Заняття з ліплення «Золота Хохлома. Пластілінографія з дошкільнятами "хохломские візерунки" Конспект заняття по ліпленню хохлома


Щоб користуватися попереднім переглядом презентацій створіть собі аккаунт (обліковий запис) Google і увійдіть в нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Гжельская і хохломская тарілочки в техніці пластилінової розпису МБОУ «ЗОШ №8 Виборг» Капустіна Тетяна Миколаївна

Пластилін - просто унікальний матеріал, він настільки м'який і пластичний, що не тільки ліплення, а й малювання їм - задоволення! У цьому майстер-класі по творчому розвитку дитини я покажу навіть не малювання, а справжнісіньку розпис пластиліном. І зробимо красиву і ошатну пластилінову тарілку «під хохлому» або «під гжель»

Матеріали: Пластилін, паперова або пластикова тарілка, лак, стеки Приступаємо до роботи Робимо фон. Розмазує по тарілочці чорний (синій) пластилін тонким шаром. Вузьку смужку по краях робимо контрастною - жовтою (білої)

Стеком або олівцем наносимо контур майбутнього малюнка. Це може бути все що завгодно! Ми робимо характерні для хохломи (гжелі) рослинні мотиви

Беремо кольоровий (білий) пластилін і поступово наносимо його на малюнок, «заповнюючи» намічені контури

Точно також заповнюємо весь намічений малюнок пластиліном різного кольору

Коли малюнок готовий, стеком або олівцем додаємо деталі - прожилки в листочках. Покриваємо тарілку водно-акриловим лаком і залишаємо сушитися. Тепер вона стане блищати як справжня гжельська або хохломская!

А ось і наші роботи! Блакитне диво!

Тарілочки «під хохлому»

Пробуйте і у вас все вийде!


По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Оформлення пластикової тарілочки в техніці «Декупаж» - заняття в гуртку "Очманілі ручки"

Цілі: Виховання особистості творця, здатного здійснювати свої творчі задуми в області різних видів декоративно - прикладного мистецтва. [[( "Type": "media", "view_mode": "media_large", "fid": "379 ...

Мета: сприяти естетичному сприйняттю й оцінці учнями хохломського розпису в оздобленні різних предметів бита.Планіруемие результати: Особистісні: розвивати образне мислення в учнів, а також ...

Асель Кудьярова

мета: Продовжувати розширювати уявлення про народне промислі « Хохлома»

за допомогою нетрадиційної техніки образотворчого мистецтва, як пластілінографія.

завдання:

Закріплювати знання про елементи хохломського розпису;

Виховувати любов до російського декоративного творчості;

Розвивати уміння бачити красу в створеному зображенні;

Ознайомити з нетрадиційною технікою « пластілінографія» ;

Розвиває дрібну моторику рук.

Методи і прийоми:

Бесіда, питання по темі, показ ілюстрацій.

Матеріали, необхідні для роботи:

вироби хохломського розпису, Тарілки, вирізані з чорного картону, шматочки червоного і жовтого пластиліну, Серветка для рук, стека, дошка для розкачування пластиліну;

Я вважаю, що дуже важливо виховувати у дітей любов до народної творчості. Мені подобаються дуже вироби з хохломського розписом. Попередньо з дітьми проводилися різні пізнавальні бесіди про хохломских виробах. Також дітки розглядали вироби та альбоми декоративно-прикладного мистецтва, особливо про хохломе.

Я вирішила зробити з вихованцями щось цікаве. І вирішила зобразити хохломського візерунок на тарілочці, Вирізаної з чорного картону, з допомогою пластиліну червоного і жовтого кольору. І ось що нас вийшло.



Діткам дуже сподобалася створювати малюнок в техніці " пластілінографія", У всіх після заняття був гарний настрій.

Публікації по темі:

Художньо-естетичний розвиток. Конспект безпосередньо-освітньої діяльності «Золота хохлома» Мета: розвиток інтересу дітей до народного декоративно - прикладного мистецтва; художньої творчості в декоративному малюванні. Завдання :.

