Конспект заняття з малювання «Снігурі прилетіли». Старша група. Конспект заняття з образотворчої діяльності в середній групі із застосуванням нетрадиційних методів малювання "Подивися - прилетіли снігурі!"


Конспект безпосередній освітньої діяльності з малювання в старшій групі: «червоногруді снігурі».

« червоногруді снігурі »

мета: Вчити дітей малювати снігурів.

завдання:

Поглиблювати знання про навколишній світ, про зимуючих птахів.

Уточнити уявлення дітей про зовнішній вигляд снігура, Його особливості будови, забарвлення.

Удосконалювати вміння дітей передавати в малюнку образ снігурів, Його характерні риси.

удосконалювати образотворчі навички та вміння.

Розвивати композиційні навички.

Виховувати дбайливе ставлення до птахів, доброзичливість, любов до природи.

попередня робота:

1. Спостереження за птахами на прогулянці.

2. Розгляд ілюстрацій зимуючих птахів.

3. Бесіда про зимуючих птахів, про необхідну їм допомогу їм в харчуванні.

4. Колективна аплікація «Птахи у годівниці».

5. Загадки, дидактичні ігри.

словникова робота: Зимуючі і перелітні птахи, снігур, червоногрудий, Оперення, забарвлення, Годівниця, зграя.

матеріали: Ілюстрації з зображенням зимуючих птахів, окремо снігура   на гілці в різних проекціях, гуаш, баночка з водою, кисті, серветки, тонований папір А4 блакитного кольору. Відео: « снігурі » . Аудіозапис співу птахів, твір П. І. Чайковського "Пори року. Березень ».

інтеграція освітніх   областей відповідно до ФГОС: Художньо-естетичне, пізнавальне, мовленнєвий, фізичний.

Хід безпосередньо освітньої діяльності.

Організаційний момент.

Діти стають в коло. На столах заздалегідь все підготовлено для малювання. вихователь показує ілюстрацію: «Зимуючі птахи».

вихователь:

Хлопці, яке зараз час року?

А хто взимку прилітає до нашої годівниці?

Як називаються ці птахи?

Чому їх так називають?

Відповіді дітей.

вихователь: Правильно, ці птахи не летять у вирій, а залишаються поруч з нами.

А будь зимуючих птахів ви знаєте?

Розгляньте картинки і назвіть птахів, які тут зображені(Ворона, горобець, сорока, голуб, дятел, сова.)

Вихователь показує наступні ілюстрації, на яких зображені снігурі.

чорний, червоногрудий,

Він у нас знайде притулок.

Чи не боїться він застуди.

З першим снігом тут як тут. (Снігур .)

Відповіді дітей.

вихователь: Правильно. це снігур. Давайте розглянемо його трохи краще. Снігур - дуже красиві птахи, Вони живуть зграйкою. Снігур трохи крупніше горобця, щільного складання. У неї чорно-сіра спинка, чорна шапочка, яскраво червона грудка.

який у снігура дзьоб? Правильно, міцний, товстий.

Для чого снєгірьов потрібен такий дзьоб? Правильно, щоб діставати насіння з шишок.

А чим ще може харчуватися снігур? Правильно, ягодами горобини, глоду.

А ви коли-небудь бачили таких красивих снігурів. Ось давайте подивимося разом ...

Ах, до чого мороз сердитий!

Кругом сніжок, сніжок ...

Снігур на гілочці сидить,

Снігур палає і горить,

Як маленький прапорець.

І сад, і гай, і пустир ...

Все в тихому зимовому сні.

Про що ти думаєш, снігур?

Іноді ці птахи прилітають ближче до людини в місто, так як їм не вистачає їжі. Вони дуже потребують нашої допомоги. І дуже вдячні тим, хто робить годівниці і насипають зернятка, насіння, насіння, крихти хліба.

Вихователь. Як ви думаєте, кого ми сьогодні будемо малювати. Правильно сьогодні ми з вами будемо малювати снігура.

вихователь: Наш снігур   буде сидіти на гілці горобини. Для цього нам потрібно взяти коричневу фарбу, Пензлик. І акуратно намалювати гілочку, На якій міг би розташуватися наш снігур(Показ вихователя). А щоб, наша пташка не була голодною ми намалюємо ягідки горобини, і снігур   зможе поласувати ними.

які красиві   гілочки у вас вийшли! І скоро на них прилетять снігурі. Але спочатку, давайте з вами пограємо.

