Конспект освітньої діяльності з дітьми старшої групи з малювання Тема: «Снігур на гілці. Конспект заняття з малювання в середній групі дитячого садка на тему: Снігур


Державна бюджетна дошкільний навчальний заклад дитячий садок комбінованого виду № 112 Адміралтейського району Санкт-Петербурга

конспект

Безпосередньо освітньої діяльності з малювання для середньої групи «Снігур на гілці» (малювання стусаном)

Виконала: Вихователь

Куранова В.Н.

Санкт-Петербург 2014

Мета: малювання в техніці «стусана щетинною пензлем».

завдання:

освітні:

Вчити дітей малювати нетрадиційним способом: стусаном щетинистою пензлем, закріплювати вміння тримати кисть, домагатися виразного зображення птиці (Снігура).

Розвиваючі:

Виявити уяву і сприйняття навколишнього світу, пізнавальних здібностей.

виховні:

Виховувати дбайливе ставлення до живої природи, працьовитість ібажання досягати успіху власною працею, акуратність, творчу самореалізацію

Методи і прийоми:

Бесіда, питання по темі, читання загадки, розгляд ілюстрацій, малюнок птиці (Снігура) для показу, пояснення, аналіз робіт, музичний супровід, ігрове упражненіе- розминка (з пензликом).

Матеріали та обладнання:

альбомний аркуш (світло-синього кольору, гуаш, пензлик щетинистий, баночки, підставки для пензликів, серветки, ганчірки, мольберт).

Попередня робота:

спостереження за птахами, прилітають на ділянку (горобці, голуби, синиці, снігурі), розглядання зображень птахів на ілюстраціях, читання віршів про птахів, знайомство з силуетами різних птахів.

Матеріали та обладнання:мольберт, картинки зимуючих птахів, папір А4 блакитного кольору, гуаш: червона, чорна, кисті щетинистий, стаканчики-непроливайки.
Зміст організованої діяльності дітей:

1 . Вступне слово педагога
Вітаємо! Запрошую Вас сьогодні в зимовий ліс. Давайте понарошку одягнемо рукавиці, шапки, чоботи і підемо в ліс! Звучить музика: Уривок твори П.І. Чайковського «Пори року. Березень ».


Вихователь: -   Зимовий ліс варто сумний.
Хто під снігом сховав таємниці?
Чому річка мовчить?
Пташина пісня не звучить?
Обережно в ліс входите,
Таємниці лісу не будите.
-Як ви думаєте, чому так тихо в лісі? (Птахи не співають.)
- Чому не співають птахи? (Улетели в теплі краї.)
- Я бачу тут птахів (на мольберті предметна картинка із зображенням снігура), значить, не всі птахи відлетіли.
Вихователь загадує загадку:

Прилетіли на зимівлю

Птахи, що в морози спритно

Скачуть по деревах, гілках

У червоно-вогненних жилетках,

Не впізнати нам їх не можна -

Любимо пташку ... (Снігура).

Діти розглядають ілюстрації Снігура.

2.Беседа вихователя з дітьми.

вихователь:   Назвіть які основні частини є у Снігура?

діти:   У Снігура основні частини - голова, тулуб, крила, хвіст.

вихователь:   Якого кольору оперення?

діти:   Голова, тулуб, крила, хвіст - чорні, грудка - червона.

вихователь: Вам сподобалися снігурі, а давайте ми з Вами їх намалюємо.

вихователь:   Снігура будемо малювати стусаном жорсткої сухим пензлем, далі домальовувати деталі.

Хлопці, подивіться як ми будемо малювати жорсткої пензлем?

пензлик тримати трьома пальцями, вище металевої частини, пензлик дивиться вгору(Затичковиваем спочатку по контуру олівця, а потім всередині контуру).

Спочатку набираємо трохи червоної фарби і легкими стусанами зафарбовує грудку (по контуру і всередині), а потім чорним кольором голову, спинку, крила, хвіст.

