny přichází s osobním erbem libovolného tvaru. Lze jej rozdělit na části, ve kterých zadávají různé charakteristiky. Příklad: „Nikdy bych se nevzdal...“, „Kdybych byl čaroděj...“, „Chci se stát...“. Děti se o sobě navzájem učí. Vlastně zde mohu odhalit osobní problémy každého dítěte, které budou mentorovi jasné.

Svůj erb si mohou pověsit nad postel.

Hádanky o sobě.

Každý člen skupiny o sobě napíše hádanku. Bankovky se vloží do společného sáčku a jeden po druhém se vyndají. Každý musí hádat, kdo to je. Jeden po druhém najdou osobu, o níž je tato hádanka. Na konci si s nimi můžete promluvit a položit dvě otázky: „Kterou hádanku máte nejraději a proč. Druhá otázka: "Co jste se o sobě navzájem dozvěděli?"

"Ztracené jméno"

Kluci stojí v kruhu. Vedoucí přistoupí k jednomu dítěti a pozdraví ho podáním ruky. Zároveň vedoucí řekne dítěti své jméno a dítě řekne vedoucímu své jméno. Tak si mění jména. Například: moderátorka Vasya, dítě Svety. Po podání ruky je vůdcem Sveta a dítětem je Vasya. Všechny ostatní děti to dělají. Cílem je najít své jméno. Ten, komu se jeho jméno vrátilo, ze hry odchází.

"Eastern Bazaar" (hra je docela hlučná a dlouhá)

Každé dítě dostane 4 (i když pokud je dětí hodně, můžete vyrobit méně) malé kousky papíru. Na všechny čtyři papírky děti napíší své jméno (pokud se jména opakují, pak můžete něco doplnit, příjmení, přezdívky atd.). Poté se všechny kousky papíru vloží do něčeho (čepice, krabice) a smíchají se. Poté každé dítě opět dostane 4 papírky se jmény ostatních dětí. Cílem je najít všechny vaše papíry. Je jen na nich, jak se kluci „dostanou“ ke svým papírům. Může to být výměna, dárek, obecně, cokoli vám vaše fantazie dovolí. Můžete si také vytvořit časový rámec a poté odměnit osobu, která nasbírala nejvíce papírků, svým jménem.

"Túra"

Vedoucí sestaví tým, se kterým se vydá na túru. Všechny děti stojí v kruhu. Vedoucí řekne své jméno a co si s sebou na túru vezme. Po něm zase každé dítě řekne své jméno a co si s sebou bere. A moderátorka se rozhodne, zda to vezme nebo ne. Výběr probíhá následovně: pokud dítě pojmenuje to, co si vezme s sebou, stejným písmenem jako své jméno, jde na túru. Na závěr se můžete zeptat, zda chlapi uhodli, na jakém principu vedoucí vzal/nevzal dítě na túru. Například: Sveta je saně, pak ji přirozeně vezmou na túru, ale pokud je Vasya jídlo, pak ne.

já nikdy

Hraje se, když se lidé teprve seznamují. Každý natáhne otevřenou dlaň dopředu a střídavě říká, že to nikdy nedělal. "Nikdy jsem holku neštípal do zadku." Ten, kdo štípne, ohýbá prst. "Nikdy jsem neskákal s padákem." Pokud skočíte, ohnete se. A tak dále, kdo ohnul pět prstů, je vyřazen, zbytek se o sobě dál dozvídá zajímavá fakta.

Kdo se mnou půjde na túru?

Dobrý způsob, jak se navzájem poznat a zapamatovat si navzájem svá jména. Moderátorka dává pokyny: jdeme na túru, každý by si měl vzít něco s sebou. Ale může to být užitečné nebo ne, a podle jakého kritéria to určíme, je záhadou

To znamená, že byste se měli představit a pojmenovat položku takto:

  • Jmenuji se Péťa, na túru si s sebou beru stan.
  • Jmenuji se Anya, vezmu si s sebou na túru... sekeru.
  • Ne, Anyo, nech ho doma, to se nehodí
  • Jmenuji se Vika, vezmu si kolo na výlet.
  • Skvělé, Vika, jdeme

Každý si udělá rande s konkrétní osobou na konkrétní hodinu, poté vedoucí ve vytvořených dvojicích pojmenuje čas a téma k diskusi.