Конспект заняття «Золота хохлома» (старша група) Мета: Ознайомлення дітей з різними видами народного декоративно-прикладного мистецтва (хохлома). Завдання: Освітні: продовжувати знайомити.

«Золота хохлома». Конспект НСД по освітній галузі «Художня творчість» Тема: «Золота хохлома» Програмний зміст: Освітня галузь «Пізнання»: закріплювати і розширювати знання дітей про народній художній.

Конспект НООД «Чудо чудное, диво дивне - золота хохлома» Конспект НООД «Чудо чудное, диво дивне -Золота хохлома» Склала Муравйова М. А. Види дитячої діяльності: пізнавально -дослідна.

Конспект ОД з дітьми старшого дошкільного віку «Золота хохлома» Конспект ОД з дітьми старшого дошкільного віку в рамках проектної діяльності на тему: «Золота Хохлома» Мета: Продовжувати виховувати.

Конспект заняття для підготовчої групи «Золота Хохлома» Програмне зміст: Ознайомити дітей з хохламской розписом, її історією, дати зрозуміти для чого служить розпис. Вчити дітей бачити і виділяти.

Конспект заняття в старшій групі «Золота хохлома» «Золота хохлома» Програмний зміст: -знайомство з розписом на виробах Хохломи; -Вчити виділяти елементи візерунка Хохломи (листок, ягідка ,.

Пластілінографія "Золота Хохлома". Майстер - клас з покроковим фото.


Часовских Світлана Олегівна, вихователь МДОУ № 98 М.О. Люберецький район п. Жовтневий
призначення:виготовлення пластілінографіі для зразка.
мета: Виготовлення роботи в стилі хохломской розпису.
завдання: Ознайомити дітей з художнім народним промислом - хохломской розписом, розглянути її елементи.
Закріпити навички роботи з пластиліном.
Вчити самим складати візерунок з елементів хохломського розпису.
Виховувати любов і повагу до наших російським традиціям.
Розвивати дрібну моторику рук.
Розвивати композиційні навички.
матеріали:пластилін восковий, картон, стека, олівець або ручка без стрижня.


Хохломская розпис - це яскраве самобутнє явище російського народного декоративно-прикладного мистецтва. Цей традиційний художній промисел виник в XVII столітті в Нижньогородській губернії і отримав свою назву від великого торгового села Хохлома, куди на торги звозилися всі дерев'яні вироби.
Спочатку хохломская посуд виготовлявся при монастирях і призначалася для царського двору. Згодом, коли на ринках з'явилася конкуруюча з хохломской дешева металева і фаянсовий посуд, незвичайне забарвлення семенівських виробів забезпечувала їх популярність і збут.
Так в XIX в. хохломскую посуд можна було зустріти в будь-якому куточку Росії, а також в Персії, Індії, Середньої Азії, США та Австралії. Після Всесвітньої виставки 1889р. в Парижі різко збільшився експорт хохломских виробів ...
У 1916р. в г.Семенов була відкрита Школа художньої обробки дерева, перші випускники якої на чолі з Г.П. Матвєєвим організували невелику артіль (1931р.), Яка переросла згодом у велике виробниче об'єднання Ордена «Знак Пошани» «Хохломская Розпис».
З середини 1960-х рр. і по теперішній час підприємство «Хохломская Розпис» є найбільшим виробником художніх виробів з дерева з хохломской розписом. Завдяки талановитому колективу зберігаються і примножуються традиції древніх майстрів. А місто Семенов по праву вважається столицею Золотої Хохломи.
Візерунки хохломская розпис містять в собі три основні кольори: червоний, чорний і золотий, допоміжними квітами, що вживаються в невеликих кількостях, є зелений і жовтий. Розпис наноситься майстрами цієї справи - пензлем від руки без попередньої розмітки. Існують два основних види хохломського розпису: "верхова" (червоним і чорним кольором на золотистому тлі) і "під фон" (золотистий малюнок на кольоровому тлі). До "верхової" розпису прийнято відносити традиційну "травку" і орнамент "під листок". "Травка" - це розпис, що включає зображення травинок, гілочок, написаних червоною і чорною фарбою на золотому фоні. Розпис "під листок" складається в зображенні овальних листочків, ягідок, розташованих зазвичай навколо стебла. Розпис "під фон" будується на великому золотистому малюнку, на червоному або чорному тлі.