Намагаємося працювати акуратно, щоб фарби не змішувалися між собою. Хлопці, а тепер я пропоную вам в гілках зимового лісу намалювати снігурів.

вихователь:   А чим харчуються снігурі?

діти:   Ягодами, горобиною.

вихователь:   Правильно, а горобину будемо малювати теж жорсткої пензликом.

Уточнення послідовності і прийомів виконання роботи.

Продуктивна діяльність дітей.

Виконуємо вправу - розминку з пензликом:

Пензлик візьмемо ось так: (рука спирається на лікоть, пензлик тримати трьома пальцями, вище металевої частини).

Це важко? Ні, дрібниця.

Вгору-вниз, вправо-вліво (виконувати руху пензлем руки)

Гордо, немов королева,

Пензлик пішла стусаном,

Застукала «каблучком».

А потім по колу ходить,

Як дівиці в хороводі.

Ви втомилися? відпочинемо

І знову стукати почнемо.

Ми малюємо: раз, раз ... (пензлик ставити вертикально, зробити кілька стусанів без фарби)

Все вийде у нас!

3. Практична частина.

вихователь:   Молодці, правильно. Тепер приступаємо до роботи. Працюємо не поспішаючи і дуже акуратно. (увімкнути музику).

Діти на альбомному аркуші стусанів снігурів і домальовують деталі.

Спочатку легкими стусанами (щетинистою пензлем) діти зафарбовують червоним кольором грудки всіх снігурів, чорним кольором голову, спинку, крила, хвіст.

Вихователь: Хлопці, поки фарба сохне ми з вами трохи пограємо

Физминутку «Снігурі».

Ось на гілках подивися, (Руками плескають себе по боках)
У червоних майках снігурі. (Показують грудки)
Розпустили пір'ячко, (Руки злегка в сторони,)
Гріються на сонечку. (Шевельов пальчиками)
Головою крутять, вертять, (Повороти головою вправо, вліво)
Полетіти вони хочуть. (Біжать по колу, змахуючи руками)
Киш! Киш! Полетіли!

А тепер ми з вами домалюємо деталі (побажанню дітей сніг, горобину і т. Д.)

4. Підсумок.

Молодці! Дивовижні роботи вийшли у вас! Як святкові ліхтарики світяться в гілках ваші снігурі. Розкажіть, які прийоми нетрадиційної техніки малювання ви використовували в роботі при створенні картини (діти розповідають, діляться враженнями).
- З ваших робіт ми теж організовуємо виставку.


НСД. Малювання гуашшю. Тема «Снігур».

Середня група.

ЦІЛІ:

Ознайомити дітей з птахом снігур, з її будовою. Деякими особливостями (коли прилітає, чим харчується), вчити дітей передавати в малюнку образ птиці, вчити підбирати відповідну колірну гаму, вчити композиційно розташовувати зображення на аркуші паперу, Розвивати почуття форми і кольору, виховувати акуратність, любов до природи.
МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ЗАНЯТТЯ:
Аркуші паперу формату А4, тоновані і з намальованими гілками горобини, гуаш, кисть № 3 (синтетика), серветки, фотоілюстрації або картинки із зображенням снігурів

В. Ребята. Ви знаєте, яка зараз пора року? Правильно, зима. Пам'ятайте, восени ми з вами говорили про перелітних птахів, про тих птахів, які відлітають на зиму в теплі країни. Але є такі птахи, які прилітають до нас взимку. Послухайте про них загадку:

Прилетіли на зимівлю
Птахи, що в морози спритно
Скачуть по деревах, гілках
У червоно-вогненних жилетках.
Не впізнати нам їх не можна -
Любимо пташку -

діти:Снігура.

В. Правильно ця пташка снігур.Снігур отримав свою назву за те, що прилітає він до нас разом зі снігом, і живе всю зиму.

Снігурі сідають на гілки горобини, клена, на кущі калини, обривають ягоди і роздзьобують насіння.Снігур - красива, спокійна птиця. Подивіться уважно, і запам'ятайте, як він виглядає. Верхня частина голови, крила і хвіст у нього чорні. А грудка, черевце і щоки червоні. Дзьоб у Снігура короткий, товстий, чорний.