Čistič ulic.

Hráči mají omezený čas (pět minut), aby nasbírali co nejvíce informací o dalších třech lidech ve skupině. Po uplynutí času moderátor náhodně vybere tři lidi a položí jim tři otázky, o kterých byly shromážděny informace. Otázky jako: "Kdy má narozeniny?", "V jaké části města žije?" atd. Pokud respondent neodpoví, stane se hostitelem a znovu spustí hodiny.

Během průzkumů se lidé nemohou opakovat. Hra končí, když všichni mluvili s každým.

Předkládám Vaší pozornosti 3 kvalitní cviky, které lze s úspěchem využít při školeních prodeje nebo vyjednávání.

Tato cvičení jsou různá, nejsou si vůbec podobná. A doporučuji vám cvičit. Pamatujte na typy cvičení, které jsme probrali v předchozích číslech:

A určete, k jakému typu každé z níže uvedených cvičení patří.

1. Cvičení pro trénink „Orientální bazar“

Čas: 15–25 min., dle počtu účastníků.

Velikost pásku: od 10 do 25 účastníků.

Popis cvičení:

Jaké asociace se vám vybaví, když zmíníte výraz „orientální bazar“? (výkřiky, smlouvání, vůně jídla a koření, zmatek barev, čilý obchod).

Úžasný! Za pár minut ty a já založíme takový východní trh. Ale nejdřív se musíme připravit."

Každý účastník obdrží osm malých papírků (nálepek). Na každý papír napište čitelně své jméno a každou poznámku s textem uvnitř několikrát přeložte tak, aby vaše jméno nebylo vidět. Účastníci položí připravené poznámky na stůl (je lepší je umístit do barevné krabice). Smíchejte hromadu poznámek.

"Teď půjdeme ty a já na východní trh." Každý se střídavě přibližuje k diapozitivu a vytahuje 8 papírků. Během následujících 5 minut budete muset prostřednictvím přesvědčování, hádek a výměny najít a vrátit všech osm kusů papíru s vaším jménem. První dva kupující, kterým se podaří nejrychleji nakoupit „vzácné zboží“ (8 papírků se svým jménem), přistoupí ke školiteli a budou považováni za vítěze.

Může být velmi užitečné nahrát „bazar“ na video, aby pak účastníci mohli zvenčí vidět své vlastní a cizí strategie chování ve cvičení.

Diskuse ke cvičení:

  • Otázka pro vítěze: Co vám umožnilo splnit úkol tak rychle?
  • Otázka pro všechny účastníky: Jakou taktiku jste použili při vyjednávání? (možné taktiky: aktivní hledání, čekání, aktivní výměna, snažil se oklamat partnery, snažil se oslovit celé publikum najednou atd.)
  • Jaké závěry lze vyvodit, použijeme-li vše, co bylo řečeno, na naši práci?

2. Cvičení pro školení „Prodej letadlo“

Čas: 15–20 min.

Velikost pásku: od 8 do 25 účastníků.

Popis cvičení:

Pro cvičení si trenér zavolá jednoho prodejce a 4-5 kupujících. Jdou do středu skupiny. Zbývající účastníci se stanou pozorovateli.

Pokyny pro prodejce: Jste prodejcem letadel. Vaše letecká show představuje letadla pro každý vkus. Kupcům nabízíte letadla, a jakmile uslyší vhodnou nabídku, kupující se k vám obrátí. To znamená, že kupuje letadlo. Nemůžete klást otázky kupujícím. Všichni kupující mají možnost koupit si letadlo.

Vašemaximální úkol: zajistit, aby se všichni kupující otočili (koupili letadlo).