пальчикова гра : снігурі

Раз два три! Раз два три!

прилетіли снігурі ( «Великі» пальці зчеплені, помах пальцями).

Грудки показали (одну долоню охоплює інший).

Ягід подзьобали (постукування одним пальцем по долоні).

Стрибали по гілках (постукування пальчиками по долоні).

Над тулубом чорної фарбою малюємо голівку так, Щоб вона трохи перекривала тулуб, так як шия у снігура дуже коротка(Показ вихователя).

Тепер ви повинні вибрати, як ви намалюєте своїх пташок. Снігур   може дивитися на вас, може сидіти боком, а може навіть розпушити крильця.

Для цього вихователь показує всі три можливих варіанти.

вихователь: Ми малюємо хвіст середньої величини двома широкими лініями і крильця. Вони підняті вгору, якщо пташка випурхнула, і притиснуті до спини, якщо сидить. Якщо ж вона сидить боком, ми малюємо тільки одне крильце.

Виконується самостійна робота. Звучить твір П. І. Чайковського "Пори року. Березень ».

вихователь: Молодці. Тепер дрібні деталі.

Спочатку дзьоб. Він короткий і товстий, чорного кольору. Дзьоб ми малюємо короткими мазками, а якщо він відкритий - то двома мазками.

Очі трохи вище, світлої фарбою, Кінчиком пензля.

Молодці, а тепер давайте закінчимо наші картини снігопадом. Для цього ми пограємо, нам потрібна пензлик і біла фарба. виконуємо:

Пензлик візьмемо ось так: (Рука спирається на лікоть, пензлик тримати трьома пальцями, вище металевої частини).

Це важко? Ні, дрібниця.

Гордо, немов королева,

Пензлик пішла стусаном,

застукала «Каблучком».

вихователь: Изображаем снігопад, трохи снігу   покладемо зверху на гілку горобини, і на самі ягоди.

Молодці! чудові снігурі вийшли у вас! З ваших робіт ми зробимо виставку, щоб батьки змогли подивитися на ваші роботи.

Конспект заняття з образотворчої діяльності в середній групі із застосуванням нетрадиційних методів малювання "Подивися - прилетіли снігурі!"

Мета: Малювання в техніці стусана щетинистою пензлем.

завдання:

  • Вчити розфарбовувати птахів в межах контуру.
  • Розвивати дрібну моторику руки, естетичне сприйняття прекрасного.
  • Закріплювати характерні особливості зовнішнього вигляду Снігура.
  • Виховувати здатність до співпереживання зображуваним образам.

матеріал:

Папір А4 із зображенням силуету Снігура, який сидить на гілці горобини, гуаш червона і чорна, кисті щетинистий, ватяні палички, палітра, серветки, баночки з водою.

Попередня робота:

Спостереження за птахами, прилітають на ділянку, розгляд ілюстрацій, листівок із зображенням птахів, читання і розучування віршів про птахів.

Хід заняття:

Звучить музика Чайковського "Пори року". Хлопці, сьогодні ми з вами вирушаємо в зимовий ліс. Обережно в ліс входите, таємниці лісу не будите.

Як ви думаєте, чому так тихо в лісі? (Птахи не співають)

Чому не співають птахи? (Відлетіли у вирій)

Хлопці, я бачу тут птахів, значить не все полетіли. (На мольберті предметні картинки із зображенням зимуючих птахів)

Хлопці, яких зимуючих птахів ви знаєте? (Ворони, голуби, галки, синиці, сороки ....)

Молодці, хлопці, ви багато знаєте птахів. Що ж за птах намальована у вас на листочках? Хочете дізнатися? Тоді уважно послухайте загадку:

Чорнокрилий, червоногрудий
І взимку знайде притулок.
Чи не боїться він простуди-
З першим снігом тут як тут.

Правильно, діти, це снігур. А як відрізнити Снігура від інших птахів? (У Снігура червона грудка)

Снегірі- дуже красиві птахи, що живуть зграйкою. Давайте разом розглянемо снігурів. Птах ця трохи крупніше горобця, дуже щільного складання. У неї чорна шапочка, блакитно сіра спинка, чорні крила, чорний хвіст, у самців яскраво червона грудка, а у самок сіра.