В наш час, багато умільці почали використовувати техніку різьблення по дереву - хохломская розпис. Малюнки такого стилю відображають не тільки у вигляді різьблення, але і в вишивках, декупажу, розпису по склу тощо І, можна помітити, що цей стиль дуже навіть добре влився в наше життя. Він прекрасно гармонує з усіма техніками рукоділля.

Покрокове виконання роботи.

Візьмемо лист картона.На ньому в довільному порядку розташуємо серединки великих квітів з червоного пластиліну, я зробила три.


Додаємо жовту і червону горошинку.


Беремо жовтий пластилін, робимо невелику крапельку і надаємо їй форму пелюстки, на кожну квіточку я зробила по 6 пелюсток.


Викладаємо навколо серединки.


Якщо все сподобалося. починаємо притискати пелюстки і стеком сильніше притискати, завдаючи візерунок.


Тоненькими ковбасками ліпимо гілочки, розташовуючи їх на картоні в довільному порядку.


Ліпимо листочки з крапельки пластиліну, надаємо йому форму, не завдаючи малюнка.


Маємо в своєму розпорядженні на гілочках, притискаємо і стеком прорисовуємо прожилки, придавлюючи сильніше листочок до картону.


Додаємо маленькі листочки, заповнюючи простір якомога більше.


А тепер зробимо маленькі квіточки, які складаються з горошин червоного і жовтого цвета.располагаем їх на візерунку.


До серединці додаємо чорну горошинку, а жовті пелюсточки Придавлюємо олівцем або ручкою без стрижня.


Додамо до нашої роботи ще листочків і гілочок (за бажанням). Наша робота готова.

МУНІЦИПАЛЬНЕ БЮДЖЕТНА ДОШКОЛЬНОЕ освітні установи
«ДИТЯЧИЙ САДОК« КОЛОБОК »С. Перова» СИМФЕРОПОЛЬСКОГО РАЙОНУ
РЕСПУБЛІКИ КРИМ

конспект

безпосередньо освітньої діяльності

Тема: «Золота хохлома»

Освітня область: «Художньо-естетичне

розвиток »

підготувала вихователь

Старшій логопедичної групи

МБДОУ «Дитячий садок« Колобок »

С. Перово », Сімферопольський район

Кононова Тетяна Віталіївна

завдання:

освітні: продовжувати знайомити дітей з хохломской розписом, вчити зображати елементи розпису за допомогою пластиліну, використовуючи шаблони, правильно користуватися інструментом - стеком, закріпити прийоми розкочування і скочування;

Розвиваючі: розвивати почуття композиції, вміння красиво розташовувати візерунок на заданому силуеті, сенсомоторіку - узгодженість в роботі очей і рук, творче мислення, фантазію, увагу;

виховні: виховувати інтерес до народних промислів і традицій, взаємоповага, бажання працювати спільно;

матеріал: воскової пластилін жовтого, зеленого і червоного кольорів, заготівля панно з чорного картону, стеки, дошки для ліплення, шаблони листів, квітів і птиці, аудіозапис російських народних пісень «Ой, горобина кучерява», «Горобина», мелодії з коломийками про Хохломе, експонати ярмарки народних умільців з Гжели, Жостово, Хохломи.

Попередня робота: читання віршів про народні промисли, розглядання альбомів з елементами народних розписів / жостовской, гжельской, хохломського /, розучування прислів'їв про працю, народних частівок, виконання налепов і гілки горобини - КРИУЛЯ з жовтого воскового пластиліну;

Словникова робота: пластілінографія, панно, Хохлома, Гжель, Жостово; Безпосередньо освітня діяльність.

Діти входять в групу і стають півколом, вітаючи гостей: «Ласкаво просимо, гості, дорогі!»

1.Вхожденіе в ігрову ситуацію.

Вихователь звертає увагу дітей на красиво прикрашену групу в народному стилі.

Хлопці, подивіться, яка незвичайна обстановка в нашій групі. Сьогодні тут у нас - ярмарок виробів народних промислів.