Pokyny pro kupující: Jste potenciální kupci letadla. Můžete si koupit letadlo, pokud se vám nabídka líbí, a nemůžete si ho koupit, pokud se vám nabídka nelíbí. Zatímco prodejce mluví, vy stojíte zády k prodejci. Jakmile uslyšíte nabídku, která vám vyhovuje, otočíte se tváří v tvář prodejci.

Pozornost! Prodejce bude mít 3 minuty na prodej letadla.

Diskuse ke cvičení:

Po třech minutách trenér shrnuje:

  • Kolik kupujících se otočilo a „koupilo“ letadlo, kdo nekoupil letadlo a proč?
  • Dotazy na prodejce: Vyskytly se při prodeji nějaké potíže a proč? Jak byste mohli prodat letadlo rychleji?
  • Otázky pro kupující: proč sis nekoupil/nekoupil letadlo?

Tipy a doporučení z webu profesionálů:

1. Do rolí „nákupců“ a „prodejců“ je lepší volit aktivnější a sebevědomější účastníky, aby se mohli snadno postavit před skupinu. Můžete to zorganizovat nebo položením otázky „Pro další cvičení potřebujeme odvážné lidi, kdo je připraven?“ nebo výběrem konkrétních účastníků, kteří se již aktivně předvedli.

2. Role „prodejce“ v tomto cvičení je poměrně obtížná, nese většinu zátěže cvičení. Proto je důležité, aby trenér podporoval „prodejce“ a dbal na to, aby zaznamenal ty body, které efektivně provedl. Koneckonců, aktivní účastník, který nedostal dostatečnou podporu od kouče, riskuje, že se stane „obtížným účastníkem“.

3. Cvičení pro trénink „Je to pro vás důležité“


Čas
: 20–25 min.

Velikost pásku: od 8 do 20 účastníků.

Popis cvičení:

S jakými agresivními výroky klientů se setkáváte?

Dotazujte se ve skupině a zapište co nejvíce těchto tvrzení na flipchart.

Pro další cvičení se musíme rozdělit na dvě stejné skupiny. Vezměte prosím židle a umístěte je do dvou řad proti sobě. Sedni si.

Nyní si procvičíme práci s agresivními výroky. Budeme pracovat takto:

1. Účastníci sedící na židlích po mé levici. Každý z vás, adresovaný tomu, kdo sedí naproti, tvoří kritické nebo agresivní prohlášení (z těch, které byly napsány dříve);

2. Adresát musí prohlášení „zpracovat“ podle pravidel „Je to pro vás důležité“ a získat souhlas od agresora;

3. Poté se pravá řada postaví a přesune jednu osobu doleva a respondent se nyní stane autorem kritického nebo agresivního prohlášení adresovaného dalšímu účastníkovi sedícímu naproti.

Pravidla „Záleží na vás“.

Základní princip je tento: musíme vycházet z úvahy, že nám daný člověk sděluje nějaké informace o tom, čemu by se chtěl v budoucnu vyhnout (co je pro něj důležité). Proto je v reakci na kritiku nebo agresi užitečné jednoduše dát osobě vědět, že byla vyslyšena.

Např:

Fráze: "Vaše chování je poněkud vzdorovité!!!"

Odpověď-otázka: „Je pro vás důležité, aby se lidé v práci chovali v rámci obecně uznávaných mezí?

Odpověď: "Ano"

Když člověk řekne „ano“, míra agrese se sníží (a naopak). Úkolem není zvyšovat agresivní potenciál výroku, propagovat jej a převádět do konstruktivní diskuse o problému.

Diskuse ke cvičení:

  • Jak se cítíte při používání algoritmu „Je pro vás důležité“? Jak se cítí agresoři? U příjemců?
  • Co bylo těžší, být agresivní nebo uhasit agresi?
  • Kde v naší práci můžeme tento algoritmus použít?