Якого кольору дзьоб? Для чого Снігурові такий товстий і міцний дзьоб? (Щоб діставати насіння з шишок)

Зараз кожен з вас нехай розфарбує свого Снігура. Згадуйте, як ми малюємо щетинистою пензлем? (Набираємо трохи фарби, затичковиваем всередині контуру)   Будьте обережні, за контур ми не виходимо. Коли закончіте- промийте кисть і покладіть її на підставку.

Самостійна робота дітей.

Допомога дітям, у яких щось не виходить.

Молодці, хлопці! Ви все впоралися із завданням! А зараз давайте трохи відпочинемо.

Физминутку

Снігурі в лісі кружляють,
На галявину все сідають,
Має бути їм довгий шлях,
Треба пташкам відпочити.

І знову пора в дорогу, пролетіти нам треба багато.

Ось і ліс. Ура! Ура! Нам на гілочки пора.

Сповільнюємо, діти, крок. І на місці стій! Ось так.

А тепер ми сядемо дружно,

Нам ще працювати треба!

Діти, а на гілці якого дерева сидить снігур?

Як ви думаєте, навіщо снігур сіл на гілку горобини?

На гілці залишилося мало ягід. Давайте намалюємо багато ягід, щоб Снігурові вистачило на всю зиму. Візьміть ватяну паличку. Звідки ми почнемо малювати? Чому з верхніх гілочок? (Щоб не змазати малюнок)

Підсумок. (Рефлексія)

Молодці, хлопці! Дивовижні роботи у вас вийшли!

Вибігав скоріше подивитися на снігурів!

Прилетіли, прилетіли!
Зграйку зустріли завірюхи,
А Мороз Червоний Ніс
Їм рябінкі приніс ....

  Морозова Тетяна Володимирівна
  Конспект заняття з малювання в старшій групі «червоногруді снігурі»

НОД по малювання в старшій групі на тему: « червоногруді сніги

програмне зміст:

Поглиблювати знання про навколишній світ; продовжувати вдосконалювати вміння дітей передавати в малюнку образ птахів - снігурів; вчити пе-редавать характерні деталі, співвідношення предметів і їх частин за величиною, висоті, розташуванням відносно один одного.

Удосконалювати образотворчі навички та вміння, формувати ху-дожественного-творчі здібності.

Заохочувати творчу ініціативу.

Виховувати спостережливість, турботливе ставлення до птахів, доброзичливість, милосердя.

Устаткування і матеріали: Ілюстрації із зображенням снігура, Горобця, ворони і ін., Простий олівець, акварельні фарби, Баночка з водою, кисті, серветки, тонований папір блакитного кольору, малюнок, виконаний педагогом.

попередня робота: Спостереження за птахами на прогулянці, розгляд ілюстрацій, з'ясування будови птахів, читання оповідань В. Сухомлинського « червоногруді снігурі» , « Снігур - різьбяр» ; колективна ліплення «Птахи у годівниці»; дидактична гра: «Дізнайся за описом»

словникова робота: Домагатися від вихованців повних розгорнутих відповідей, введення в активний словник дітей червоногрудий, Зграя.

хід заняття

Організаційний момент "Подаруй посмішку"

Зібралися всі діти в коло.

Я твій друг і ти мій друг.

Міцно за руки візьмемося

І один одному посміхнемось.

Вліво - вправо повернемося

І один одному посміхнемось.

Вихователь. - Ой, хлопці, тихіше, тихіше, щось дивне я чую

Хтось до нас сюди поспішає

Влітає синичка з конвертом (Дитина з наголовником синички)

Синичка. Я весела синиця

І морозів не боюся.

Навіть в мінус двадцять п'ять

Люблю пісні співати!

Привіт, хлопці. Зима для вас лист передала.

Вихователь. Ось лист, незвичайне воно. Подивимося, що ж нам Зима сьогодні надіслала (Дістаю з конверта ілюстрацію із зображенням зимової природи).

Хлоп'ята, як ви думаєте, яку пору року тут зображено? (Зима)

А чому ви так вирішили? (Все кругом білим біло від снігу, На деревах немає листочків)

Дістаю наступну ілюстрацію, де зображені діти, насипати корм в годівниці.

Хто взимку прилітає до нашої годівниці? (Птиці)

Як називаються одним словом ці птахи? (Зимуючі)

Чому їх так називають? (Тому, що вони не відлітають у вирій, а залишаються поруч з нами)

Яких зимуючих птахів ви знаєте (Показую третю ілюстрацію)   Розгляньте картинки і назвіть птахів, які тут зображені (Ворона, горобець, сорока, голуб)

Молодці хлопці, згадали зимуючих птахів.