Подивіться на ваші листочки. Минулого разу ми з вами малювали грона горобини? Тепер на наші гілочки горобини прилетять снігурі. Для того що б намалювати Снігура нам знадобитися червона фарба. Ми обережно кінчиком пензлика набираємо фарбу, так що б не забруднити залізяку і малюємо червоне коло.

Потім моєму пензлик і витираємо про ганчірочку.Потім на кінчик пензлика беремо чорну фарбу і розфарбовуємо спинку нашому Снігурові.

Потім, вирішуємо в який бік дивиться наш снігур, і малюємо маленький дзьобик, з іншого боку хвостик.

Залишилося намалювати крильця.

Тепер ми миємо як слід нашу пензлик. Тому що потрібно буде взяти інший колір фарби. Витираємо про ганчірочку. Білою фарбою малюємо око і візерунок на крилі. Ось і вийшов у нас снігур.

А тепер відгадайте загадку:

Він весь час зайнятий справою,
Він не може дарма йти.
Він йде і фарбує білим
Все, що бачить на шляху.

Діти: Сніг.

В. Правильно, сніг. На гілочках, на гронах горобини, в повітрі ми намалюємо сніг.

Тепер ви можете почати малювати Снігура.

Рухлива гра «Снігурі» проводиться після того як діти намалювали грудку і спинку.

Ось на гілках подивися   - ляскають руками по боках

У червоних майках снігурі   - нахиляють голову в сторони

розпушили пір'ячко   - часте поштовхи руками

Гріються на сонечку   - хлопки по боках

Головою крутять, полетіти хочуть   - повороти голови

Киш! Киш! Полетіли!

За хуртовиною! За хуртовиною!   - діти розбігаються по групі, вимахуючи руками, наче крилами.

Підбиття підсумків:Молодці, хлопці!   Які гарні снігурі прилетіли на ваші гілочки горобини!

Конспект безпосередній освітньої діяльності з малювання в старшій групі: «червоногруді снігурі».

« червоногруді снігурі »

мета: Вчити дітей малювати снігурів.

завдання:

Поглиблювати знання про навколишній світ, про зимуючих птахів.

Уточнити уявлення дітей про зовнішній вигляд снігура, Його особливості будови, забарвлення.

Удосконалювати вміння дітей передавати в малюнку образ снігурів, Його характерні риси.

удосконалювати образотворчі навички та вміння.

Розвивати композиційні навички.

Виховувати дбайливе ставлення до птахів, доброзичливість, любов до природи.

попередня робота:

1. Спостереження за птахами на прогулянці.

2. Розгляд ілюстрацій зимуючих птахів.

3. Бесіда про зимуючих птахів, про необхідну їм допомогу їм в харчуванні.

4. Колективна аплікація «Птахи у годівниці».

5. Загадки, дидактичні ігри.

словникова робота: Зимуючі і перелітні птахи, снігур, червоногрудий, Оперення, забарвлення, Годівниця, зграя.

матеріали: Ілюстрації з зображенням зимуючих птахів, окремо снігура   на гілці в різних проекціях, гуаш, баночка з водою, кисті, серветки, тонований папір А4 блакитного кольору. Відео: « снігурі » . Аудіозапис співу птахів, твір П. І. Чайковського "Пори року. Березень ».

інтеграція освітніх   областей відповідно до ФГОС: Художньо-естетичне, пізнавальне, мовленнєвий, фізичний.

Хід безпосередньо освітньої діяльності.

Організаційний момент.

Діти стають в коло. На столах заздалегідь все підготовлено для малювання. вихователь показує ілюстрацію: «Зимуючі птахи».

вихователь:

Хлопці, яке зараз час року?

А хто взимку прилітає до нашої годівниці?

Як називаються ці птахи?

Чому їх так називають?

Відповіді дітей.

вихователь: Правильно, ці птахи не летять у вирій, а залишаються поруч з нами.