Pro správné zpracování fráze je důležité:

  • Pochopte, co bylo v člověku, co ho přimělo takto reagovat
  • Mluvte o obecném předmětu stížnosti: ne o barvě kravaty, ale o stylu oblečení; ne o konkrétním plnění, ale o závazku vůči partnerům; atd.
  • Mluvte pouze pozitivními slovy: jakékoli negativní částice musí být odstraněny, žádné...; slova s ​​negativním zvukem by měla být nahrazena antonymy, například stojí za to nahradit „nebýt nedbalý“ za „být čistý“ atd.
  • Nemluvte o sobě, ale o lidech obecně. Ne „abych to udělal já“, ale „aby to udělali zaměstnanci...“. Ne „Jsem hlasitý“, ale „lidé měli pravdu“ atd.

Tak:

Ať tato cvičení přinášejí radost vám i účastníkům vašich tréninků. Doporučuji si procvičit a zamyslet se nad následujícími otázkami:

  1. Jaký typ je každé ze tří cvičení?
  2. Jsou mezi nimi smíšené typy?
  3. Jaký je trenérský cíl pro každé cvičení?
  4. V jakém bodě tréninku by měl být každý cvik proveden?

Tipy najdete v našich předchozích vydáních:

A správné odpovědi na tyto 4 otázky a moje odborná doporučení budou v příštím čísle newsletteru, které vyjde přesně za týden.

S pozdravem,
Šéfredaktor odborného portálu pro trenéry Obchodní trenér, autor a moderátor oblíbeného kurzu "Školení trenérů"
Olga Paratnová
http://www.paratnova.ru

Pro nejlepší cvičení pro trénink doporučujeme jedinečné koučovací techniky:

  • Tréninkové cvičení "Million Euro"

    Zajímavé, bohaté na závěry cvičení pro trénink stanovení cílů, úspěch nebo tréninky osobního růstu.

    Toto cvičení „pro školení rozvíjí v účastnících smysluplný postoj k cílům, které si stanoví, pomáhá je naléztty inspirativní cílekteré člověk skutečně buderadostně realizovata oddělit tyto cíle od umělých, uložených cílů nebo přechodných cílů. Díky zajímavé legendě je cvičení „Million Euro“ vždy živé, účastníci školení jsou vysoce zapojení a energie a zájem účastníků stoupá. A motivujte účastníky školení k dosažení vlastních cílů!

    Posuďte sami, Objem tréninkové příručky ke cvičení: 8 stran.

  • RPG "Slalom"

    Krásné a efektivní cvičení „Slalom“ ozdobí každého školení pro manažery, stejně jako školení v oblasti prodeje, vyjednávání nebo komunikace.

    Cvičení vám umožní přestat volání schopnost účastníků efektivně a harmonicky vyjednávat v omezeném čase, schopnost stanovit si priority a rychle se rozhodovat. Cvičení pomůže nejen aktivovat tvůrčí potenciál skupiny, ale také maximalizovat její pozornost pro další trénink.

    Představujeme vaší pozornosti exkluzivní trenérský manuál cvičení popisující všechna úskalí jeho realizace, všechny koučovací jemnosti a nuance.

  • Úspěch


    Světlé a živé
    zahřívací cvičení, zaměřené na zvýšení energie, aktivity a zapojení účastníků školení. Díky úzkému kontaktu a fyzické interakci podporuje rychlou vytvoření důvěry a pozitivní atmosféry ve skupině.

    Důležité je, že cvičení je již ve fázi přípravy spouští aktivní rozdělení rolí ve skupině, identifikace vůdců. Záměrné časové limity zvyšují vnější a vnitřní dynamiku. Kreativní úkol podporuje kreativitu a nápadité myšlení.

    Cvičení je perfektní pro téměř všechny typy školení. Změnou pouze tématu úkolu jej trenér může použít jako rozcvičku a úvod k hlavnímu tématu školení, minipřednášce nebo hlavnímu cvičení. Nejčastěji se však toto cvičení používá při tréninku vedení, tréninku sebevědomí, tréninku osobního růstu, tréninku úspěchu a tréninku vztahů.

    Cvičení s sebou nese i malou sémantickou zátěž. V důsledku jeho implementace účastníci jasně vidí rozdíl ve vnímání stejných pojmů různými lidmi, což jim dává větší motivaci pochopit, co to pro ně osobně znamená, a pro školitele - možnost vést skupinu k požadovanému tématu.