А тепер, уявіть, що ми з вами перетворилися у велику птицю, орла (Діти йдуть по колу, розмахуючи руками, як крилами).

А зараз ми перетворимося в маленьку пташку, синичку (Діти йдуть по колу, раставів руки в сторони і ворушачи пальчиками)

І ось, наші пташки, змахнувши крильцями, полетіли на свої місця.

вихователь: Є такі птахи, які прилітають до нас тільки замовити. А щоб дізнатися цю птицю відгадайте загадку:

чорний, червоногрудий,

Він у нас знайде притулок.

Чи не боїться він застуди.

З першим снігом тут як тут. (Снігур.)

А зараз ми з вами розглянемо цю дивовижну пташку (Показ слайдів).

1. снігурі   - це зимуючі птахи, які не відлітають восени в теплі краї. Весну і літо вони проводять в густих заростях північних лісів, а восени збираються в зграйки і прилітають в наші парки і сади.

2. Вони люблять клювати різні насіння, ягоди шипшини і горобини

3. Подивіться які вони красиві, Яскраві, схожі на яблучка з гілки.

4. У самочки снігура, Оперення більш світле, сіре, а самець яскравий, з червоною грудкою.

5. Давайте ще раз помилуємося на снігура, Дуже вже він красивий з червоною грудкою.

6-7. А тут ми бачимо, як можна намалювати снігура. Один розправив крила і хоче злетіти, а інші сидять на гілочці, притулившись один до одного.

8. А тут показано з яких частин складається тіло снігура і як його можна намалювати.

Вихователь. Сьогодні ми з вами будемо малювати снігура.

Вихователь показує ілюстрацію із зображенням цього птаха і проводить бесіду для уточнення і збагачення уявлення дітей про зовнішній вигляд снігурів. Обговорюють особливості будови тіла снігура:

овальне тулуб червоного кольору, Чорна, маленька злегка плеската чорна голова з гострим трикутним дзьобом, загострене різнобарвне крильце (зверху синє, знизу чорне з невеликими білими вкрапленнями, прямокутний чорний хвостик з невеликою виїмкою на кінці.

Пояснює спосіб виконання роботи, промовляючи з дітьми характеристику снігура.

Вихователь.

Беру простий олівець і роблю начерк. далі починаю малювати птицю фарбою, Широкими лініями. спочатку малюю червоною фарбою овальне тулуб. З одного боку, де грудка, - ширше, а де буде хвіст, - вже (Схоже на яйце).

Над грудьми чорної фарбою   малюю овальну голівку так, щоб вона трохи перекривала тулуб, так як шия у снігура коротка.

Тепер намалюю хвіст середньої величини двома широкими лініями і крильця. Вони підняті вгору, якщо пташка випурхнула, і притиснуті до спини, якщо сидить.

А який дзьоб у снігура? Правильно він короткий і товстий. Для чого снєгірьов   потрібен такий міцний і товстий дзьоб? (Що б діставати насіння з шишок). Очі - вище дзьоба, лапи короткі, розташовані ближче до хвоста. Дзьоб намалюю короткими мазками, якщо він відкритий - двома мазками. Снігур вже намальований.

Вихователь за допомогою питань закріплює послідовність способу зображення снігура.

Перед самостійною роботою проводиться

Физминутку

« снігурі»

Ось на гілках подивися, (Руками плескають себе по боках)

В червоних майках снігурі(Показують грудки)

розпустили пір'ячко (Руки злегка в сторони)

Гріються на сонечку (Шевельов пальчиками)

Головою крутять, вертять, (Повороти головою вправо, вліво)

Полетіти вони хочуть. (Біжать по колу, змахуючи руками)

Киш! Киш! Полетіли!

А потім на гілку сіли!

А тепер можна і приступити до роботи.

Діти самостійно малюють.

Педагог спостерігає за послідовністю виконання роботи, за допомогою питань уточнює назву форми, пропорційне співвідношення.

Хвалить тих, хто вніс в свої роботи додаткові елементи, наприклад, намалював Снігура в іншій позі, Змінив положення голови.

В кінці продуктивної діяльності вихованці викладають свої малюнки для просушування. Вихователь читає уривок з вірша

З. Александрової:

Де влітку співали зяблики,

Сьогодні - подивися! -

Як рожеві яблучка,

на гілках снігурі.