А будь зимуючих птахів ви знаєте?

Розгляньте картинки і назвіть птахів, які тут зображені(Ворона, горобець, сорока, голуб, дятел, сова.)

Вихователь показує наступні ілюстрації, на яких зображені снігурі.

чорний, червоногрудий,

Він у нас знайде притулок.

Чи не боїться він застуди.

З першим снігом тут як тут. (Снігур .)

Відповіді дітей.

вихователь: Правильно. це снігур. Давайте розглянемо його трохи краще. Снігур - дуже красиві птахи, Вони живуть зграйкою. Снігур   трохи крупніше горобця, щільного складання. У неї чорно-сіра спинка, чорна шапочка, яскраво червона грудка.

який у снігура дзьоб? Правильно, міцний, товстий.

Для чого снєгірьов потрібен такий дзьоб? Правильно, щоб діставати насіння з шишок.

А чим ще може харчуватися снігур? Правильно, ягодами горобини, глоду.

А ви коли-небудь бачили таких красивих снігурів. Ось давайте подивимося разом ...

Ах, до чого мороз сердитий!

Кругом сніжок, сніжок ...

Снігур на гілочці сидить,

Снігур палає і горить,

Як маленький прапорець.

І сад, і гай, і пустир ...

Все в тихому зимовому сні.

Про що ти думаєш, снігур?

Іноді ці птахи прилітають ближче до людини в місто, так як їм не вистачає їжі. Вони дуже потребують нашої допомоги. І дуже вдячні тим, хто робить годівниці і насипають зернятка, насіння, насіння, крихти хліба.

Вихователь. Як ви думаєте, кого ми сьогодні будемо малювати. Правильно сьогодні ми з вами будемо малювати снігура.

вихователь: Наш снігур   буде сидіти на гілці горобини. Для цього нам потрібно взяти коричневу фарбу, Пензлик. І акуратно намалювати гілочку, На якій міг би розташуватися наш снігур(Показ вихователя). А щоб, наша пташка не була голодною ми намалюємо ягідки горобини, і снігур   зможе поласувати ними.

які красиві   гілочки у вас вийшли! І скоро на них прилетять снігурі. Але спочатку, давайте з вами пограємо.

пальчикова гра : снігурі

Раз два три! Раз два три!

прилетіли снігурі ( «Великі» пальці зчеплені, помах пальцями).

Грудки показали (одну долоню охоплює інший).

Ягід подзьобали (постукування одним пальцем по долоні).

Стрибали по гілках (постукування пальчиками по долоні).

Над тулубом чорної фарбою малюємо голівку так, Щоб вона трохи перекривала тулуб, так як шия у снігура дуже коротка(Показ вихователя).

Тепер ви повинні вибрати, як ви намалюєте своїх пташок. Снігур   може дивитися на вас, може сидіти боком, а може навіть розпушити крильця.

Для цього вихователь показує всі три можливих варіанти.

вихователь: Ми малюємо хвіст середньої величини двома широкими лініями і крильця. Вони підняті вгору, якщо пташка випурхнула, і притиснуті до спини, якщо сидить. Якщо ж вона сидить боком, ми малюємо тільки одне крильце.

Виконується самостійна робота. Звучить твір П. І. Чайковського "Пори року. Березень ».

вихователь: Молодці. Тепер дрібні деталі.

Спочатку дзьоб. Він короткий і товстий, чорного кольору. Дзьоб ми малюємо короткими мазками, а якщо він відкритий - то двома мазками.

Очі трохи вище, світлої фарбою, Кінчиком пензля.

Молодці, а тепер давайте закінчимо наші картини снігопадом. Для цього ми пограємо, нам потрібна пензлик і біла фарба. виконуємо:

Пензлик візьмемо ось так: (Рука спирається на лікоть, пензлик тримати трьома пальцями, вище металевої частини).

Це важко? Ні, дрібниця.

Гордо, немов королева,

Пензлик пішла стусаном,

застукала «Каблучком».