А хто знає, що таке народні промисли? / Відповіді дітей /

Вірно, здавна доброю славою в народі користувалися хороші умільці, які виготовляли, а потім розписували гарний посуд, предмети побуту. Як про таких майстрів говорили?

-"Майстер на всі руки!"

Правильно, зараз я прочитаю вам загадки, а ви спробуйте відгадати, про які види народних розписів йдеться.

Діти сідають на килим. Вихователь загадує загадки про видах народного розпису.

* Білі ромашки

На таці завдали

Троянди, маки, незабудки

У чорному полі розквітли. / Жостовская розпис /

Вихователь виставляє на мольберт картинку із зображенням вироби в стилі жостовской розпису.

Молодці, хлопці, а чому ж Жостовская розпис відрізняється від інших розписів? / Відповіді дітей /

Так, дійсно квіти, які розташовуються на чорному тлі, відрізняють цю розпис від інших. Наступна загадка.

* Цей посуд просто чудо,

Синій колір біжить всюди,

І народжується узор-

Відірвати не в силах погляд. / Гжельская розпис /

Виставляється картинка з зображенням гжельской розпису.

Хлопці, згадайте, чому народні умільці з міста Гжель вибрали саме синій колір для своєї розпису? / Відповіді дітей /

Остання загадка, слухайте уважно.

* Всі листочки як листочки

Тут же кожен - золотий,

Красу таку люди називають ... / Хохломой /

Хлопці, а які елементи хохломской народного розпису вам відомі? / Відповіді дітей /

Є види розписів, про яких можна сказати одним словом. Наприклад, Гжель називають блакитний тому, що в ній багато блакитного кольору, а як би ви одним словом сказали про Хохломе? Яка вона? / Золота /

Хлопці, а давайте зробимо з вами осінні подарунки для ваших батьків з мотивами цього розпису, адже в Хохломе так багато золотих осінніх фарб. Це чудові панно - картини, які можна повісити на стіну. Давайте повторимо це слово. Аліна повтори, будь ласка, це слово. Виконаємо ми нашу розпис не фарба, а за допомогою воскового пластиліну. Ця техніка називається «пластілінографія». Давайте повторимо це слово. Індивідуальні відповіді.

А ви знаєте, що народні умільці працювали не тільки по одному, а й по двоє, по троє, щоб допомагати і доповнювати один одного. Давайте і ми спробуємо зробити панно в парах. У мене скринька з фішками, беремо фішку і сідаємо за стіл з таким же кольором. Проводиться інтерактивна гра «Знайди пару». Діти займають свої місця. Вихователь розповідає і показує покрокове виконання роботи.

Зверніть увагу, що ми з вами вже почали оформляти панно на попередньому занятті? Що ми з вами вже зробили? / КРИУЛЯ /

Спочатку я буду робити птицю. Для цього, візьму пластину жовтого кольору, покладу зверху шаблон птиці, обведу і виріжу за допомогою стеки, прикріплений на середину кола. Потім, виріжу листочки, прикріплений на гілку горобини. Далі візьму кульку з червоного пластиліну і розкачати тонкий валик прямими рухами руки, стеком наріжу однакові брусочки, скачати ягоди горобини, прийомом притискання прикріплений на панно. Потім, використовуючи шаблон, виріжу квіти з жовтою пластини і теж прикріплений на панно. І в завершенні роботи, прикрашу птицю, зробивши крило з шаблону листочок, пір'я, листя і ягоди горобини за допомогою стеки. Ось яке гарне панно вийшло.

А тепер, перш ніж приступити до роботи, давайте повправлятися наші пальці.

2.Проводітся пальчикова гімнастика «Листя горобини»

Листя горобини тихо кружляють / стискати і розтискати кулаки рук/

Листя під ноги тихо лягають / кругові обертання кистями рук /

І під ногами шарудять, шелестять / розтирання долонь прямими рухами /

Ніби знову закрутитися хочуть / почергове з'єднання пальців /

Хлопці, спочатку ви повинні будете домовитися, хто які елементи буде вирізати, а якщо однакових елементів декілька, наприклад квіти, листя і ягоди горобини, їх вирізати і ліпити можна разом.