вихователь

Яку птицю ми малювали сьогодні? (снігура) .

Що робить снігур на малюнку? (Снігур сидить на гілці, Летить, клює насіння).

Молодці! Тепер в нашій групі   з'явилася ціла зграя снігурів. Які вони красиві і зовсім різні!

Вихованці розглядають хто, як намалював птахів: Крила розправлені - хоче злетіти; сидить на гілочці, що - то клює.

Діти вибирають найбільш цікаві роботи.

  ОКСАНА КОМІССІНА

Конспект безпосередньо освітньої діяльності з малювання в середній групі« снігурі» .

мета: Формувати вміння відображати в малюнку снігура. Уточнити уявлення про зовнішній вигляд снігура(Особливості будови, забарвлення). Викликати інтерес до малювання птахів на гілці. Виховувати допитливість, художній смак, інтерес до заняття малюванням.

Матеріали та обладнання: Папір А4, гуаш, пензлик для малювання.

попередня робота:

спостереження за птахами, прилітають на ділянку, розглядання зображень   птахів на ілюстраціях, фотографіях. Читання і розучування віршів про птахів, знайомство з силуетами різних птахів; бесіда з дітьми про зимуючих птахів, про те, як людина допомагає птахам узимку.

хід НСД

звучить музика: Спів птахів у лісі.

вихователь: Що ви чуєте?

діти: Звуки співу птахів.

вихователь: Дійсно спів птахів.

вихователь:

Червоногрудий, чорнокрилий,

Любить зернятка клювати,

З першим снігом на горобині

Він з'явиться знову.

діти: Снігур

вихователь:

Що за диво: В зимовий день,

Пожвавилася вся бузок.

Червоногруді грудочки,

Зашуміли як листочки.

Ніби червоних троянд букети,

На бузок закинув вітер.

Стайки дружних снігурів

Крихти їдять на ній.

Вова з маленькою Танюшкою

Пташкам зробили годівниці.

вихователь: Зима славиться своїми білими тонами. У білому царстві особливо виділяється яскравим забарвленням снігур   - співочий птах роду снігурів. Снігур   виглядає ошатним - він завжди в червоному. Лісові території особливо подобаються птиці, адже саме в лісі вона виводить пташенят. Снігур   за габаритами приблизно такий же, як горобець. Статура має щільне. природа наділила снігура дзьобом товстим, Широким.

восени снігурі   збиваються в невеликі зграйки і заселяються ближче до осель людей. Горобина і інші, що залишилися від щедрої осені ягоди - основна їжа снігурів взимку. Мандрують вони в зимовий час по паркам, садам, гаях і скверів в надії добути собі прожиток.

гнізда снігурі   будують на маленькі ялинки. Вони дуже хороші і дбайливі батькам. Харчуються вони ягодами і насінням.

особливість снігурів   полягає ще і в тому, що вони співають. Трель у них мелодійна, світла і чиста. Якщо виявитися в лісі вранці рано, до вуха може прозвучала приємна пісня снігурів. Співають не тільки самці, але і самки. Але ж у інших птахів цієї прекрасної особливістю володіють тільки самці.

вихователь: Подивіться, які снігурі? На що вони схожі? Якого кольору?

діти: снігурі красиві, Схожі на яблучка, червоні.

вихователь: Для чого снєгірьов   потрібен такий міцний і товстий дзьоб?

діти: Що б діставати насіння з шишок.

вихователь: Чим ще може харчуватися снігур?

діти: Засохлими ягодами горобини, личинками.

вихователь: Для чого вони прилітають в місто?

діти: У пошуках їжі.

вихователь: Як ми їм можемо допомогти?

діти: Розвісити годівниці

вихователь: Правильно, ми їх підгодовуємо, розвішуючи годівниці і насипаючи зернятка і насіння.

вихователь: Малювання Снігура ми почнемо поетапно. Як ви думаєте, з чого будемо починати малювання?

діти: З тулуба, голова, хвіст.

вихователь: Правильно, який геометричної форми і кольору тулуб снігура? Голова? Хвіст?

діти: Тулуб схоже на овал, червоного кольору, а голова кругла і чорна. Хвіст - трохи розширюється на кінці, схожий на трикутник.

вихователь: Подумайте, як розташувати птахів, щоб снігур   помістився на аркуші паперу. Але перш, ніж малювати, Ми трошки відпочинемо.