вихователь: Изображаем снігопад, трохи снігу   покладемо зверху на гілку горобини, і на самі ягоди.

Молодці! чудові снігурі вийшли у вас! З ваших робіт ми зробимо виставку, щоб батьки змогли подивитися на ваші роботи.

  Лариса Кузнєцова
  Конспект НСД з малювання в середній групі «Як рожеві яблука, на гілках снігурі»

Муніципальне дошкільний навчальний заклад дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням діяльності з розвитку дітей з художньо-естетичного напрямку №20

Конспект НСД з малювання в середній групі

«Як рожеві яблука на гілках снігурі»

виконала: Вихователь ІЗО

Кузнєцова Лариса Артемьевна

м Можга, 2014 р

мета: Вчити дітей малювати снігурів

образотворчі завдання:

1. Будувати просту композицію, передавати особливості зовнішнього вигляду птиці - будова тіла і забарвлення.

2. Розвивати відчуття кольору і форми.

Технічні завдання:

1. Продовжувати вчити дітей малювати птахів, Використовуючи нетрадиційні прийоми в малюванні   - стусан жорсткої пензлем.

2. Удосконалювати техніку малювання гуашевими фарбами: Вільно вести кисть по ворсу, повторюючи обриси силуету.

виховують завдання:

1. Виховувати інтерес до природи, бажання відображати в малюнку естетичні емоції і отримані уявлення.

2. Розширювати знання дітей про зимуючих птахів.

Матеріали, інструменти, обладнання.

демонстраційний: Лист А- 1, на якому зображена горобина без листя; ілюстрації - «Зимуючі птахи», музичний супровід; технологічна карта по малювання« Снігур» , магнітна дошка.

роздатковий: Аркуші паперу світло-блакитного кольору; чорна, червона і біла гуаш; пензлика білячі, щетинні; серветки, вода, підставки для пензликів; ватні палички.

Методи і прийоми:

Наочні методи - показ наочних посібників;

Словесні методи - розповідь казки, відгадування загадок, бесіда, вказівки вихователя в процесі заняття;

практичний метод

інтеграція освітніх областей: Художня творчість, читання художньої літератури, комунікація, здоров'я.

попередня робота:

малювання горобця. Спостереження за птахами на прогулянці в парку. Бесіда про зимуючих птахів. Розгляд зображень птахів (Горобець, синиця, снігур, Ворона, сорока і т. Д.). Відгадування загадок про птахів.

Хід заняття:

1. Організаційний момент.

Вихователь пропонує послухати казку.

«Жила-була горобина. Навесні вона одяглася зеленими листочками і білими квітами, потім з'явилися ягоди.

Все літо пила горобина воду, грілася на сонечку, і ягоди дозрівали.

Покликала горобина пташок: «Пташки, пташки, летите до мене, мої ягоди вже дозріли». Але пташки їй відповідають: «Ще не час, рано».

Настала осінь. Листя у горобини пожовкли, почервоніли. Знову стала вона кликати птахів, але вони знову їй кажуть: "Ще не час. рано ».

Засмутилась горобина, ніхто її ягоди не їсть.

Опало останнє листя. Тільки грона ягід, як яскраві вогні горять на засніжених гілках. Всю землю вкрив сніг. Настала зима".

Тут і прилетіли птахи клювати горобинова ягоди. настав час: Сховалися всі комахи, засипало снігом все насіння, Більше нам нічого їсти. Спасибі тобі горобина, що зберегла для нас свої ягоди ».

Питання за змістом казки:

Коли прилетіли пташки клювати ягідки? Чому?

Які птахи могли прилетіти до горобини?

2. Читання віршів про зимуючих птахів з демонстрацією наочності.

мета: Закріпити знання дітей про зимуючих птахів (Горобець, синиця, сорока, ворона, снігур)

1. Чик-чирик-чирик-чирик!

Воробей сам не великий

І не дуже довгий

Хвостик гороб'ячий.

2. Подивіться на вороні

Плаття сіре вороння

чорненькі пір'ячко

На хвості і шийці

3. Птах синиця літає швидко

У жовтенької кофтині,

У шапочці чорної.