чого ви почнете роботу?

Потім що потрібно зробити?

Чим прикрасите роботу?

Діти починають працювати. Звучать російські народні пісні. Після закінчення роботи, діти виходять зі своїми панно, вішають на мольберт, щоб показати гостям.

Заключна частина.

Подивіться, які гарні панно у вас вийшли.

А які панно вам сподобалися найбільше? Чому?

Ми з вами знаємо, що на ярмарку співають частівки. Порадуємо наших гостей?

Діти вишиковуються півколом і співають частівки.

* Осінь, осінь все сама

Ховає злато в засіки

Ну, яке це злато?

Все суцільна Хохлома!

* Хохлома, так Хохлома

Розмалюю всі будинки

А потім на вулицю,

Півня і курку!

* Бабуся діда до обіду

змушувала малювати

Адже в гарний посуд

Щи приємно наливати!

Ми вам гості на прощання

Скажімо дружно: «До, побачення!

Діти запрошують гостей подивитися експонати ярмарки.

ЧУДО-хохломи

Тема: Ложка «Чудо-хохлома».

вік: Діти старшого дошкільного та молодшого шкільного віку

Тип: Інтегроване заняття.

форма взаємодії: Групова, подгрупповие.

мета: Виготовлення ложки «Чудо-хохлома» в техніці пластілінографія.

завдання:

1. Виховувати інтерес і продовжувати знайомити дітей з народними промислами.

2. Вчити оформляти об'ємну площину елементами візерунка хохломського розпису, виконуючи роботу в техніці «пластілінографія».

3. Закріпити знання дітей про кольорову гаму і елементах хохломського розпису: ягоди, квіти, завиток травички.

4. Розвивати окомір, дрібну моторику рук.

Методи і прийоми:

Наочний (зразок готової роботи, зразки посуду, ілюстрації з елементами гжельской розпису, презентація).

Словесний (художнє слово, розповідь педагога).

Практичний (самостійне виконання роботи).

Матеріал для заняття:

шаблон ложки на цупкому картоні (червоного, золотого кольору)

отрисовка орнаменту

набір пластиліну (чорний, жовтий, червоний, зелений, білий),

зразки виробів хохломи і зразок готової роботи,

серветка,

бісер (жовтий).

мультимедійний проектор;

презентація PowerPoint «Чудо-хохлома».

Хід заняття:

1. Основна частина.

(Діти сидять в ігровій зоні на стільчиках. Перед ними педагог в російській народному святковому костюмі. Поруч стіл з різноманітним посудом хохломских майстрів (ложки, чаші, кухлі)).

Увага! Увага! Увага!

Відкривається веселе гуляння!

Поспішай, чесний народ,

Тебе ярмарок кличе!

На ярмарок! На ярмарок!

Поспішайте всі сюди!

Тут жарти, пісні, солодощі

Давно вас чекають, друзі!

Що душа твоя бажає -

Все на ярмарку знайдеш!

Всяк подарунки вибирає,

Без покупки не втечеш!

Гей, не стійте біля дверей,

Заходьте до нас скоріше!

Народ збирається -

Наша ярмарок відкривається!

Хлопці, у нас сьогодні в групі відкривається ярмарок. А ви знаєте, що це таке? Ярмарок - це великі торги, які влаштовують в одному місці і в один час з розвагами, розвагами. На ярмарок приїжджали що-небудь купити або продати свій товар. Ярмарок - це завжди свято, тому на ярмарок завжди одягали святкові наряди, щоб себе показати і інших подивитися.

На ярмарку завжди багато різноманітних товарів на будь-який смак. Кожен майстер розхвалює свої вироби, а особливо намагається продавець чудо-посуду, яка переливається на сонці, ніби золота:

На мій товар помилуйтеся,

Тільки не торгуйтеся!

Ложки золочені, візерунки кручені!

Налітайте, налітайте,

Купуйте, купуйте!

Ні виробів краше

Хохломи нашої!