Физкультминутка « снігурі»

Ось на гілках подивися, (Руками плескають себе по боках)

У червоних майках снігурі. (Показують грудки)

розпустили пір'ячко (Руки злегка в сторони,)

Гріються на сонечку. (Шевельов пальчиками)

Головою крутять, вертять, (Повороти головою вправо, вліво)

Полетіти вони хочуть. (Біжать по колу, змахуючи руками)

Киш! Киш! Полетіли!

Звучить спокійна музика «спів снігура в лісі»

вихователь: А тепер приступаємо до роботи. Намагаємося працювати акуратно, щоб фарби не змішувалися між собою. Не забуваємо промивати пензлик. Що стосується труднощі, підказую деяким дітям по ходу заняття.

вихователь: Ось і закінчилося наше малювання. Які гарні снігурі у вас вийшли. Всі такі різні і прекрасні. Як називається птах, яку ми малювали? На кого вона схожа? Що є у птиці? І т. Д. В кінці заняття влаштувати виставку «Прилетіли снігурі» .









Ось які яскраві снігурі вийшли у хлопців!

Публікації по темі:

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності по З у неповній середній групі «Осінні листочки»   Мета: формування уявлень про осінь. Завдання: розвивати допитливість, творчу уяву, координацію рухів з промовою. вчити.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності з малювання в середній групі. Тема: «Чобітки для стоноги»   Програмне зміст: вчити дітей малювати прямі лінії зліва на право, кола складаються з двох півкіл, точки (малювати ватними паличками) ;.

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності з малювання в старшій групі «Горобина»   Тема: «Горобина» Програмний зміст: Виховувати естетично-моральне ставлення до птахів і рослин через зображення їх образів.

Мета: продовжувати знайомити з російським мереживом - народним промислом; закріплювати знання про вологодському мереживі; виховувати естетичне ставлення.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності в середній групі ПІБ автора Іванова Оксана Юріївна Місце роботи, посада Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад дитячий садок № 35 ,.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності з малювання «Повітряні кульки» (перша молодша група)   Конспект безпосередньо освітньої діяльності. Вікова група: 1 молодша Тема НСД: «Повітряні кульки». Провідна освітня.

Конспект безпосередній освітньої діяльності з малювання в середній групі   Тема: «Метелик» Програмні завдання: Формувати естетичні уявлення про те, як за допомогою різних матеріалів (ватних паличок).

Конспект відкритою безпосередньо-освітньої діяльності з малювання «Вечерний город»   Конспект відкритою безпосередньо-освітньої діяльності з малювання

Державна бюджетна дошкільний навчальний заклад дитячий садок комбінованого виду № 112 Адміралтейського району Санкт-Петербурга

конспект

Безпосередньо освітньої діяльності з малювання для середньої групи «Снігур на гілці» (малювання стусаном)

Виконала: Вихователь

Куранова В.Н.

Санкт-Петербург 2014

Мета: малювання в техніці «стусана щетинною пензлем».

завдання:

освітні:

Вчити дітей малювати нетрадиційним способом: стусаном щетинистою пензлем, закріплювати вміння тримати кисть, домагатися виразного зображення птиці (Снігура).

Розвиваючі:

Виявити уяву і сприйняття навколишнього світу, пізнавальних здібностей.

виховні:

Виховувати дбайливе ставлення до живої природи, працьовитість ібажання досягати успіху власною працею, акуратність, творчу самореалізацію

Методи і прийоми:

Бесіда, питання по темі, читання загадки, розгляд ілюстрацій, малюнок птиці (Снігура) для показу, пояснення, аналіз робіт, музичний супровід, ігрове упражненіе- розминка (з пензликом).

Матеріали та обладнання:

альбомний аркуш (світло-синього кольору, гуаш, пензлик щетинистий, баночки, підставки для пензликів, серветки, ганчірки, мольберт).

Попередня робота:

спостереження за птахами, прилітають на ділянку (горобці, голуби, синиці, снігурі), розглядання зображень птахів на ілюстраціях, читання віршів про птахів, знайомство з силуетами різних птахів.

Матеріали та обладнання:мольберт, картинки зимуючих птахів, папір А4 блакитного кольору, гуаш: червона, чорна, кисті щетинистий, стаканчики-непроливайки.
Зміст організованої діяльності дітей:

1 . Вступне слово педагога
Вітаємо! Запрошую Вас сьогодні в зимовий ліс. Давайте понарошку одягнемо рукавиці, шапки, чоботи і підемо в ліс! Звучить музика: Уривок твори П.І. Чайковського «Пори року. Березень ».