Плащик зелененький носить синиця

Чорненький краватку на грудях у птаха.

4. Прилетіла до нас сорока

У неї два білих боки

Чорний хвостик і спина

Голова і та чорна.

5. чорнокрилого, червоногрудий,

І взимку знайде притулок.

Чи не боїться він застуди -

З першим снігом тут як тут!

Ігрова мотивація

Вихователь показує білий силует снігура   і розповідає дітям: "Поки снігурі летіли до нас, Зла холоднеча подула на них своїм холодним подихом і перетворила в крижані грудочки. Як допомогти снєгірьов

3. Психогимнастика

«Уявіть, що у вас в руках маленька безпорадна птах. З'єднаємо долоні разом. А тепер зігрійте її повільно; по одному пальчику склади долоні, сховай в них птицю, подихай на неї, зігріваючи своїм рівним, спокійним диханням, приклади долоні до своїх грудей, віддай пташеня доброту свого серця і дихання ».

4. Постановка навчальної задачі. Керівництво виконанням завдання.

Вихователь показує малюнок снігура, Діти розглядають; на своїх листах обводять пальцем контур тулуба, голови, уточнюють форму, колір.

Педагог проводить бесіду для уточнення і збагачення уявлення дітей про зовнішній вигляд снігурів: « Снігур - маленька, Пухкенька пташка, з яскраво - червоною грудкою і чорної шапочкою. Вона називаються так тому, що з'являються в наших краях з першим снігом. снігурі   на горобині як вогники, як ліхтарики, як яблучка».

Вихователь виставляє технологічну карту « снігурі»   і пропонує дітям намалювати красивих снігурів з червоними грудками.

показ послідовності малювання:

1. Беремо щетинну пензлик, мачає її в червону гуаш і легкими стусанами малюємо грудку.

2. М'якою пензликом чорної гуашшю малюємо снігурові спинку, «Погладив»   її, намалюємо маленький коло - голову, крильця і \u200b\u200bхвостик.

3. Кінцем кисті малюємо своїм снєгірьов клювики.

4. Ватною паличкою - око і сніжок навколо снігура.

5. Пальчикова гімнастика

«Пташки полетіли

Крилами махали,

На дерева сіли

Тихо відпочивали ».

6. Самостійна діяльність дітей. Індивідуальна робота.

Діти обводять пальцем контур снігура, Виконують вправу розминку з пензликом. Набравши жорсткої пензликом червону гуаш, починають малювати   спочатку по лінії контуру, потім всередині його. Для звірки послідовності дій дивляться на технологічну карту або звертаються до вихователя за конкретним радою. Вихователь допомагає порадами, в разі утруднення повторно показує схему, заохочує пошуки і знахідки дітей.

7. Виставка - розглядання

Діти викладають свої малюнки на Горобинка, розглядають.

Вихователь читає уривок з вірша З. Александрової:

Де влітку співали зяблики,

Сьогодні - подивися! -

як рожеві яблука,

на гілках снігурі.

8. Рефлексія

Педагог дякує дітей за допомога: «Молодці, хлопці, потрудилися! відігріли снігурів від холоднечі, Зігріли своїм теплом. ціла зграя снігурів   прилетіла до нашої Горобинка. Не страшна тепер снєгірьов холодна зима».

Бесіда про птахів

У: А тепер вам потрібно відгадати загадки, що це за пташка? Відгадка знаходиться на дошці.

1. Хто летить, хто скрекоче, розповісти нам новина хоче?

2. Кар-кар-кар кричить шахрайка, ну і спритна злодійка! Всі блискучі штучки дуже любить цей птах! І вона вам всім знайома, і звуть її ......

3. Сірий маленький клубочок, чик-чирик! - замерз він дуже! Сонце вугільної скоріше, чекає тебе наш .......

4. Два величезних страшних очі, кругом крутить голова, ти її впізнаєш одразу, коли заухав вона.