Педагог: І дійсно, хлопці, подивіться як хороший посуд, прикрашена хохломського розписом (демонструє посуд). А хотіли б ви дізнатися, де народилася ця розпис? Отже, слухайте (Презентація «Чудо-хохлома»).

Презентація «Чудо-хохлома»

За старих часів люди їли з дерев'яного посуду. А в торговому селі Хохлома Нижегородського Заволжжя вправні майстри робили дерев'яний посуд і розписували її красивою розписом, відправляли в інші міста. Посуд ця подобалася людям своєю яскравістю, святковістю, візерунками. Чашки, ложки, ковші користувалися великим успіхом. Пізніше стали робити і дитячі меблі. З великим старанням роблять хохломчане свій посуд вже більше трьохсот років. Всі також багато вигадки і фантазії застосовують, придумують візерунки, які виглядають в навколишній природі. На хохломського посуді в'ється, паморочиться травичка-билина, а з неї визирає ягідка: смородина, горобина, малина і полуниця, або дивовижні квіти і птахи. Малювали Хохлому червоними, зеленими, чорними і золотистими фарбами, іноді додавали коричневий і оранжевий. Очей не відвести від яскравої хохломського посуду!

Як чарівниця - жар-птиця

Не виходить з розуму

Чародійка-майстриня,

Золота Хохлома.

І багата, і красива

Гостю рада від душі.

Кубки, чаші і ковші,

І чого тут тільки немає:

Грона вогненних горобин,

Маки сонячного літа

І ромашки луговину.

Все увібрала, немов пам'ять:

Зір червоні промені

І візерунчастий орнамент

Древнесуздальской парчі.

А ярмарок в самому розпалі, ось уже і пісні чути, а веселі Петрушки зазивають народ покататися на каруселі.

Физкультминутка «Каруселі».

Ледве-ледве-ледве

закружляли каруселі

(Діти починають повільно рухатися)

А потім, потім, потім

Все бігом, бігом, бігом

(Темп мови і руху прискорюється)

Побігли, побігли,

Побігли, побігли,

Тихіше, тихіше, не поспішайте.

(Темп сповільнюється)

Карусель ос-та-а-ві-ті.

(Всі зупинилися)

Раз-два, раз-два,

Ось і скінчилася гра.

(Всі кланяються один одному).

2. Практична частина.

Педагог: Ось і ми з вами побували на ярмарку, повеселилися, людей подивилися, себе показали. Але повертаються зазвичай з ярмарки не з порожніми руками, а з товарами і подарунками. Ось і ми з вами з ярмарки привеземо хохломскую ложку. А розпишемо ми її не фарбами, а за допомогою пластиліну.

Етапи виконання роботи

Перед початком роботи слід з дітьми повторити елементи візерунка хохломського розпису (Презентація Слайд 17-21) (різні види ягід: полуниця, листя різної форми, декоративні квіти, завиток, травинки). Запропонувати розглянути посуд з хохломской розписом і зразок готової роботи, продумати композицію малюнка, при бажанні дитини використовувати інший елемент хохломського розпису).

Технологія виконання елементів:

травинки. Тонкі ковбаски зеленого (жовтого) кольору зі сплющеним (загостреним) зовнішнім кінчиком.

завиток. Розкачати тонку ковбаску з зеленого (жовтого) пластиліну, одним кінцем прикріпити до основної гілочці, поступово загортаючи інший край ковбаски по колу.

листочки. Розкачати зелену ковбаску, нарізати її на рівні частини, сплюснути у кожної кінчики з обох сторін, закріпити на поверхні, притиснувши до основи. За допомогою стеки намалювати на листочках прожилки.

Полуниця. Розкачати кульку червоного кольору, злегка натиснути на нього, щоб вийшла коржик, злегка сплющити ягоду з одного боку, прикласти до гілочці і зафіксувати на поверхні стаканчика близько основний гілочки. Розкачати тонкі ковбаски з зеленого пластиліну, розділити стеком на чотири частини: з трьох викласти на найширшій частині ягоди чашолистки, четверта з'єднує ягоду з основною гілочкою. Накатати дуже маленькі жовті горошини (або замінити жовтим бісером) - насіння, довільно розкидати по ягідці.