Вихователь: -   Зимовий ліс варто сумний.
Хто під снігом сховав таємниці?
Чому річка мовчить?
Пташина пісня не звучить?
Обережно в ліс входите,
Таємниці лісу не будите.
-Як ви думаєте, чому так тихо в лісі? (Птахи не співають.)
- Чому не співають птахи? (Улетели в теплі краї.)
- Я бачу тут птахів (на мольберті предметна картинка із зображенням снігура), значить, не всі птахи відлетіли.
Вихователь загадує загадку:

Прилетіли на зимівлю

Птахи, що в морози спритно

Скачуть по деревах, гілках

У червоно-вогненних жилетках,

Не впізнати нам їх не можна -

Любимо пташку ... (Снігура).

Діти розглядають ілюстрації Снігура.

2.Беседа вихователя з дітьми.

вихователь:   Назвіть які основні частини є у Снігура?

діти:   У Снігура основні частини - голова, тулуб, крила, хвіст.

вихователь:   Якого кольору оперення?

діти:   Голова, тулуб, крила, хвіст - чорні, грудка - червона.

вихователь: Вам сподобалися снігурі, а давайте ми з Вами їх намалюємо.

вихователь:   Снігура будемо малювати стусаном жорсткої сухим пензлем, далі домальовувати деталі.

Хлопці, подивіться як ми будемо малювати жорсткої пензлем?

пензлик тримати трьома пальцями, вище металевої частини, пензлик дивиться вгору(Затичковиваем спочатку по контуру олівця, а потім всередині контуру).

Спочатку набираємо трохи червоної фарби і легкими стусанами зафарбовує грудку (по контуру і всередині), а потім чорним кольором голову, спинку, крила, хвіст.

Намагаємося працювати акуратно, щоб фарби не змішувалися між собою. Хлопці, а тепер я пропоную вам в гілках зимового лісу намалювати снігурів.

вихователь:   А чим харчуються снігурі?

діти:   Ягодами, горобиною.

вихователь:   Правильно, а горобину будемо малювати теж жорсткої пензликом.

Уточнення послідовності і прийомів виконання роботи.

Продуктивна діяльність дітей.

Виконуємо вправу - розминку з пензликом:

Пензлик візьмемо ось так: (рука спирається на лікоть, пензлик тримати трьома пальцями, вище металевої частини).

Це важко? Ні, дрібниця.

Вгору-вниз, вправо-вліво (виконувати руху пензлем руки)

Гордо, немов королева,

Пензлик пішла стусаном,

Застукала «каблучком».

А потім по колу ходить,

Як дівиці в хороводі.

Ви втомилися? відпочинемо

І знову стукати почнемо.

Ми малюємо: раз, раз ... (пензлик ставити вертикально, зробити кілька стусанів без фарби)

Все вийде у нас!

3. Практична частина.

вихователь: Молодці, правильно. Тепер приступаємо до роботи. Працюємо не поспішаючи і дуже акуратно. (увімкнути музику).

Діти на альбомному аркуші стусанів снігурів і домальовують деталі.

Спочатку легкими стусанами (щетинистою пензлем) діти зафарбовують червоним кольором грудки всіх снігурів, чорним кольором голову, спинку, крила, хвіст.

Вихователь: Хлопці, поки фарба сохне ми з вами трохи пограємо

Физминутку «Снігурі».

Ось на гілках подивися, (Руками плескають себе по боках)
У червоних майках снігурі. (Показують грудки)
Розпустили пір'ячко, (Руки злегка в сторони,)
Гріються на сонечку. (Шевельов пальчиками)
Головою крутять, вертять, (Повороти головою вправо, вліво)
Полетіти вони хочуть. (Біжать по колу, змахуючи руками)
Киш! Киш! Полетіли!

А тепер ми з вами домалюємо деталі (побажанню дітей сніг, горобину і т. Д.)

4. Підсумок.

Молодці! Дивовижні роботи вийшли у вас! Як святкові ліхтарики світяться в гілках ваші снігурі. Розкажіть, які прийоми нетрадиційної техніки малювання ви використовували в роботі при створенні картини (діти розповідають, діляться враженнями).
- З ваших робіт ми теж організовуємо виставку.