5. Хто без нот і без сопілки, краще за всіх виводить трелі, голосисті, ніжніше! Хто ж це?

6. Взимку на гілках яблука! Швидше їх збери! І раптом злетіли яблука, адже це .......

7.Плавать в річці їй не лінь, пірнати і крякать цілий день: Ну, відпочинь хоча б хвилинку! Хто без води не може?

8. Він по-робочому одягнений - зручно, просто, спритно. На ньому малиновий бере і строката спецівка.

У: Молодці, хлопці! Всіх пташок вгадали. У нас все пташки розділилися на 2 групи. Хто здогадався на які?

У: Правильно. А яка пора для птахів найважча?

Так, зима. У зимовий птахам дуже холодно і голодно. Перёлётние птиці - а це дрозди, жайворонки, чижі, зяблики, ластівки та інші відлітають на цей період, але деякі - це зимуючі птахи залишаються. Зимуючі птахи можуть знайти собі корм. Ці птахи не боятися морозів, їжу примудряються добувати навіть в дуже сніжні зими. Харчуються вони насінням, нирками, комахами. І все-таки їм важко взимку. Особливо важко маленьким пташкам. З десяти, може бути одна, дві доживають до весни. І якщо в цей час ти допоможеш птахам - зробиш годівницю, насиплешь трохи зерен. Крупи або хлібних крихт, - то ти врятуєш не одну пташину життя.

Пояснення нового матеріалу

У: А тепер давайте уважно подивимося на всіх птахів. Скажіть, з яких частин складається птах?

У: Якої форми голова птиці?

У: Яку форму має тулуб птаха?

У: Скільки крил у птиці?

У: Який вони форми?

У: Де розташовані крила?

У: До якої частини тіла вони прикріплюються?

У: Яку форму має хвіст?

У: Скільки ніг у птиці?

У: Вірно. Сьогодні ми з вами будемо малювати Снігура.

Снігур - зімующая птах. Живе постійно в лісах. Харчується ягодами горобини, калини та інших рослин. Відмітна особливість від інших птахів - це червона грудка.

Подивіться на дошку, тут зображений снігур. У цього птаха на голові - чорна шапочка. Чорний також підборіддя і передня частина особи. Хвіст і крила - блискуче чорні, спина і плечі - світлого сірого кольору, а шия, груди, передня частина черевця і боки голови - червоні. Дзьоб - коротенький і широкий. Грудка і щоки у Снігура - самця червоні, а у самочки - сірі. Розглянемо етапи виконання:

1. Етап (в олівці).

Маємо в своєму розпорядженні лист паперу

вертикально.

Обводимо шаблон Снігура.

Изображаем крило розташоване на тулуб, загострене до низу.

Хвіст, що йде від кінця крила і низу тулуба.

Намічаємо розташування очей.

Прорисовуємо дзьоб, кігті

Домальовували дерево, на якому сидить снігур.

2. Етап (в кольорі),

Робота в кольорі. Малюємо, спочатку світлими тонами.

Малюємо темними тонами, спочатку великі, а потім дрібні деталі.

Физкультминутка

Раз піднятися, потягнутися.

Два! Зігнутися, розігнутися.

Три! В долоні три бавовни, головою три кивка.

На чотири - руки ширше.

П'ять - руками помахати.

Шість - за парту тихо сісти.

Закріплення нового матеріалу

У: Давайте ще раз проговоримо послідовність виконання малюнка птиці.

Підсумок заняття.

У: Закінчуйте роботу. Підведемо підсумки. Чому був присвячене сьогоднішнє заняття?

У: На які 2 групи діляться всі

У: Яку птицю ми малювали?

У: А зараз кожен з вас вийде до дошки, і прикріпити до серединці квіточки червоний або коричневий пелюстка. Червоний означає, що заняття сподобалося, а коричневий пелюстка не сподобалося.

Аналіз робіт учнів

У: Подивіться, які у вас гарні снігурі вийшли.

Прибирання робочих місць.

У: Наше заняття закінчується. Прибираємо свої робочі місця.