смородина. Розкачати ковбаску червоного (чорного) кольору, розділити стеком на частини, з яких розкачати пальчиком маленькі кульки - ягоди. З зеленого пластиліну зробити тонку ковбаску, закріпити одним краєм з основною гілочкою і по обидва боки розташувати парні ягідки і одну на кінці гілочки.

горобина. Розкачати дві тонкі ковбаски жовтого кольору і викласти з однієї довгу гілочку горобини. Іншу ковбаску розділити стеком на рівні частини і викласти з них під основний гілочкою силует грона. Розкачати ковбаску з пластиліну червоного кольору, стеком розділити на дрібні частини, з яких скачати кульки - ягоди, прикріпити на гілочку-гроно. Розкачати довгу зелену (або будь-якого іншого кольору) ковбаску, розділити на стовпчики і викласти з них складний листочок горобини (у кожного листочка є пара, і тільки один верхній листочок пари не має).

квіти. З білого пластиліну розкачати ковбаску, розділити її на п'ять частин, з яких накатати кульки. Розташувати пелюстки-кульки близько серединки, злегка розплющуючи на поверхні. Серединку потім заповнити жовтим бісером.

Самостійне виконання роботи

Беремо кольорову картонну заготовку і чорний шматочок пластиліну.

І покриваємо нижню частину ложки, розмазуючи пластилін рівним шаром по поверхні картону.

Приступаємо до формування листочків. Розкачуємо ковбаску.

Загострюємо з обох сторін і сплющуємо.

Робимо три листочка і маємо в своєму розпорядженні відповідно до композиції.

Формуємо два однакових кульки з червоного пластиліну.

Сплющуємо і загострюємо нижню частину.

Маємо в своєму розпорядженні на заготівлі.

Приступаємо до формування квіточок. Для цього розгортаємо

дві однакові ковбаски з білого пластиліну.

Ділимо її на п'ять рівних частин.

Катаємо кульки.

Маємо в своєму розпорядженні на ложці, формуючи квітку.

Сплющуємо, вдавлюючи в поверхню.

Приступаємо до роботи жовтим пластиліном.

Відрізаємо маленькі шматочки, формуємо тонкі ковбаски-джгутики.

Скручуємо джгутики, розташовуючи на поверхні відповідно до композиції або довільно.

Маємо в своєму розпорядженні по всій поверхні з тонких джгутиків кущики-травинки.

Також з джгутиків формуємо чашолисток, що складається з трьох або п'яти травинок і «хвостика».

За допомогою тонких ковбасок прикрашаємо верхню частину ложки.

«Оживляє» композицію, завдаючи прожилки на листочках.

Оформляємо серединку квіток.

Також за допомогою горошин бісеру в довільному порядку маємо насіння.

Ложка «Чудо-хохлома» готова !!!

Фізкультурна розминка «Бутончики»

(Виконується біля столів під час виконання роботи)

кожен бутончік

(Долоні з'єднати і руки підняти вгору над головою)

Схилитися б радий

(Нахили вліво - вправо, руки за голову)

Вліво і вправо,

Вперед і назад.

(Нахили вперед - назад)

Від вітру і спеки

(Кругові рухи тулубом вліво - вправо)

бутончики ці

(Руки за головою)

сховалися жваво

У квітковому букеті.

(Руки вниз, тримати поставу)

3. Заключна частина.

Педагог: У вас вийшло чудове виріб в стилі Хохломи, виконане незвичайним способом. Думаю, що ваші роботи теж користувалися б попитом на ярмарку. Цю роботу можна покрити лаком і подарувати як сувенір. А цієї ложкою (зразок роботи), ми прикрасимо наш куточок «Народної творчості». Спасибі вам, хлопці!

Список використаної темпетарути:

Давидова Г. Н. Пластілінографія - 2. - М .: Видавництво «Скрипторий. 2003 », 2011. - 96с.

Клієнтів А.Є. Народні промисли. - М .: Білий місто, 2002. - 48 с.

Хохломская розпис. Робочий зошит. - М .: Мозаїка-Синтез.

Вірш про ярмарок з сайту http://kidsclever.ru/